Logo Staples

Zrównoważony rozwój — Twoja decyzja robi różnicę

Udostępnij:
  • Post-it
  • Scotch

Wiele z nas segreguje odpady lub preferuje towary pozyskiwane w etyczny sposób. Nasze mieszkania są coraz bardziej inteligentne dzięki technologii, która pozwala nam kontrolować zużywaną energię, ale zrównoważony rozwój w miejscach pracy wciąż opiera się na tradycyjnych, fizycznych produktach. Jeśli jednak chcemy wywrzeć faktyczny wpływ, domowy ekologiczny etos musimy wnosić ze sobą do miejsca pracy. Kiedy wybieramy dostawców lub partnerów biznesowych kierując się ekologicznym pochodzeniem ich produktów, dajemy świadectwo samym sobie i naszej organizacji. 

Zrównoważony rozwój w praktyce

Większość nowoczesnych miejsc pracy udostępnia pracownikom pojemniki do sortowania odpadów, ale czy sprawdzane są jakość i ilość drukowanego papieru? Czy dokonuje się recyklingu wkładów z atramentem do drukarek? Czy marnuje się materiały biurowe lub gromadzi ich nadmiar? Czy można znaleźć bardziej ekologiczne alternatywne rozwiązania?

Zarówno na poziomie lokalnym, ogólnokrajowym, jak i międzynarodowym, dostępnych jest wiele inicjatyw, które służą pomocą. Umożliwiają one znalezienie informacji o dostawcach wykorzystujących zasoby w zrównoważony sposób oraz nawiązanie współpracy prowadzącej do zwiększenia ekologiczności Twojej firmy.

Dzięki odpowiedzialnemu zużyciu zasobów można poczynić znaczące kroki zapewniające bardziej ekologiczną, zrównoważoną przyszłość dla nas wszystkich. 

Co wyróżnia 3M

Ze względu na coraz większą presję na badanie i kontrolowanie wpływu na środowisko i społeczeństwo, jakiej poddawane są firmy, wybór właściwych produktów i dostawców nie jest już tylko kwestią kosztów, ale także odpowiedzialności.

Etos firmy 3M zawsze bazował na innowacyjności, usprawnieniach i rozwoju. To coś więcej niż kultura korporacyjna — to nasza głęboko zakorzeniona filozofia, przenikająca całą organizację. Jest ona przyczyną nie tylko rozwoju innowacyjności naszych produktów, ale wpływa także na nasze metody prowadzenia działalności i naszą postawę wobec planety. Dlatego też od prawie 40 lat jesteśmy zaangażowani w stawianie czoła wyzwaniom związanym z ochroną naszej planety i wciąż poszukujemy nowych rozwiązań codziennych potrzeb. Nasze zaangażowanie w ochronę środowiska na całym świecie spotkało się z uznaniem i wierzymy, że firmy mogą pełnić kluczową rolę we wspieraniu zrównoważonego rozwoju w przyszłości.

Firma 3M wspiera inicjatywę Global Compact ONZ zachęcającą firmy do odpowiedzialnego prowadzenia działalności. Jesteśmy członkiem Światowej Rady Biznesu na rzecz Zrównoważonego Rozwoju i bierzemy udział w inicjatywie Dow Jones Sustainabillity Index od czasu jej powstania w 1998 roku.

Nasze wysiłki zapewniły nam ocenę „Gold” w rankingu EcoVadis (systemie oceny zrównoważonego rozwoju firm), umiejscawiając nas wśród 1% wiodących globalnych firm w tej dziedzinie, a także przyznawane przez cztery lata z rzędu przez Ehistphere Institute wyróżnienie „Najbardziej etyczna firma świata”.

Nasze działania w kierunku zrównoważonego rozwoju skupiamy na pięciu globalnych dziedzinach: surowce, woda, energia i klimat, bezpieczeństwo i higiena oraz edukacja i rozwój. Określają one długoterminowe cele i ambicje, które chcemy realizować za pomocą naszej technologii i innowacyjnych rozwiązań.

Udostępnij:

Czytaj dalej

Kontakt
close

Porozmawiajmy osobiście

Skontaktuj się z przedstawicielem Staples, dzwoniąc na numer:

(58) 781 52 00

Możesz również wypełnić poniższy formularz, a wkrótce skontaktuje się z Tobą jeden z naszych przedstawicieli.

Get help PL

Form