Logo Staples

Jego brak zauważysz dopiero wówczas, gdy naprawdę go nie ma – nie zapomnij o papierze!

Udostępnij:
Katrin

Puchatek przytulił się do Krzysia i szepnął: „Jeśli dożyjesz stu lat, to ja chcę żyć sto lat minus jeden dzień, żebym nigdy nie musiał żyć bez ciebie”. W odróżnieniu od bohaterów bajek, którzy żyją wiecznie, ludzie muszą dbać o swoje zdrowie. Przede wszystkim należy pamiętać o jednej zasadzie: myciu rąk i odpowiednim ich osuszaniu.

Większość infekcji rozprzestrzenia się poprzez kontakt. Wirusy i bakterie mogą być przenoszone na przykład poprzez uścisk dłoni lub kontakt z przedmiotami, które były dotykane przez inne osoby, jak klamki. Z tego powodu należy myć i suszyć ręce przed jedzeniem, a także po każdej wizycie w toalecie.

Ręcznik papierowy jest najbardziej higienicznym rozwiązaniem w kwestii suszenia rąk. Podobnie jednak jak z klamką do drzwi – nikt o nim nie myśli, dopóki jej nie zabraknie. Jej brak może zepsuć najbardziej idealny dzień.

Higieniczny ręcznik papierowy jest najczęstszym wyborem
65% Europejczyków preferuje osuszanie rąk za pomocą ręczników papierowych. Ludzie doceniają w toaletach publicznych: brak przykrego zapachu, czysty wygląd, wystarczająca ilość papieru toaletowego i ręczników papierowych. Ręcznik papierowy powinien być miękki, chłonny i mocny.

Katrin posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie publicznych toalet i ciągle dokłada wszelkich starań, by stale polepszać jakość swoich produktów. Zespół Katrin korzysta ze swojego doświadczenia, by pomagać klientom w wyborze optymalnych rozwiązań i produktów. Możesz przyczynić się do ochrony środowiska dzięki stosowaniu odpowiednich produktów higienicznych.

Czy wiesz, że...

  • Chusteczki papierowe rozkładają się w ciągu 30 dni.
  • W momencie, gdy wyrzucasz zużyty ręcznik papierowy, nowy ręcznik został już wyprodukowany. Przyrost lasów w ciągu jednej sekundy pokrywa całoroczne zapotrzebowanie 70 Europejczyków na chusteczki papierowe.
  • Jedna pełnowymiarowa kłoda to około jeden metr sześcienny drewna. Jest to ilość wystarczająca do wyprodukowania rocznego zapasu chusteczek papierowych dla 12 Europejczyków.
  • Włókna wykorzystywane w procesie produkcji mogą być ponownie wykorzystane od 5-7 razy. Po tym czasie produkt końcowy może zostać wykorzystany do wytworzenia energii lub jako odpad bio.
  • Przeciętny Europejczyk zużywa rocznie około 10 kg chusteczek papierowych.
  • Wszystkie produkty Katrin wytwarzane w nordyckich zakładach posiadają ekologiczną etykietę Nordic Swan. Wszystkie produkty Katrin wytwarzane w niemieckich zakładach posiadają ekologiczną etykietę EU Flower.
  • Polityka grupy Metsä (nadrzędna firma marki Katrin) zakłada, że na miejsce jednego ściętego drzewa sadzone są cztery nowe.

Głównym surowcem dla produktów Katrin jest odnawialne norweskie drewno pochodzące z lasów zarządzanych w sposób zrównoważony. Produkty Katrin zapewniają optymalną wydajność, jeśli są używane we właściwym celu i w odpowiednim środowisku.
Oferta produktów Katrin do toalet obejmuje papier toaletowy i ręczniki papierowe oraz innowacyjne rozwiązania Katrin z zakresu dozowania systemowego, jak również czyściwa w rolkach, chusteczki kosmetyczne i mydło. Oprócz funkcjonalności produkty te na każdym etapie swojego cyklu życia w rzeczywisty sposób przyczyniają się do zmniejszenia ilości odpadów i zużycia, co przekłada się na pozytywne skutki dla gospodarki, środowiska oraz higieny. Właściwie działający dozownik zmniejsza zużycie oraz potrzebę konserwacji, zapewniając tym samym oszczędność czasu. Wysoka chłonność papieru toaletowego przyczynia się ponadto do ograniczenia jego zużycia. Ograniczenie zużycia papieru do minimum to także rzadsza potrzeba organizowania transportu, mniejsza ilość odpadów oraz mniejszy wpływ na środowisko.

Jako zespół Katrin, widzimy znaczenie naszej pracy: nasze produkty zapewniają higienę i dobre samopoczucie milionom ludzi każdego dnia. Zdajemy sobie sprawę, że ludzie bardzo rzadko myślą o nas lub o naszych produktach. Chyba że te się skończą... Jeżeli zdarzy Ci się zapomnieć... zgodnie z logiką Kubusia Puchatka, oto krótkie i łatwe przypomnienie: Nie zapominaj o papierze!


Źródła: *3553 osoby z Finlandii, Szwecji, Norwegii, Danii, Niemiec, Polski i UK wzięło udział w ankiecie dotyczącej toalet przeprowadzonej przez Millward Brown na zlecenie Metsä Tissue w 2015 roku.
**Metsäliitto, Czy wiesz, że?
***Porównanie różnych metod osuszania rąk: rozprzestrzenianie i zanieczyszczenie mikrobami” autor: Keith Redway (Department of Biomedical Sciences, Faculty of Science and Technology, University of Westminster, London, UK) i E.L. Best (Microbiology Department, Old Medical School, Leeds General Infirmary, Leeds Teaching Hospitals NHS Trust, Leeds UK)

Czytaj dalej

Kontakt
close

Porozmawiajmy osobiście

Skontaktuj się z przedstawicielem Staples, dzwoniąc na numer:

(58) 781 52 00

Możesz również wypełnić poniższy formularz, a wkrótce skontaktuje się z Tobą jeden z naszych przedstawicieli.

Get help PL

Form