Staples Business Advantage
Program Easy on the Planet™

Zmniejsz negatywny wpływ na środowisko w swoim biurze

Dołącz do naszego programu Easy on the Planet

O programie
Chcesz zamawiać produkty przyjazne środowisku, ale jest to trudniejsze niż by się wydawało? Nasz nowy program Easy on the Planet pomoże w osiągnięciu celów zrównoważonego rozwoju. W ramach tego programu konsolidujemy zamówienia oraz kategorie produktu, kładąc nacisk na produkty tworzone z szacunkiem dla środowiska. Staples zneutralizuje wszelkie emisje resztkowe, których nie można uniknąć, sadząc drzewa w imieniu Twojej firmy.

Jak to działa

Będziemy monitorować zamówienia Twojej firmy i przyznawać nagrody za usprawnienia, które zmniejszają jej wpływ na środowisko.

1.

Zakupy przyjaźniejsze dla środowiska

Współpraca z jednym dużym dostawcą, który realizuje zamówienia we wszystkich kategoriach to najprostszy sposób na zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko. To nie wszystko – opiekun klienta Staples zminimalizuje liczbę niewielkich, mało wydajnych zamówień. Takie działanie zmniejszy liczbę śmieci z opakowań, obniży emisję zanieczyszczeń powstających podczas transportu, a także dodatkowo obniży koszty administracyjne. Otrzymasz dostosowany raport wyszczególniający usprawnienia w dbałości o środowisko.

2.

Produkty ekologiczne

Opiekun klienta wyszuka najczęściej używane przez firmę produkty i usługi, a następnie wybierze przyjazne środowisku wersje tych produktów z oferty Easy on the Planet™ obejmującej 12 000 pozycji. Liczba przyjaznych środowisku produktów będzie monitorowana każdego roku, a postępy zostaną nagrodzone drzewami zasadzonymi za pośrednictwem partnera Staples świadczącego usługi równoważenia emisji dwutlenku węgla.

3.

Równoważenie pozostałości emisji

Aby zrównoważyć emisje, których nie można zmniejszyć lub zneutralizować, Staples współpracuje z wiarygodnym partnerem świadczącym usługi równoważenia emisji dwutlenku węgla, Plant-for-the-Planet, który sadzi drzewa w imieniu naszych klientów. Każde drzewo filtruje 10 kilogramów dwutlenku węgla rocznie.

Planting Trees

Sadzenie drzew

Staples z dumą współpracuje z organizacją Plant-for-the-Planet, która kontynuuje dziedzictwo kampanii Miliarda Drzew dla Planety zainicjowanej przez Program Narodów Zjednoczonych do spraw Ochrony Środowiska (UNEP). Plant-for-the-Planet sadzi na całym świecie drzewa w imieniu klientów Staples, zwłaszcza w miejscach, w których mają one największy wpływ na środowisko i społeczeństwo, odtwarzając kruche ekosystemy i zapewniając miejsca pracy w społecznościach wielu różnych krajów.

W jednej z takich plantacji w meksykańskiej miejscowości Campeche, organizacja Plant-for-the-Planet zasadziła dotychczas ponad 120 000 drzew na ponad 140 hektarach terenów, działając we współpracy z lokalną społecznością i organami rządowymi. W ten sposób odtworzono siedem gatunków drzew w obszarze zniszczonym rabunkową wycinką, jednocześnie zapewniając miejsca pracy lokalnej społeczności.

Materiały z zalesienia można obejrzeć na stronie tej organizacji w serwisie Flickr.

Więcej na temat Plant-for-the-Planet można znaleźć na oficjalnej stronie organizacji.

Rozwiązania w zakresie ochrony środowiska

Szeroka gama naszych produktów charakteryzujących się dbałością o środowisko naturalne pomoże Ci osiągnąć cele związane z jego ochroną. Symbol Staples Easy on the Planet pozwala określić asortyment produktów bardziej ekologicznych i przyjaznych dla środowiska niż inne towary tej samej kategorii. Te produkty spełniają nasze surowe kryteria, a także posiadają atesty znanych niezależnych podmiotów. Kwalifikujące się produkty muszę też spełniać przynajmniej jedno z następujących kryteriów:

Pobierz kryteria produktów

Zanim produkt zostanie uznany za produkt Easy on the Planet, dostawca musi w pierwszej kolejności zatwierdzić Kodeks Postępowania Dostawców. Po wyrażeniu zgody na przestrzeganie Kodeksu poszczególne produkty są poddawane analizie pod kątem odpowiednich kryteriów.

A display of some different sustainable products

Sustainable Earth by Staples

Dostępne wyłącznie u nas produkty z serii „Sustainable Earth by Staples™” są wytwarzane z troską o środowisko. Proces ich produkcji wykorzystuje zasoby odnawialne i surowce wtórne, a same produkty spełniają wymagania certyfikatów nadawanych przez niezależne organizacje i potwierdzających ekologiczne właściwości. Od pomieszczeń socjalnych po sale konferencyjne – wszędzie można zastosować produkty, które mają mniejszy wpływ na środowisko. Są to m.in. regenerowane wkłady z tonerem, papier i materiały biurowe wyprodukowane w zrównoważony sposób, a także ekologiczne produkty dla pracowników – i jak każdy produkt marki Staples, te również gwarantują wyjątkową jakość i są wyjątkowo opłacalne.

Masz teraz więcej możliwości zasadzenia drzew, kupując produkty EasyTree.

W jaki sposób działa EasyTree?
Staples oznacza wybrane produkty przyjazne dla środowiska ikoną Easy Tree. Kupując te produkty, zyskujesz towar ekologiczny, a ponadto masz pewność, że firma Staples zasadzi drzewa w Twoim imieniu.

Oznaczenie EasyTree to łatwy sposób na rozpoznanie produktów przyjaznych dla środowiska, w zamian za zakup których sadzone są drzewa. Część dochodów ze sprzedaży produktów EasyTree jest przekazywana organizacji Plant-for-the-Planet.

Ta nagroda jest dostępna dla wszystkich klientów. Jeśli kupisz produkt oznaczony tą ikoną wiedz, że twój zakup ma znaczenie.

W jaki sposób produkty EasyTree łączą się z programem Easy on the Planet?
Chcemy pomóc naszym klientom podejmować decyzje, które są przyjaźniejsze dla środowiska. Dlatego przygotowaliśmy szereg pomiarów i procesów dla uczestników programu Easy on the Planet. 

Zakup produktów EasyTree to prosty sposób na nabywanie ekologicznych produktów. Natomiast Easy on the Planet to program, w ramach którego analizujemy historię zakupów firmy i zachęcamy ją do polepszania wyników.

Program Staples Easy on the Planet zapewnia trzy drogi do zasadzenia drzew:

1.

Zakup dowolnego produktu z ikoną EasyTree

2.

Zmniejszenie liczby małych zamówień

3.

Zwiększenie udziału procentowego produktów Easy on the Planet kupowanych w Staples

Witamy na drodze do bardziej zrównoważonej przyszłości.

Co to oznacza dla Ciebie?

red circle with a white checkmark in it

Śledzimy liczbę nabytych przez Twoją firmę produktów przyjaznych dla środowiska, a także sprawdzamy czy redukujesz liczbę małych zamówień.

red circle with a white checkmark in it

Wyznaczamy cele do osiągnięcia na podstawie wyników osiągniętych w roku poprzednim.

red circle with a white checkmark in it

Przez cały rok otrzymujesz informacje na temat postępów w dążeniu do osiągnięcia wyznaczonego celu.

red circle with a white checkmark in it

Gdy zakupisz więcej produktów przyjaznych dla środowiska lub zmniejszysz liczbę niewielkich zamówień, partnerzy Staples sadzą drzewa w Twoim imieniu.

Kontakt

Chcesz opracować bardziej ekologiczny system zaopatrzenia? Zamierzasz pomóc swoim pracownikom, aby porzucili złe nawyki i bardziej dbali o środowisko? 

Bardzo chętnie w tym pomożemy dlatego prosimy o kontakt..

 

 

Inspiracje

Chcesz wiedzieć, jak możesz lepiej zadbać o środowisko? Podejmij współpracę ze znanym na całym świecie liderem ds. zrównoważonego rozwoju, który posiada odpowiednie programy i narzędzia, które pomogą Ci odmienić świat.

Więcej inspiracji

close

Porozmawiajmy osobiście

Skontaktuj się z przedstawicielem Staples, dzwoniąc na numer:

(58) 781 52 00

Możesz również wypełnić poniższy formularz, a wkrótce skontaktuje się z Tobą jeden z naszych przedstawicieli.

Get help PL

Form