Logo Staples

W Kimberly-Clark wierzymy, że to co jest dobre dla firmy musi być również dobre dla środowiska naturalnego

Udostępnij:
Kimberley-clark

W Kimberly-Clark zawsze wierzyliśmy, że to co jest dobre dla firmy musi również być dobre dla środowiska naturalnego oraz dla ludzi, na rzecz których pracujemy. Pamiętając o tym, na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat z powodzeniem zrealizowaliśmy szereg inicjatyw. Stworzyliśmy strategię, która opiera się na 3 filarach zrównoważonego rozwoju: Ludziach, Planecie i Produktach. Strategia ta koncentruje się na trzech aspektach: społecznym, środowiskowym i ekonomicznym.

Dzięki naszemu programowi Reduce Today, Respect Tomorrow realizujemy swoje zobowiązania w zakresie trzech wyżej wymienionych filarów.

papier, pieniądze, finanse, biznes, bogactwo, pionowe, oszczędności, inwestycji, sukces, grafika komputerowa, pieniądze, na białym tle, symbol na białym tle, zakupy, towar, recykling, żadna osoba, document, Sprzedaj
nie osoby, biznesu, ilustracja, technologia tworzyw sztucznych, odizolowane, wektor, połączenia, papier, alfabet, tekst, edukacji, dziecko, internet, dane, zakupy, poziome, medycyna, finanse, maszyny

W efekcie tego:

  • 100% stosowanych przez nas włókien pierwotnych pochodzi od niezależnych certyfikowanych dostawców.
  • Należymy do grona liderów w zakresie technologii prasowania. Produkowane przez nas ręczniki zajmują mniej miejsca, co oznacza mniej samochodów dostawczych na drogach, mniej wymaganej powierzchni do przechowywania oraz mniejszą częstotliwość uzupełniania dozowników.
  • W 2014 r. otrzymaliśmy nagrodę Forest Stewardship Council FSC (organizacji zajmującej się międzynarodowym systemem certyfikacji produktów i gospodarki leśnej) dla liderów w zakresie ochrony lasów.
  • Stosujemy włókna alternatywne (m.in. słomę z pszenicy oraz bambus).
  • Ręczniki papierowe są nie tylko biodegradowalne i podlegają recyklingowi, ale są często stosowane przez organizacje do celów kompostowania.
szablon, etykiety, tekst, transparent, karty, ilustracja, chmury, koła, tag, bill, wektor, pulpit, danych, broszury, układ, prezentacji, wektor, grafika, koniczyna, World Wide Web

Technologia AIRFLEX* to jedna z naszych kluczowych innowacji, która, dzięki sposobowi w jaki włókna wchłaniają wilgoć/wodę, zapewnia mniejsze zużycie ręczników. Ręczniki są wytrzymałe nawet po zmoczeniu i posiadają lepsze własności chłonne niż „zwykłe” ręczniki do rąk.

Wynika to z faktu, że większość zwykłych ręczników do rąk jest produkowana z prasowanych, skompresowanych włókien, przez co woda przed wchłonięciem dłużej pozostaje na powierzchni ręcznika.

Stosowana przez nas technologia nie tylko przekłada się na zużycie mniejszej liczby ręczników do wysuszenia rąk (co daje większą efektywność ekonomiczną stosowanych produktów), ale podnosi również komfort użytkownika.  

Przyczynia się to do wysokiego poziomu zadowolenia klienta, a także do ochrony środowiska.

 

„Celem firmy Kimberly-Clark jest być liderem w zakresie podstawowych produktów, które podnoszą jakość życia. Zrównoważony rozwój wymaga od nas realizacji tej wizji poprzez wzięcie większej odpowiedzialności za środowisko naturalne oraz pozytywny wkład w społeczności, w których działamy” – powiedziała Lisa Morden, Dyrektor ds. Zrównoważonego Rozwoju w Kimberly-Clark.

Udostępnij:

Czytaj dalej

Kontakt
close

Porozmawiajmy osobiście

Skontaktuj się z przedstawicielem Staples, dzwoniąc na numer:

(58) 781 52 00

Możesz również wypełnić poniższy formularz, a wkrótce skontaktuje się z Tobą jeden z naszych przedstawicieli.

Get help PL

Form