Logo Staples

Siedem wskazówek pozwalających szanować środowisko, nawet pod presją

Udostępnij:
staples

Podejmowanie wysiłku w celu organizacji miejsca pracy sprzyjającego środowisku naturalnemu pozwala oszczędzić pieniądze i chronić naszą planetę. Tym niemniej, gdy pracownicy znajdują się pod większą presją, realizując cele w ściśle określonych terminach lub działając w intensywnym okresie, np. pod koniec roku fiskalnego, ekologia schodzi na dalszy plan. 

 

Długotrwały stres to główne zmartwienie działów kadr, ponieważ obniża wydajność i przyczynia się do większej liczby zwolnień lekarskich. Dodatkowa presja na rzecz ekologii nie wydaje się być dobrym pomysłem. Kluczem do wydajnej i ekologicznej pracy bez dodatkowego stresu dla pracowników jest pokazanie, że łatwiej jest działać ekologicznie, niż marnować zasoby.

człowiek, biznes, ludzie, osoba, ręka, pulpitu, dorosły, Młodzi, office, człowieka, Kobieta, rodziny, garnitur, przestępstwo, pracy, zabezpieczeń korporacyjnych, na białym tle, sit, jeden

Oprócz oczywistych korzyści, wynikających np. z niższych rachunków za prąd czy mniejszego zużycia papieru, badania wykazały również, że kultura pracy nastawiona na ekologię przekłada się na lepsze samopoczucie pracowników. W roku 2011 badacze z uniwersytetu Dartmouth w stanie Massachusetts (USA) przeprowadzili badania, które wykazały „znaczny, pozytywny związek pomiędzy zadowoleniem pracowników i postrzeganiem przez nich działań na rzecz środowiska”.

Oto siedem prostych sposobów na ekologię w firmie, nawet gdy pracownicy działają pod presją:

1. Uniemożliwiaj wyrzucanie czegokolwiek do śmieci. 

Pozbywając się koszy spod biurek na rzecz segregacji odpadów sprawisz, że pracownicy będą musieli dostosować się do ekologicznych praktyk, niezależnie od tego czy chodzi o skórkę od banana, czy zużyty papier.

 

2. Zapewnij odpowiednią ilość kawy i herbaty, ale zademonstruj swoje ekologiczne podejście, kupując produkty Fair Trade.

Może warto również pomyśleć o bezkofeinowych zamiennikach, tak aby pracownicy zachowali spokój w trudnych warunkach. 

 

3. Sprawdź temperaturę w biurze. 

Nikomu nie pracuje się dobrze ani w dusznym pomieszczeniu, ani w arktycznym chłodzie generowanym przez klimatyzację. Zwróć szczególną uwagę na termostaty. W razie potrzeby wprowadź zmiany w swoim systemie. Mnóstwo energii marnuje się w niewydajnych systemach chłodzenia i ogrzewania. Nowa technologia potrafi zarobić na siebie w relatywnie krótkim okresie czasu. Wybór i konsekwentne trzymanie się ustalonej temperatury promuje ekologiczne podejście bez żadnego faktycznego wysiłku z niczyjej strony. Warto o ty pomyśleć, gdy gonią nas terminy i presja staje się coraz większa.

 

4. Zainwestuj w urządzenia wielofunkcyjne. 

W dzisiejszych czasach dostępne są urządzenia, które łączą w sobie funkcję drukarki, kopiarki i skanera, co pozwala oszczędzić koszty serwisowania i wymiany. Nie trzeba korzystać z trzech osobnych urządzeń, zużywając w ten sposób większą ilość prądu – wszystkie zadania kopiowania, drukowania i skanowania można wykonywać na jednym stanowisku. Oszczędność energii przekłada się na większe poszanowanie środowiska, a wielofunkcyjny charakter urządzenia pomaga zwiększyć wydajność w miejscu pracy.

 

5. Poproś pracowników, aby drukowali tylko w ostateczności 

– powinni również pamiętać o funkcji drukowania dwustronnego. W ten sposób będą działać bardziej ekologicznie, niemal bez żadnego dodatkowego wysiłku. Uważa się, że typowy pracownik biurowy zużywa rocznie około 10 000 arkuszy papieru, zatem jest na czym oszczędzać. Warto ograniczyć niepotrzebne drukowanie, aby realizować program ekologiczny w firmie.

 

6. Do drukowania wykorzystuj papier z recyklingu

Drobna czynność, taka jak zmiana rodzaju papieru, może mieć długotrwały wpływ na środowisko.

 

7. Gdy pracownicy zamykają laptopy pod koniec dnia, przypomnij im, żeby je wcześniej wyłączyli. 

To samo tyczy się wszystkich innych urządzeń: drukarek, komputerów stacjonarnych itd. Oszczędzasz w ten sposób energię i przedłużasz żywotność samego urządzenia. Trudno będzie pamiętać o każdorazowym włączaniu i wyłączaniu urządzeń podczas pracy w stresie, ale wyłączanie ich pod koniec dnia to dobry, ekologiczny nawyk. 

 

Istnieje wiele sposobów na bardziej ekologiczne i mniej stresujące miejsce pracy, niezależnie od presji z zewnątrz. Firma Staples Advantage oferuje szeroki zakres wskazówek i duży wybór produktów przyjaznych środowisku. 

Udostępnij:

Czytaj dalej

Kontakt
close

Porozmawiajmy osobiście

Skontaktuj się z przedstawicielem Staples, dzwoniąc na numer:

(58) 781 52 00

Możesz również wypełnić poniższy formularz, a wkrótce skontaktuje się z Tobą jeden z naszych przedstawicieli.

Get help PL

Form