Logo Staples

Jak zmiana nawyków w zakresie drukowania pomaga chronić środowisko

Udostępnij:
  • Staples_article

Wycinka drzew, szkodliwa emisja i środki chemiczne to tylko kilka przykładów negatywnego wpływu drukowania w biurze na środowisko. Oto kilka sposobów pozwalających na poprawę tej sytuacji:

1. Przejdź na nośniki cyfrowe
Czy wiesz, że w ciągu całego cyklu eksploatacji tona papieru biurowego emituje równowartość 6,3 tony CO2? Wyeliminowanie papieru z pracy biurowej niesie oczywiste korzyści dla środowiska, dlatego warto korzystać z całkowicie elektronicznych form dystrybucji i zapisywania zamiast drukowania wszystkich dokumentów.

2. Wybieraj papier ekologiczny 
Firmy takie jak Portucel produkują papier biodegradowalny, wykonany z naturalnych i odnawialnych źródeł np. drzewa eukaliptusowego Eucalyptus globulus, a firmy HP i MultiCopy oferują papier biurowy z certyfikatami FSC lub PEFC.

3. Drukuj dwustronnie
Na 10 pracowników przypada około 18 wyciętych drzew w skali roku. Aby oszczędzać papier, ustaw fotokopiarki i drukarki na domyślne kopiowanie pojedyncze i druk dwustronny. 

4. Kupuj ekologiczne pojemniki z tuszem
Warto również kupować ekologiczne pojemniki od firm takich jak HP, która w ciągu 25 lat oddała do recyklingu ponad 682 mln pojemników po tuszu. Obecnie ponad 80% oryginalnych wkładów atramentowych HP i 100% oryginalnych wkładów z tonerem HP zawiera materiały wtórne. 

5. Oddawaj do recyklingu wszystkie materiały drukowane
Wiele materiałów podlega recyklingowi, co oznacza, że ich przydatność nie kończy się w biurze. Jeżeli podważa to bezpieczeństwo firmy, skorzystaj z niszczarki przed oddaniem poufnych dokumentów do recyklingu.

Udostępnij:

Czytaj dalej

Kontakt
close

Porozmawiajmy osobiście

Skontaktuj się z przedstawicielem Staples, dzwoniąc na numer:

(58) 781 52 00

Możesz również wypełnić poniższy formularz, a wkrótce skontaktuje się z Tobą jeden z naszych przedstawicieli.

Get help PL

Form