Plant-for-the-Planet

Plant-for-the-Planet

ilustracja, wektor, recyklingu, symbol, wektor, znak, obrazu, biznes, projekt, eco, etykiety, tekst, kształt, grafika, sprzedaż, sztuki, sylwetka, baner, liść, element

Współpracujemy z jedną z największych organizacji charytatywnych na świecie zajmujących się sadzeniem drzew. Plant-for-the-Planet kontynuuje dziedzictwo kampanii Miliarda Drzew dla Planety zainicjowanej przez Program Narodów Zjednoczonych do spraw Ochrony Środowiska (UNEP), w ramach której zasadzono ponad 14 miliardów drzew na całym świecie. Organizacja prowadzi zajęcia edukacyjne dla dziesiątków tysięcy dzieci, które pełnią rolę ambasadorów klimatycznych w swoich lokalnych społecznościach.

Plant-for-the-Planet to inicjatywa uczniowska, którą rozpoczęto w 2007 r. Ma ona swoje korzenie w szkolnym wypracowaniu na temat kryzysu klimatycznego, autorstwa Felixa Finkbeinera, który miał wtedy dziewięć lat. Chłopiec zainspirowany pracą Wangari Maathai, która zasadziła 30 milionów drzew w Afryce, zamieścił na końcu swojego wypracowania stwierdzenie, że dzieci mogłyby sadzić milion drzew w każdym kraju na świecie, aby zrównoważyć stężenie CO2 w atmosferze.

Plant for the Planet

Od tej pory Plant-for-the-Planet przeobraził się w globalny ruch: na całym świecie mianowano ponad 46 000 ambasadorów klimatycznych. Osoby te dążą, jako obywatele świata, do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych i równomiernego rozłożenia tych emisji na mieszkańców całego świata.

Plan ratowania przyszłości realizowany przez organizację Plant-for-the-Planet (w 3 punktach)

1.

Sadzenie 1000 miliardów drzew
Inicjatywa sadzenia drzew zwraca uwagę na kryzys klimatyczny. Od 2008 roku zasadzono 14 miliardów drzew na całym świecie.

2.

Zaniechanie wydobycia paliw kopalnianych
Plant-for-the-Planet kontynuuje inicjatywę Miliarda Drzew dla Planety zainicjowaną przez Program Narodów Zjednoczonych do spraw Ochrony Środowiska (UNEP).

3.

Rozwiązanie problemu biedy poprzez dbałość o klimat i edukację dzieci
Zorganizowano 800 akademii sadzenia drzew dla 46 000 dzieci w 51 krajach.

dziecko, trawa, zabawa, lato, na zewnątrz, wypoczynek, Kobieta, natura, szczęście, rodziny, ludzi, park, piknik, Dziewczyna, sit, wielokulturowego, radość, chłopiec, przyjemność, człowiek

Staples i akademie Plant-for-the-Planet

Staples zorganizuje 9 akademii rocznie w całej Europie.

W akademii Plant-for-the-Planet dzieci uczą się ważnych informacji na temat kryzysu klimatycznego i sprawiedliwości globalnej. Dzieci, które biorą już udział w projekcie, przekazują pozostałym informacje na temat sposobów przygotowania własnych projektów, tworzenia prezentacji i organizowania imprez towarzyskich, których elementem jest sadzenie drzew.

"„Udział w pierwszej akademii zorganizowanej przez firmę Staples i organizację Plant-for-the-Planet był wspaniałym doświadczeniem. Jako dostawcy miło było zobaczyć, jak projekt wchodzi w życie.
Niesamowity entuzjazm oraz pasja, jaką dzieci wyraziły w stosunku do troski o środowisko, pokazały ich szeroką wiedzę oraz jak ważny jest to temat. Wspólne sadzenie drzew ukazało to jeszcze dobitniej".
Janina Singer, 3M.

Pierwsza akademia Plant-for-the Planet dla dzieci w Niemczech

Lindlar, Niemcy - firma Staples Business Advantage Germany zorganizowała warsztat akademii we współpracy z organizacją Plant-for-the-Planet, aby upamiętnić rozpoczęcie naszego programu Easy on the Planet.

 • Podczas warsztatów 35 dzieci zyskało informacje na temat zmian klimatycznych i otrzymało tytuły „ambasadorów klimatycznych”
 • Dzieci zasadziły 5 drzew limonkowych
 • Pierwsza akademia Staples w Lindlar koło Kolonii
 • Muzeum na powietrzu, 40 000 m
 • Zaprosiliśmy dostawców

Akademie są wyjątkowe, ponieważ dzieci uczą się na nich od innych dzieci uczestnictwa w inicjatywie. Uczą się od swoich rówieśników ważnych informacji na temat kryzysu klimatycznego i mogą przekonać się, że sadzenie drzew i aktywny udział w akcjach społecznych to świetna zabawa.

Akademie są przeznaczone dla dzieci w wieku od 8 do 14 lat, a uczestnictwo w tych akademiach jest dla dzieci bezpłatne!

Akademie Plant-for-the-Planet otrzymały status oficjalnego projektu Dekady Edukacji dla Zrównoważonego Rozwoju ONZ (2005–2014) – koncepcji szkoleniowej, która krzewi ideę zrównoważonego rozwoju wśród dzieci i dorosłych. Uczymy się, że nasze działania wpływają na życia naszych dzieci, a także dzieci ludzi żyjących w innych częściach świata. W ramach Dekady Edukacji dla Zrównoważonego Rozwoju ONZ zobowiązała się do wspierania tego podejścia.

Plant for the Planet

Pierwsze szkolenie ambasadorów klimatycznych w Szwecji

Borås, Szwecja – firma Staples zorganizowała pierwszy warsztat akademii w Szwecji. Wydarzenie zostało zorganizowane we wrześniu we współpracy z Plant-for-the-Planet, z okazji rozpoczęcia współpracy oraz inauguracji programu Staples Easy on the Planet. Akademia to znak naszego zaangażowania w zmniejszenie naszego wpływu na środowisko oraz przekazanie naszym klientom oraz lokalnym społecznościom chęci do działania w interesie środowiska naturalnego.

 • Podczas warsztatów 50 dzieci zyskało informacje na temat zmian klimatycznych i otrzymało tytuły „ambasadorów klimatycznych”
 • Dzieci zasadziły 100 brzóz
 • Pierwsza akademia Staples w Szwecji


Johan Linderstad, specjalista ds. komunikacji o środowisku Borås Stad – jeden z uczestników akademii:

„Uważam, że firma Staples podjęła godną pochwały inicjatywę, organizując pierwszą akademię Plant-for-the-Planet dla dzieci w wieku szkolnym, w ramach której poruszane są kwestie klimatyczne i zrównoważonego rozwoju. Musimy wiedzieć, a przede wszystkim robić, więcej w temacie zmian klimatycznych. To jedna z najważniejszych kwestii w historii ludzkości i coś, czym musimy się interesować. Każdy – osoby prywatne, gminy, rady miejskie i także firmy – powinien dbać, aby jego lub jej lokalna społeczność była bardziej zrównoważona”.

Staples Advantage Polska organizuje pierwszą Akademię Plant-for-the-Planet dla dzieci w Gdańsku

Staples Advantage Poland, Plant-for-the-Planet oraz Szkoła Podstawowa numer 39 w Gdańsku zorganizowały wspólnie warsztaty edukacyjne dla ponad 45 uczniów w siedzibie 39. Szkoły Podstawowej w Gdańsku, w pobliżu głównej siedziby firmy Staples. Impreza jest początkiem naszego partnerstwa i programu Staples Easy-on-the-Planet w Polsce.
Akademia miała na celu przybliżenie dzieciom problemu zmian klimatycznych i przedstawienie działań koniecznych dla ochrony środowiska. Zarówno Staples jak i nasi partnerzy biznesowi są zadedykowani minimalizowaniu negatywnego wpływu ludzkiej działalności na środowisko i wspieraniu lokalnych społeczności.

 • 48 uczniów wzięło udział w Akademii na temat zmian klimatycznych, aby stać się "ambasadorami sprawiedliwości w sprawach dotyczących klimatu"
 • Dzieci posadziły siedemnaście 2-metrowych drzew lokalnych odmian
 • Była to pierwsza Akademia która odbyła się w Gdańsku

Program Staples był także okazją do zorganizowania takiego wydarzenia w szkole podstawowej nr 39 i zaangażowania uczniów w walkę o ochronę przyrody.

Pani Iwona, Nauczyciel ze Szkoły Podstawowej nr 39

„Cała akcja odbiła się bardzo pozytywnym echem zarówno wśród uczniów, jak i rodziców. Dla wszystkich było to niezwykłe doświadczenie, ponieważ uczestnicy mieli świadomość celu przedsięwzięcia i byli dumni, że mogą zrobić coś tak dobrego i ważnego dla naszego środowiska. Udział w tej akcji traktujemy jako wyróżnienie. Bardzo podobała się też organizacja przebiegu wydarzenia, w tym ciekawe zajęcia warsztatowe pozwalające dzieciom rozwinąć wyobraźnię i przelać na papier własne wizje związane z ochroną środowiska.”

Kontakt
close

Porozmawiajmy osobiście

Skontaktuj się z przedstawicielem Staples, dzwoniąc na numer:

(58) 781 52 00

Możesz również wypełnić poniższy formularz, a wkrótce skontaktuje się z Tobą jeden z naszych przedstawicieli.

Get help PL

Form