Logo Staples
Nowa normalność w biurach po COVID-19

Nowa normalność w biurach. Pandemia COVID-19 na trwałe zmieni sposób, w jaki będziemy pracować. Czy masz przygotowany Plan C?

Przyszło nam pracować w niespotykanych dotąd warunkach. Wszyscy próbujemy pracować w obliczu kryzysu, ale nic nie będzie już takie jak dawniej. W najbliższej przyszłości zmiany będą nieodłącznym elementem miejsca pracy. Do tego natura tych zmian będzie zależeć od tego, czym zajmuje się dany pracownik, a także branży, w której funkcjonuje dana firma. Wiele firm ma Plan B, w ramach którego może wdrożyć elastyczne zasady pracy w krótkim terminie – ale co zrobić, gdy i ten plan będzie musiał ulec w przyszłości dalszym zmianom? 


Kolejną istotną kwestią jest zaplanowanie, jak będą pracować zespoły, kiedy powrócą do swoich miejsc pracy. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) firmy oraz pracodawcy odgrywają znaczącą rolę w ograniczeniu rozprzestrzeniania się choroby COVID-19. Jak w takim razie możesz zapewnić bezpieczeństwo pracownikom, klientom oraz kontrahentom firmy? Zwłaszcza w sytuacji, gdy zalecenia i wskazania wciąż ulegają zmianie? Dlatego potrzebujesz partnera, który szybko zareaguje na zmiany, przewidzi nowe wyzwania i pomoże przygotować się na to, co nieprzewidywalne. 

Dlatego stworzyliśmy Plan C. 

Czym jest Plan C?

Plan C to nasz autorski, skrojony na miarę, przewodnik po produktach i rozwiązaniach, który pomoże Ci w przygotowaniach do bezpiecznego powrotu do pracy. Niezależnie od branży i przestrzeni, w której pracujesz, jesteśmy gotowi przeprowadzić Cię przez obecne wyzwania i pomóc Ci przygotować się na przyszłość, której nikt nie jest w stanie przewidzieć. W ramach Planu C opracowaliśmy trzy główne filary zgodne z międzynarodowymi wytycznymi, które pomogą w stworzeniu czystego i bezpiecznego miejsca pracy, mając na uwadze interakcję między pracownikami oraz kontakt z klientami. 

PRZESTRZEŃ DO PRACY

Nowa normalność, w której będziesz tworzyć

 • Twoja przestrzeń do pracy wymaga zastosowania środków, które wpłyną na zachowanie Twoich pracowników i klientów oraz ułatwią utrzymanie dystansu społecznego. Może to być na przykład powrót do pełnego wymiaru czasu pracy w systemie stopniowym czy środki przypominające o zachowaniu fizycznego dystansu dla bezpieczeństwa, takie jak osłony ochronne, naklejki na podłogi i oznakowania.
 • W przestrzeni do pracy odpowiednia higiena jest jednym z kluczowych elementów. Preparaty do dezynfekcji, środki do higieny rąk i wolnostojące dozowniki powinny być dostępne i dobrze widoczne, aby zachęcić do ich stosowania. 

PRZESTRZEŃ SPOTKAŃ

Nowa normalność, w której będziesz się łączyć, współpracować i wspólnie realizować zadania

 • Możesz pomóc swoim pracownikom i klientom bezpiecznie poruszać się po przestrzeni spotkań, stosując naklejki podłogowe oraz znaki zachęcające do zachowania dystansu społecznego. Te środki są niezbędne do wyznaczania kierunków komunikacji, szczególnie w obszarach wind, schodów i korytarzy. 
 • W miarę powrotu do spotkań typu face to face musimy przygotować nasze sale do bezpiecznych rozmów bezpośrednich, stosując na przykład ekrany ochronne i oznakowanie.
 • O ile zachowanie najwyższych zasad higieny ma kluczowe znaczenie w przestrzeni do pracy, o tyle w przestrzeni spotkań ważną rolą odgrywa zapewnienie łatwego dostępu do środków dezynfekujących i odkażających do rąk, aby pracownicy i klienci czuli, że mogą bezpiecznie pracować i poruszać się również w tych pomieszczeniach.

PRZESTRZEŃ HIGIENY

Nowa normalność w miejscu, w którym można się odświeżyć

 • Przestrzeń higieny to często niewielkie pomieszczenie, w którym trudno zachować odpowiedni odstęp między osobami przebywającymi w nim jednocześnie. Oznaczenia z instrukcjami, jak się zachowywać, naklejki podłogowe wyznaczające strefy i sposób poruszania się pomogą pracownikom i klientom zachować bezpieczeństwo.
 • Przestrzeganie zasad higieny w tej przestrzeni ma znaczący wpływ na bezpieczeństwo w pozostałych obszarach. Prawidłowe używanie mydła, ręczników i zminimalizowanie częstości dotykania drzwi oraz kranów ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa.

PRZESTRZEŃ DO ODPOCZYNKU

Nowa normalność w miejscu do odpoczynku i regeneracji

 • Wytyczanie tras komunikacyjnych w przestrzeni do odpoczynku jest niezbędne do zapewnienia pracownikom i klientom bezpiecznego miejsca, w którym będą mogli się zrelaksować i zregenerować podczas picia kawy czy spożywania posiłku. Wszyscy musimy przyzwyczaić się do obecności naklejek podłogowych wyznaczających bezpieczną odległość, oznakowania oraz stojących lub wiszących osłon ochronnych.
 • Może warto zastanowić się nad uruchomieniem aplikacji dla pracowników lub klientów, która pozwoli im zaplanować swoje wizyty w kantynie, tak aby uniknąć kolejek lub nawet płacić online za gotowe dania, które można odebrać na miejscu.
 • Higiena w tego typu pomieszczeniach wspólnych jest szczególnie ważna, dlatego należy bezwzględnie zadbać o dostępność środków do dezynfekcji, aerozoli, chusteczek, ręczników papierowych, żeli do rąk i wolnostojących dozowników.

PRZESTRZEŃ PRYWATNA

Nowa normalność w pracy z domu

 • Nie możemy zapomnieć o przestrzeni do home office. W interesie pracodawcy jest, aby pracujący z domu byli produktywni i pozostali w stałej łączności, co zapewnią ergonomiczne meble, materiały biurowe i odpowiednie rozwiązania technologiczne. 
 • Niezwykle istotne jest, aby członkowie zespołów pozostawali cały czas w kontakcie między sobą. Wykorzystaj ekscytującą falę cyfryzacji i eksperymentuj z nowymi sposobami interakcji – zaplanuj cyfrowe przerwy na kawę i spotkania za pośrednictwem oprogramowania telekonferencyjnego, takiego jak Teams lub Zoom, aby utrzymać więzi między pracownikami i stymulować ich zaangażowanie.

Z Planem C pomożemy Ci przygotować Twoją firmę na funkcjonowanie w nowej normalności. Razem sprawimy, że przestrzeń będzie "działała", bo - Kiedy przestrzeń działa, wszystko działa.

[1] Więcej zaleceń WHO można znaleźć w dokumencie

[2] Więcej szczegółów można znaleźć na stronie

Kontakt
close

Porozmawiajmy osobiście

Skontaktuj się z przedstawicielem Staples, dzwoniąc na numer:

(58) 781 52 00

Możesz również wypełnić poniższy formularz, a wkrótce skontaktuje się z Tobą jeden z naszych przedstawicieli.

Get help PL

Form