Logo Staples

Jak znaleźć markę, której warto zaufać

Udostępnij:
  • Staples_article

Bardziej ekologiczne biuro to opłacalna inicjatywa, ale trudno jest dobrać odpowiednie ekologiczne produkty, gdy tak wiele z nich posiada „ekologiczne” certyfikaty. Oto kilka pytań, które warto sobie zadać przed zakupem:

1. Czy dana marka ma doświadczenie w zakresie ekologii?
Warto szukać firm, które zbudowały swoją reputację na zasadach zrównoważonego rozwoju. W ten sposób masz pewność, że poważnie podchodzą do tematu.

2. Czy produkt został wyprodukowany z ekologicznych materiałów?
Sprawdź, czy produkt został wytworzony z odnawialnych materiałów w ramach certyfikowanego łańcucha dostaw. 

3. Jak przebiega produkcja?
Zobacz, czy producent praktykuje zrównoważony rozwój w całym zakresie działalności: od korzystania z bardziej przyjaznych substancji chemicznych po odpowiedzialne wykorzystywanie zasobów i dobór opakowań. 

4. Czy produkt jest trwały i gotowy do przetworzenia lub ponownego wykorzystania?
Szukaj artykułów, które są nie tylko trwałe i ograniczają zapotrzebowanie na nowe zasoby, lecz również takich, które nadają się do recyklingu po zakończeniu eksploatacji lub do ponownego wykorzystania. 

5. Czy produkt sprzyja zarówno człowiekowi, jak i naszej planecie?
Czy dany producent rozumie, że ekologia to wspólne, globalne potrzeby? Czy zajmuje się problemami takimi jak dostępność energii, bezpieczeństwo, ograniczone surowce, przepisy BHP, edukacja społeczeństwa i poziom zatrudnienia?

6. Czy są dostępne bardziej ekologiczne zamienniki?
Myślisz o zastąpieniu urządzeń na baterie takimi, które korzystają z baterii słonecznych? A może chcesz wybrać papier ekologiczny zamiast zwykłego?

7. Czy produkt ma certyfikat ekologiczny?
Renomowane certyfikaty innych firm to m.in.: FSC, Blue Angel, Nordic Swan, Rainforest Alliance Certified, austriacki symbol Eco, Fairtrade, europejski symbol Eco, PEFC, Energy Star Certified, TCO Certified, NF Certified oraz certyfikat EN13432 dotyczący biodegradowalności i kompostowalności.

Nie masz czasu na sprawdzanie poszczególnych marek? To całkiem zrozumiałe. Dlatego sami przetestowaliśmy tysiące produktów, sprawdzając, czy spełniają najbardziej restrykcyjne normy ekologiczne. Jeżeli dany produkt spełnia co najmniej jedną z wymienionych norm, to kwalifikuje się do programu Staples Easy on the Planet. Dzięki temu ekologia jest prostsza niż myślisz, a Ty możesz spokojnie wrócić do swoich zadań, wiedząc, że podejmujesz decyzje lepsze zarówno dla Twojej firmy, jak i dla środowiska.

Udostępnij:

Czytaj dalej

Kontakt
close

Porozmawiajmy osobiście

Skontaktuj się z przedstawicielem Staples, dzwoniąc na numer:

(58) 781 52 00

Możesz również wypełnić poniższy formularz, a wkrótce skontaktuje się z Tobą jeden z naszych przedstawicieli.

Get help PL

Form