Logo Staples

Katrin – produkty zrównoważone z natury

Udostępnij:
Katrin

Produkty Katrin są wytwarzane przez należącą do Grupy Metsä firmę Metsä Tissue specjalizującą się w branży leśnej. To firma odpowiedzialnie podchodzącą do swoich zadań, która w produkcji wykorzystuje odnawialny surowiec w postaci drewna pochodzącego z nordyckich upraw leśnych prowadzonych zgodnie z zasadami zrównoważonej gospodarki. W ofercie Grupy znajdują się zarówno chusteczki i papier do gotowania, jak i tektura, celuloza i produkty drewniane. Firma świadczy również usługi w zakresie obróbki drewna. Wysokiej jakości produkty Grupy Metsä to połączenie odnawialnych surowców, zorientowania na klienta, zrównoważonego rozwoju oraz innowacyjności.

Wzrost gospodarczy i zrównoważony rozwój są ze sobą ściśle powiązane.

Idea zrównoważonego rozwoju towarzyszy wszystkim naszym działaniom. Podczas wytwarzania produktów Katrin dążymy do zminimalizowania ich wpływu na środowisko w całym cyklu życia – od pozyskiwania surowców poprzez produkcję i konsumpcję, aż po utylizację. Nasz uwzględniający kwestie ochrony środowiska łańcuch dostaw jest kontrolowany i podlega audytowi pod kątem norm międzynarodowych, a wszystkie produkty są bezpieczne zarówno dla ludzi, jak i środowiska oraz w całości nadają się do przetworzenia. Wszystkie chusteczki papierowe wytwarzane w krajach nordyckich opatrzone są etykietą ekologiczną Nordic Swan, produkty wytworzone w Niemczech posiadają natomiast oznakowanie ekologiczne UE Ecolabel.

ilustracja, symbol, internet, cień, biznes, przycisk, etykietę, wektor, poziome, tożsamości, podłużne, technologia, obrazu, szkliwione, World Wide Web, placu, szablon, zamówienia, dane, kształtu

Oferta produktów Katrin do umywalni obejmuje papier toaletowy i ręczniki papierowe oraz innowacyjne rozwiązania Katrin z zakresu dozowania systemowego, jak również tradycyjne chusteczki, czyściwa w rolkach, chusteczki kosmetyczne i mydło. Oprócz funkcjonalności produkty te na każdym etapie swojego cyklu życia w rzeczywisty sposób przyczyniają się do zmniejszenia ilości odpadów i zużycia, co przekłada się na pozytywne skutki dla gospodarki, środowiska oraz higieny. Właściwie działający dozownik zmniejsza zużycie oraz potrzebę konserwacji, zapewniając tym samym oszczędność czasu. Wysoka chłonność papieru toaletowego przyczynia się ponadto do ograniczenia jego zużycia. Ograniczenie zużycia papieru do minimum to także rzadsza potrzeba organizowania transportu, mniejsza ilość odpadów oraz mniejszy wpływ na środowisko.

Less is more

Stosowanie zasad zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnych działań jest prostsze, niż może się wydawać. Wystarczy dać z siebie przynajmniej tyle, ile się otrzymało. Koncepcja Katrin „Less is More” odzwierciedla działania w celu minimalizacji zużycia papieru i promowania wysokich standardów higieny. To podejście bierze pod uwagę potrzeby grup użytkowników, środowisko pracy, czynniki finansowe oraz środowisko naturalne. Dla Katrin prawdziwa odpowiedzialność oznacza zachowanie równowagi pomiędzy tymi elementami, ale również dokonywanie zrównoważonych wyborów wspólnie z naszymi wszystkimi udziałowcami.

wektor, ilustracja, natura, pulpit, wzrostu, grafiki, symbol, nie osoby, szablon, biznes, projekt, projekt graficzny, wektor, wykres, transparent, drzewa, obrazu, sylwetka, pasek, nowoczesne
Udostępnij:

Czytaj dalej

Kontakt
close

Porozmawiajmy osobiście

Skontaktuj się z przedstawicielem Staples, dzwoniąc na numer:

(58) 781 52 00

Możesz również wypełnić poniższy formularz, a wkrótce skontaktuje się z Tobą jeden z naszych przedstawicieli.

Get help PL

Form