Logo Staples

Zmniejsz negatywny wpływ swojej firmy na środowisko poprzez zmianę nawyków w zakresie drukowania

Udostępnij:
  • Hp

Firmy na całym świecie dokładają coraz większych starań, aby zmniejszyć swój negatywny wpływ na środowisko. Mają ku temu dobry powód. Każdy rodzaj działalności, niezależnie od wielkości firmy, przyczynia się do emisji zanieczyszczeń. W Wielkiej Brytanii odpady powstałe na skutek działalności firm stanowią 31% wszystkich zanieczyszczeń w tym kraju. Dlatego warto myśleć o naszej planecie i postępować ekologicznie zarówno w pracy, jak i w domu. 

Istnieje wiele sposobów na ograniczenie negatywnego wpływu firmy na środowisko: od zmniejszenia zużycia wody po obniżenie rachunków za ogrzewanie czy wprowadzenie kompleksowego programu recyklingowego. Warto zacząć od nawyków związanych z drukowaniem. Drukowanie stanowi w wielu firmach integralny element codziennej pracy. W ten sposób wzrasta ilość generowanych odpadów. Chcesz, aby Twoje biuro przeszło na system ekologicznego drukowania, ale nie wiesz, od czego zacząć? Oto kilka sposobów, dzięki którym drukowanie z wykorzystaniem produktów HP stanie się bardziej ekonomiczne i przyjazne środowisku. 

Zawsze wybieraj produkty z odzysku
Wydaje się oczywiste, że firma może zredukować swój wpływ na środowisko, oddając jak najwięcej odpadów do recyklingu. Można jednak pójść o krok dalej, wybierając produkty, które powstały z odzyskanych w ten sposób surowców — na przykład papier i, oczywiście, pojemniki z tuszem. Ponad 75% pojemników z tuszem firmy HP i 24% pojemników z tonerem do drukarek HP LaserJet jest produkowanych z plastiku odzyskiwanego w procesie „zamkniętego obiegu”1. Firma HP poddała recyklingowi ponad 102 000 ton sprzętu i 17 000 ton pojemników na tusz i toner w 2016 roku. Cel ustalony w 2016 roku zakłada poddanie recyklingowi 1,2 mln ton sprzętu i materiałów eksploatacyjnych do 2025 roku.

Zmniejsz pobór prądu
Wyłączanie biurowych urządzeń elektrycznych, gdy nie są używane, to absolutna podstawa. Od oświetlenia po laptopy, automaty do kawy czy ładowarki telefoniczne — w ten sposób możesz kumulować oszczędności. Sprawdza się to zwłaszcza w przypadku drukarek. Drukarki HP są wyposażone w tryby uśpienia oraz automatycznego wyłączania, dzięki czemu skutecznie pomagają oszczędzać energię.  Tryb uśpienia powoduje automatyczne przełączenie drukarki w tryb niskiego zużycia energii po ustalonym okresie bezczynności. Drukarka powróci do standardowego trybu zużycia energii po wysłaniu kolejnego zadania drukowania lub skanowania. Tryb automatycznego wyłączania, zwany czasami trybem oszczędzania energii, całkowicie wyłącza drukarkę po upływie określonego czasu (zwykle dwie godziny). Aby włączyć drukarkę ponownie, należy nacisnąć przycisk zasilania. Dzięki tym dwóm funkcjom drukarki mogą być źródłem nie kosztów, ale oszczędności.

 Wybieraj ekologiczne drukarki
Urządzenia przyjazne środowisku są powszechnie dostępne. Oferta jest naprawdę szeroka. To świetny wybór, jeżeli firma poważnie myśli o szanowaniu środowiska, ale jak w każdym tego typu przypadku wiąże się to z inwestycją finansową. Asortyment firmy Staples Solutions obejmuje wiele ekologicznych drukarek i materiałów eksploatacyjnych firmy HP. Odwiedź stronę staplesadvantage.pl i wybierz jeden z produktów objętych programem Easy on the Planet. To wybór korzystny zarówno dla Twojej firmy, jak i środowiska.  Jeżeli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z naszymi ekspertami, aby uzyskać porady w tym zakresie. 

Drukowanie w biurze potrafi być kosztowne, zarówno w kwestii szkodliwości dla środowiska, jak i ze względów czysto finansowych. Dostosowując te pomysły do własnej przestrzeni biurowej i dokumentów sprawisz, że Twoja firma będzie bardziej ekologiczna za każdym razem, gdy wyślesz zadanie do druku.

1. Pojemniki z tuszem zawierają ok. 50—70% plastiku z odzysku. Pojemniki z tonerem do drukarek HP LaserJet zawierają ok. 10–20% plastiku z odzysku.

Udostępnij:

Czytaj dalej

Kontakt
close

Porozmawiajmy osobiście

Skontaktuj się z przedstawicielem Staples, dzwoniąc na numer:

(58) 781 52 00

Możesz również wypełnić poniższy formularz, a wkrótce skontaktuje się z Tobą jeden z naszych przedstawicieli.

Get help PL

Form