Logo Staples

Odświeżony start: 8 prostych sposobów na bardziej ekologiczne biuro

Udostępnij:
  • Bi-Office

Jeśli jednym z twoich Noworocznych postanowień było zaczęcie robienia pozytywnych zmian, zmniejszenie twojego śladu ekologicznego , posiadanie przekonań i zwyczajów zgodnych z twoim sumieniem, etc., wiedz, że nie jesteś sam.

Nie każdy z nas musi mieć obsesje na punkcie ekologii ale każdy z nas ma sumienie. Odnośnie ochrony środowiska, w dzisiejszych czasach nasze wspólne ekologiczne sumienie rośnie większe i większe i my wiemy, że (na szczęście) większość z nas już zmienia stare nawyki i przyjmuje bardziej ekologicznie przyjazne sposoby na życie.

‘’Pomysł nie połączony z akcją nigdy nie będzie większy niż komórka mózgowa którą ten pomysł zajmuje’’  Arnold Glasow

Więc jeśli jesteś jednym z tych ludzi którzy chcą małymi działaniami przyczynić się do dużych zmian, tutaj są przydatne wskazówki by wrócić do pracy z odświeżonym, ekologicznie przyjaznym nastawieniem i bardziej zielonym biurem! 

1.     Stwórz małe lecz inteligentne centrum recyklingu w twoim biurze.
Wybierz odpowiednie miejsce : jeśli cały zestaw pojemników do recyklingu zajął by za dużo miejsca, postaw pudełko do odpadów papierowych przy drukarce i pudełko do recyklingu ogólnego w pokoju dla personelu. Pamiętaj żeby regularnie opróżnić te pojemniki.

2.     Używaj prawdziwych zestawów - szklanek, kubków, naczyń i sztućców zamiast jednorazówek.
Zgodnie z artykułem na IdealBite.com, popularnej stronie internetowej która publikuje i wysyła emaile do ich czytelników  z codziennymi wskazówkami na ekologicznie przyjazny i zdrowy styl życia ‘’Indywidualnie, jeden kubek kawy kupiony każdego dnia w jednorazowego użytku kubku przyczynia się do mniej więcej 10.32 kilogramów odpadów każdego roku’’.

Zrealizowanie prostego i zabawnego pomysłu jak stworzenie ‘’przynieś swój własny kubek do biura’ kampanii może być skuteczną i ważną zieloną akcją w imię całej firmy.

3.      Przynieś do środka co na zewnątrz: ulokowanie roślin w biurze.
One są nie tylko zielone i śliczne ale też wspaniałe  dla recyklingu powietrza i limitacji bakterii.  Każdy pracownik powinien chcieć dodać rośliny do swojego biura. Korzyści, obie fizyczne i psychologiczne, są ewidentne w wielu badaniach naukowych. Badanie prowadzone w 2010 roku przez Nowy Uniwersytet Technologii w Sydney (UTS), zarejestrowało znaczącą redukcję napięcia/niepokoju, depresji/przygnębienia i fatygi gdy rośliny były umieszczone w biurze. To badanie wykazało, że nawet jedna roślina w miejscu pracy może podnieść personel na duchu, tak wiec wspierać dobrobyt i wydajność.

4.     Komunikuj istotne informacje: nie drukuj za dużo!
Drukowanie jednej kopi notatek służbowych i innych między-biurowych dokumentów i pokazanie ich wszystkim w twoim miejscu pracy znacznie zredukuje marnowanie papieru. Upewnij się, że wybrałeś odpowiednie miejsce dla umieszczenia tych notatek dla każdego departamentu i przestrzeni pracy. Bardzo dobre miejsce na zawieszenie tych informacji jest zazwyczaj na zewnątrz albo na wspólnej przestrzeni gdzie wszyscy pracownikowi gromadzą się towarzysko. Każde miejsce jest dobre na pokazanie i dzielenie się stosownymi informacjami jeśli tylko masz witrynę która najlepiej do tej strefy odpowiada. Dla terenów na zewnątrz  budynku powinniśmy używać zamykanych, wodoodpornych , mocniejszych gablot.

Ognioodporne i dodatkowo wytrzymałe witryny z jasnymi żółtymi ramami dla lepszej widoczności są najbardziej wskazanym wyborem dla producentów instalacji przemysłowych.

5.     Wybierz inteligentne oświetlenie.
Gdzie jest to możliwe, zastąp standardowe żarowe świetlówki kompaktowymi lampami fluorescencyjnymi (CFL) albo żarówkami LED. One używają 75% mniej energii niż standardowe żarowe świetlówki a dostarczają taki sam strumień świetlny. Jeśli planujesz przeróbkę biura, pomaluj ściany na jasne kolory; jaśniejsze kolory i większy połysk reflektują światło, wiec twoja przestrzeń będzie potrzebowała mniej sztucznego oświetlenia.

6.     Zmniejsz koszty włączania i wyłączania : zaoszczędź energie i pieniądze.
Sprawdź ustawienia trybu czuwania w twoim komputerze - jeśli komputer jest nieużywany przez określony okres czasu powinien się on przełączyć na tryb czuwania.

Dokonuj aktualizacji sprzętu komputerowego, bieżące modele komputerowe i monitory są bardziej energooszczędne. Wyłącz oświetlenie w pomieszczeniach gdy ich nie używasz. Nie ma potrzeby by światło było włączone w pomieszczeniach socjalnych  albo toaletach przez cały dzień, więc wdrożenie cało biurowej inicjatywy by zgasić światła gdy personel wychodzi z tych pomieszczeń znacznie zmniejszy zużycie elektryczności. Wiele biur instaluje światła z czujnikiem ruchu które same się wyłączają gdy nie zaobserwują żadnej aktywności przez parę minut.

I oczywiście pamiętaj, żeby zgasić światła na noc.

7.     Używaj i nadużywaj białej tablicy.
Używaj białych tablic i/albo rzutników by wyświetlić harmonogramy posiedzeń zamiast drukować ich na papierze i rozdawać wszystkim zgromadzonym. Taki typ mediów sprawdza się w wykonywaniu wielu zadań- jako pomocnik w indywidualnych przygotowaniach i przemyśleniach pomysłów, dla dyskusji w celu omówienia tematu i jako platforma komunikacji w ciągu trwania prezentacji i warsztatów.  Białe tablice są idealne podczas burzy mózgów, Kanban, drużynowych spotkań, wszystkich rodzajów pracy z metodologią, dla zaaranżowania myśli, planowania projektów i by użyć i użyć ponownie zamiast pisać, przekreślać i pisać kolejny raz gdyż to marnuje dużo papieru!

8.     Ćwicz zielone kupowanie. Wybieraj produkty przyjazne dla środowiska!
Co najmniej upewnij się, że twoje biuro jest czyszczone używając produktów które nie niszczą środowiska. Znajdź i kup produkty które są zrobione z pokonsumpcyjnych zawartości (materiały, które były wzięte z poprzednich produktów i przerobione na nowe), jak produkty papierowe i plastikowe.

Znajdź  i kup produkty zielone jak bez-zszywkowe zszywki, długopisy które mogą być ponownie napełnione zamiast wyrzucone na śmietnik.

Ogranicz albo wyeliminuj produkty które nie mają zielonych alternatyw, jak gumki recepturki.

Jest teraz Nowy Rok i my wszyscy zrobiliśmy sporo postanowień które mamy nadzieję zmienią nasze prywatne i zawodowe życia na lepsze. Ale czemu skupiać się na naszych osobistych celach kiedy możemy się skoncentrować na budowaniu ekologicznie przyjaznych poglądów i zwyczajów i tym samym przyczynić się do formowania lepszej, zrównoważonej przyszłości? Mamy nadzieję, że dostarczenie Ci tych pomocnych wskazówek zachęci Cię do odświeżenia Twojego biura i zaczęcia tego roku z  ekologicznie przyjaznym nastawieniem!

Udostępnij:

Czytaj dalej

Kontakt
close

Porozmawiajmy osobiście

Skontaktuj się z przedstawicielem Staples, dzwoniąc na numer:

(58) 781 52 00

Możesz również wypełnić poniższy formularz, a wkrótce skontaktuje się z Tobą jeden z naszych przedstawicieli.

Get help PL

Form