Logo Staples

Piętnaście produktów, które pomogą w realizacji programu ekologicznego firmy

Udostępnij:
staples

Myślenie o wpływie firmy na środowisko ma sens, zarówno z punktu widzenia ekologii, finansów, jak i zaangażowania pracowników. Duża oferta produktów ekologicznych sprawia, że to najlepszy moment na zmianę podejścia. 

Papier, który wyrzucasz, choć jest zadrukowany tylko po jednej stronie. Ciepło uciekające przez otwarte okna, gdy temperatura jest za wysoka. Niepotrzebny pobór prądu, gdy laptopy zostają włączone na noc. Wszystkie tego typu sytuacje negatywnie wpływają na stan Twoich finansów. 

Ograniczenie marnotrawstwa zasobów pozwala zmniejszyć koszty i skuteczniej zaangażować pracowników w sprawy firmy. Ostatnie badania wykazują, że około 82% pracowników działa bardziej proekologicznie w domu, niż w pracy. 

ręka, biznes, człowiek, ludzie, osoba, pulpit, pracy, człowieka, trawa, dorosły, natura, jeden, człowiek, zbliżenie, kolor, praca, sukces, wzrostu, na zewnątrz, styl życia

Najłatwiej zacząć od rodzaju kupowanych produktów, a firma Staples Advantage jest liderem w branży ekologicznych materiałów biurowych, posiadając w ofercie ponad 12 000 takich pozycji. Oto 15 produktów, które warto wymienić na bardziej ekologiczne:

 

Produkty technologiczne

Dzisiejsze drukarki i kopiarki wielofunkcyjne pozwalają skupić kilka funkcji w jednym urządzeniu na dane piętro biura, co zmniejsza rachunki za prąd. To również oszczędność tuszu i papieru za sprawą wygodnych procedur, takich jak drukowanie dwustronne czy robocza jakość wydruku. 

Oszczędność energii umożliwiają również monitory z certyfikatem Energy Star, korzystające z ekranów LED bez dodatku rtęci. 

Pojemniki z tuszem lub tonerem to kolejne kwestie, o które warto zadbać. Firma HP oferuje programy ekologiczne i projektuje swoje pojemniki z materiałów z odzysku.  

 

Długopisy i notatniki

Długopisy przypominające plastikowe butelki — seria B2P (od butelki do długopisu) firmy Pilot — to modele żelowe i kulkowe, które przypominają o tym, że warto wspierać inicjatywy recyklingu. To także pierwsze tego typu długopisy na świecie i tylko jedna z propozycji z obszernej oferty ekologicznych materiałów biurowych. 

Ponadto warto się zaopatrzyć w proekologiczne notatniki, takie jak te marki Oxford. 

Jeżeli chodzi o przechowywanie akt, polecamy markę Esselte-Leitz, korzystającą z przetworzonych materiałów, której produkty można całkowicie rozłożyć na elementy pierwsze i poddać ponownemu recyklingowi. 

Kolejnym artykułem biurowym, który sprzyja środowisku jest bloczek samoprzylepny Post-it firmy 3M, wykonany w całości z przetworzonego wtórnie papieru. 

 

Pakowanie i wysyłka

Gwałtowny rozwój sklepów internetowych sprawił, że wzrosła ilość towarów, które są pakowane i rozsyłane po całym świecie. Ograniczając się do taśm i pudełek z odzysku, sklepy te mogą obniżyć negatywny wpływ na środowisko, nie tracąc nic na jakości samych opakowań.

 

Czas na przerwę

Myślenie ekologiczne nie wymaga przerw. Warto zaopatrzyć pomieszczenie socjalne w kawę i herbatę zakupioną w ramach handlu Fair Trade. Pomyśl o talerzach i sztućcach z etykietą Sustainable Earth, które ulegają biodegradacji, torbach na śmieci, które rozkładają się na kompost, a także o środkach czystości przyjaznych środowisku.

Wystarczy zastąpić kilka dotychczasowo wykorzystywanych produktów, aby w bezbolesny sposób wprowadzić ekologiczne myślenie w danej firmie. Program Staples Advantage pomoże wskazać właściwy kierunek.

Udostępnij:

Czytaj dalej

Kontakt
close

Porozmawiajmy osobiście

Skontaktuj się z przedstawicielem Staples, dzwoniąc na numer:

(58) 781 52 00

Możesz również wypełnić poniższy formularz, a wkrótce skontaktuje się z Tobą jeden z naszych przedstawicieli.

Get help PL

Form