Logo Staples

Trzy proste sposoby na ekologiczne dostawy

Udostępnij:
  • Staples_article

Zakupy internetowe są coraz bardziej popularne. Codziennie na terenie Europy wysyłane są miliony paczek. Firmy przeżywają rozkwit, ale cierpi na tym nasza planeta. W jaki sposób możemy dopilnować, aby każda wysłana paczka dotarła na czas i nie zatruwała środowiska? To łatwe. Możesz ograniczyć liczbę dostaw nawet o 30%, stosując się do kilku prostych zasad:

1. Oddawaj materiały do recyklingu
Wszystko zaczyna się od właściwego opakowania. Po co zużywać cenne zasoby na coś, co i tak pójdzie do kosza? Lepiej wybrać produkty z przetworzonego papieru, pudła, wypełnienie i taśmę, tak aby generować jak najmniej dodatkowych odpadów. 

2. Ponowne wykorzystywanie materiałów
Po co wyrzucać opakowania, które są w dobrym stanie, skoro można użyć ich ponownie? Wybieraj wartościowe produkty, zaprojektowane z myślą o więcej niż jednym cyklu eksploatacji, np. opakowania firmy Staples. Następnie uwzględnij je w skutecznej dostawie. Firma Staples zaleca np. wprowadzenie regulaminu zwrotów, który zobowiązuje klientów do odsyłania niechcianych towarów w tym samym opakowaniu, w którym je otrzymali.

3. Ograniczanie odpadów
Zmniejszanie negatywnego wpływu na środowisko to inicjatywa długoterminowa, która wymaga jednak zmian w codziennym myśleniu i systemie pracy firmy. Łączenie zamówień i wybór produktów dostarczanych lokalnie to tylko dwa z wielu sposobów ograniczania odpadów.

Udostępnij:

Czytaj dalej

Kontakt
close

Porozmawiajmy osobiście

Skontaktuj się z przedstawicielem Staples, dzwoniąc na numer:

(58) 781 52 00

Możesz również wypełnić poniższy formularz, a wkrótce skontaktuje się z Tobą jeden z naszych przedstawicieli.

Get help PL

Form