Logo Staples

Potęga PRZESTRZENI DO ODPOCZYNKU

Udostępnij:

Ciężka praca jest powodem do dumy w każdej kulturze i dla każdego pokolenia. Dowody na to znajdujemy choćby w starożytnej greckiej bajce o mrówce i koniku polnym oraz w portalach społecznościowych, które pełne są przechwałek dotyczących zawodowej aktywności. Dziś pracujemy jeszcze ciężej niż kiedykolwiek. Dzięki rozwojowi technologii możemy pracować wszędzie i o dowolnej porze. Chcąc odnieść sukces, bierzemy na siebie dodatkowe projekty, pracujemy w nadgodzinach i praktycznie nie odchodzimy od biurek.

Jednak nie zawsze cięższa praca daje lepsze efekty. Pracownicy, którzy nie robią sobie przerw, często są bardziej zestresowani i mniej zadowoleni. Cierpi też na tym ich zdrowie. Zachęcanie pracowników do robienia sobie przerw i jedzenia posiłków z dala od biurka przyczyni się do zwiększenia ich optymizmu, kreatywności, motywacji i wydajności.

Jednak na zachęcaniu do robienia przerw w pracy sprawa się nie kończy. Trzeba też zadbać o odpowiednią przestrzeń, w której pracownicy mogą zapomnieć o pracy na kilka minut, bez wychodzenia z biura. Tutaj zaczyna się nasza rola.

W firmie Staples mamy takie powiedzenie: lepsza przestrzeń to lepsza praca. Jest ono szczególnie prawdziwe w przypadku miejsca, w którym nie pracujemy, czyli w PRZESTRZENI DO ODPOCZYNKU. 

Zalety PRZESTRZENI DO ODPOCZYNKU

smilinghavingacoffee

Pomyśl o treningu na siłowni: nikt nie podnosi ciężarów przez godzinę bez przerwy. Sztangista wykonuje serię powtórzeń, robi krótką przerwę, a następnie wykonuje kolejną serię. Przerwa umożliwia regenerowanie mięśni. W efekcie sztangista może dźwigać większe ciężary i staje się silniejszy.

Nasze umysły działają tak samo: praca przez długi czas skutkuje wypaleniem zawodowym i nie przekłada się na większą wydajność. Czas poświęcony na przerwę zwraca się z nawiązką w postaci większej koncentracji, kreatywności i wydajności po powrocie do pracy. Znakomita PRZESTRZEŃ DO ODPOCZYNKU to miejsce, w którym pracownicy mogą zrobić sobie przerwę, zebrać myśli, dać odpocząć oczom od światła monitorów i skoncentrować się na reszcie dnia.

Oderwij się od biurka

two men playing ping-pong inside room

Wydzielona PRZESTRZEŃ DO ODPOCZYNKU jest równie ważna, co główna sala konferencyjna, lobby czy gabinet dyrektora generalnego. Zapewnienie przemyślanej, dobrze zaopatrzonej przestrzeni stanowi sygnał dla pracowników, że firma pochwala przerwy w pracy. To przekłada się na poprawę morale i wydajności pracowników oraz ich przywiązania do firmy.

Wprawdzie można zrobić sobie przerwę przy biurku, ale zbyt łatwo może się ona przekształcić w „przerwę roboczą”. Szybko pojawi się nowa wiadomość e-mail lub zadzwoni telefon, a to zniweczy korzyści płynące z przerwy i... sprawi, że kawa ostygnie!

Pracownicy muszą opuścić swoje stanowisko robocze zarówno w sensie psychicznym, jak i fizycznym. Dla niektórych osób idealnym sposobem na oczyszczenie umysłu jest krótki spacer. W końcu wystarczy tylko kilka minut z dala od komputera, aby w pełni czerpać korzyści z przerwy.

Dostępność znakomitej PRZESTRZENI DO ODPOCZYNKU nieopodal biurka sprawia, że pracownicy oszczędzają czas, nie tracąc na jakości i efektywności przerwy. Ponadto wydzielona PRZESTRZEŃ DO ODPOCZYNKU skłania pracowników do robienia przerw w określonych miejscach, a nie przy biurku. Dzięki temu pozostałe osoby mogą pracować w skupieniu.

Elementy PRZESTRZENI DO ODPOCZYNKU

five person laughing each other in living room

Każda firma będzie miała inne wymagania dotyczące PRZESTRZENI DO ODPOCZYNKU. Podczas gdy niektóre z firm wyposażają PRZESTRZEŃ DO ODPOCZYNKU w takie udogodnienia zapewniające rozrywkę, jak stoły do ping-ponga, telewizory czy zabawki, każda z nich powinna zapewnić swoim pracownikom przynajmniej następujące elementy:

  • Napoje: w znakomitej PRZESTRZENI DO ODPOCZYNKU pracownicy mają dostęp do różnych napojów, dzięki którym cały czas czują się doładowani (w tym: kawa, herbata, woda mineralna, napoje gazowane i soki owocowe).
  • Jedzenie: PRZESTRZEŃ DO ODPOCZYNKU powinna umożliwiać pracownikom zaspokojenie uczucia głodu — czy to dzięki automatowi, szafce z przekąskami lub w pełni wyposażonej spiżarce.
  • Przestrzeń do spotkań: aby pracownicy byli skłonni spędzić kilka minut z dala od biurka, PRZESTRZEŃ DO ODPOCZYNKU powinna byś wyposażona w krzesła, stoły, a nawet sofy umożliwiające relaks w pełnym komforcie.

Firma Staples oferuje wszystko, co jest potrzebne, aby pracownicy mogli się zregenerować w PRZESTRZENI DO ODPOCZYNKU i wrócić pełni energii do swoich obowiązków. Zapoznaj się z naszą ofertą dotyczącą żywności i pomieszczeń socjalnych oraz dowiedz się więcej o korzyściach biznesowych związanych z PRZESTRZENIĄ DO ODPOCZYNKU.

Udostępnij:

Czytaj dalej

Kontakt
close

Porozmawiajmy osobiście

Skontaktuj się z przedstawicielem Staples, dzwoniąc na numer:

(58) 781 52 00

Możesz również wypełnić poniższy formularz, a wkrótce skontaktuje się z Tobą jeden z naszych przedstawicieli.

Get help PL

Form