Logo Staples

Od nakrętek Coca-Coli do zakreślaczy

Udostępnij:
  • Stabilo

STABILO, jeden z wiodących na świecie producentów przyborów do pisania, rozpoczął projekt recyklingu tworzyw sztucznych przy współpracy producenta napojów bezalkoholowych Coca-Cola oraz firmy recyklingowej Interseroh. Projekt, który może stanowić precedens. 

Firma STABILO po raz pierwszy wyprodukowała zakreślacze z nakrętek butelek Coca-Coli.  STABILO wprowadza do sprzedaży nowy zakreślacz pod nazwą STABILO GREEN BOSS, stworzony nawet w 83% ze specjalnego plastiku "Procyclen" powstałego w procesie recyklingu. Tworzywo "Procyclen" zostało opracowane i stworzone przez INTERSEROH Dienstleistungs GmbH, spółkę zależną działającą pod firmą ALBA Group, która jest międzynarodowym specjalistą zajmującym się recyklingiem i dostawą surowców.

Nakrętki Coca-Coli są idealnym podstawowym materiał do produkcji zakreślaczy, ponieważ ich plastik został pierwotnie dopuszczony do produktów spożywczych, tym samym spełniając surowe wymagania STABILO dotyczące kwestii zdrowotnych.

W całych Niemczech, w ramach procesu przygotowywania zwróconych butelek PET do ponownego napełnienia, firma Coca-Cola zbiera nakrętki i przekazuje je jako materiał do recyklingu, a następnie, do produkcji zakreślaczy.

"Dzięki temu szybko stało się dla nas jasne, że znaleźliśmy źródło tworzyw sztucznych, które doskonale spełnia nasze wymagania", mówi Peter Satzinger, menedżer globalnych usług inżynieryjnych w STABILO International GmbH.

Interseroh wykorzystuje prawnie zastrzeżony proces przekształcania nakrętek Coca-Coli w Procyclen, wielokrotnie nagradzane tworzywo sztuczne.

"Plastik Procyclen jest tak wyjątkowy, ponieważ jego receptura spełnia wszystkie standardy produktów najwyższej jakości. To również perfekcyjny odpowiednik nowych materiałów wytwarzanych z ropy naftowej, utrzymujący znacznie lepszy bilans w ochronie surowców, energii i klimatu" twierdzi dr Manica Ulcnik-Krump, kierownik badań i rozwoju surowców wtórnych w firmie Interseroh. Naukowcy z Fraunhofer UMSICHT donoszą, że gazy cieplarniane uwalniane podczas produkcji mogą zostać zredukowane nawet o 50% w przypadku stosowania Procyclenu zamiast granulatu, który nie został poddany recyklingowi. Ulcnik-Krump dodaje: "Korzystanie z Procyclenu jest więc najlepszym wyborem pod względem zrównoważonego rozwoju."

"Jeśli chodzi o innowacyjne rozwiązania w zakresie opakowań, stale pracujemy nad tym, aby nasze butelki były lżejsze. Rozwijamy strategię dotyczącą wielokrotnego wykorzystywania materiałów pochodzących z recyklingu i surowców roślinnych. Tym bardziej cieszy nas to, że wraz z partnerami znaleźliśmy sposób na dalsze przetwarzanie naszych nakrętek" mówi Sanam Moayedi-Stummer, dyrektor ds. zamówień, Coca-Cola European Partners Deutschland GmbH.

Firma STABILO wprowadza na rynek zakreślacz w czterech kolorach jako część "zielonej gamy produktów" figurujących jako STABILO GREEN BOSS. STABILO GREEN BOSS można ponownie napełnić używając specjalnego wkładu STABILO BOSS. To pierwszy produkt powstały w wyniku współpracy STABILO, Coca-Cola i Interseroh. W planach są następne.

Udostępnij:

Czytaj dalej

Kontakt
close

Porozmawiajmy osobiście

Skontaktuj się z przedstawicielem Staples, dzwoniąc na numer:

(58) 781 52 00

Możesz również wypełnić poniższy formularz, a wkrótce skontaktuje się z Tobą jeden z naszych przedstawicieli.

Get help PL

Form