Logo Staples

Jak uzyskać największą wydajność kadry pracującej zdalnie

Udostępnij:
staples

Zwiększenie udziału pracy zdalnej to niewątpliwy trend w nowoczesnej przestrzeni biurowej. Pracodawcy, którzy chcą przyciągnąć najzdolniejszych pracowników, muszą mieć tego świadomość, jeżeli zamierzają być konkurencyjni.

„Work Smart, Work Mobile” to raport firmy Leitz, który udowadnia, że wielu pracowników myśli o swojej pracy nie jako o miejscu, do którego się udają. To raczej zjawisko, w którym uczestniczą. Nie dotyczy tylko pracy w domu, ale także w podróży. 

Wykorzystanie potencjału drzemiącego w tych zmianach pozwoli zwiększyć zaangażowanie pracowników, ich wydajność, ponadto poprawi równowagę pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym. Poza tym pracownicy zdalni skuteczniej realizują potrzeby klientów firmy.

biznes, laptop, dokumentu, edukacji, komputer, office, książki, papieru, wiedzy, książki, technologii, biblioteki, mądrości, Uniwersytet, biurko, tabela, ludzi, szkoły, rozmycie, danych

Oto kilka kwestii, na których warto się skupić:

Zarządzanie pracownikami zdalnymi

Musisz mieć wgląd w to, co aktualnie robi Twoja kadra, ale zaufanie jest rzeczą niezbędną. Zarządzanie pracownikami w podróży jest utrudnione, dlatego należy wprowadzić styl, który różni się od stylu pracy w biurze. Zezwól na odrobinę elastyczności w kwestii nakładu pracy i codziennie z nimi rozmawiaj (wystarczy telefon lub e-mail, żeby sprawdzić, czy wszystko w porządku). W ten sposób Twoja kadra poczuje się bardziej samodzielna. Większa swoboda nie oznacza jednak nieobecności szefa. Jeżeli jakość ich pracy spadła lub zaniedbują terminy, musisz ich o tym powiadomić. Zezwól im na odrobinę niezależności, ale przygotuj się na objęcie steru, jeżeli będzie wymagać tego sytuacja. 

Dobra komunikacja

Nie musisz mieć wszystkich w zasięgu ręki, aby mieć z nimi kontakt. Zachęcaj pracowników do korzystania z komunikatorów typu Skype czy Lync. W ten sposób możesz monitorować aktualną sytuację, a jednocześnie ułatwisz współpracę i omawianie pomysłów wśród osób znajdujących się daleko od biura.

Raportowanie

Szybkie codzienne informowanie o sytuacji pracownika, jego sukcesach i problemach, to podstawowy sposób na stały kontakt z kadrą zdalną. Możesz uzupełnić to o półgodzinne konferencje Skype lub spotkania osobiste raz w tygodniu, jeżeli w nie pokrywają wam się godziny pracy w biurze.

Zmiany w środowisku biurowym

Przejście na system zdalny i zachęcanie pracowników do korzystania z nowych możliwości nie oznacza jeszcze wietrzenia budynku i wyrzucania wszystkich z biura. Pracodawcy ceniący innowacje i kreatywność przekształcają swoje biura, zwiększając udział przestrzeni nieformalnej, w której kadra się spotyka i wymienia pomysły. 

Wysoki poziom działu IT

Aby uzyskać wysoką wydajność pracowników zdalnych, należy zainwestować w narzędzia i technologie, które to umożliwią. Firmy takie jak BT, które zachęcają do pracy zdalnej już na wczesnych etapach, oferują innowacyjne rozwiązania IT, wspomagając swoją kadrę poza biurem.

Bezpieczeństwo

Utrata danych lub ich kradzież to zmora wszystkich pracodawców. Dbanie o dane poufne jest szczególnie trudne w przypadku pracowników „w terenie”, którzy noszą przy sobie urządzenia z bezcennymi danymi. Pomyśl o systemie zarządzania dla urządzeń mobilnych, aby oprogramowanie, zabezpieczenia i szyfrowanie były aktualizowane centralnie, eliminując dodatkowe źródła zagrożeń. Firma Staples Advantage oferuje kompleksowe rozwiązania w tym zakresie.

Dzięki rzetelnemu planowaniu, drobnym inwestycjom i nowoczesnym poglądom odnośnie wydajności pracy Twoi pracownicy zdalni staną się bardziej produktywni.

Udostępnij:

Czytaj dalej

Kontakt
close

Porozmawiajmy osobiście

Skontaktuj się z przedstawicielem Staples, dzwoniąc na numer:

(58) 781 52 00

Możesz również wypełnić poniższy formularz, a wkrótce skontaktuje się z Tobą jeden z naszych przedstawicieli.

Get help PL

Form