Logo Staples

Jak wybierać odpowiednie produkty do swojego biura - praktyczny przewodnik

Udostępnij:

Lasy są dla ludzi ważne z wielu powodów. Są płucami naszej planety - pochłaniają dwutlenek węgla i wytwarzają tlen, dostarczają nam świeżego powietrza, są miejscem wypoczynku i ponownego nabierania sił, są siedliskiem przyrody, a także domem dla zwierząt. Większość z nas zdaje sobie sprawę z konieczności podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska, ale co można konkretnie robić? Posiadanie wiedzy i dobrych intencji to pierwszy krok -  jakie zaś działania należy podejmować i które z nadmiernie stosowanych etykiet środowiskowych dostarczają informacji potrzebnych do podejmowania właściwych decyzji?

PIERWSZA ZASADA: Ogranicz zużycie!
Zużywając mniejsze ilości papieru i produktów wyprodukowanych na bazie tektury, oszczędzamy pieniądze i zasoby naturalne ziemi. Używaj papieru z obu stron, ustaw swoją drukarkę na druk dwustronny. Korzystaj częściej ze ściereczek tekstylnych niż z ręczników papierowych. A przy wyborze takich produktów jak segregatory i teczki kupuj produkty najwyższej jakości, bo wytrzymają dłużej i nie będziesz musiał kupować kolejnych. Ludzie wykorzystują obecnie cztery razy więcej papieru niż 50 lat temu. Musimy zdjąć to obciążenie z naszych lasów i zagwarantować, że będzie tego surowca wystarczająco dużo dla nas wszystkich. 

ZASADA DRUGA: Recykling jest zwykle najlepszym rozwiązaniem!
Kiedy kupujemy produkt wyprodukowany z papieru, łatwo zapamiętać jedną zasadę! Najważniejsze jest to, aby na skutek naszych działań nie musiało zostać wycięte kolejne drzewo! A zatem najlepszym rozwiązaniem jest wybieranie produktów wyprodukowanych z surowców pochodzących z recyklingu. Dotyczy to w szczególności takich produktów jak chusteczki, papier toaletowy i ręczniki kuchenne, które po jednokrotnym użyciu są wyrzucane do śmieci. Ta zasada może być jednak przyporządkowana także do wielu innych produktów w firmie. Od papieru kserograficznego do segregatorów i teczek - na rynku jest duży wybór produktów wyprodukowanych w całości lub w przeważającej części z włókien pochodzących z recyklingu. 

ZASADA TRZECIA: Jeżeli kupujesz produkty wykonane z surowców naturalnych, szukaj oznaczeń upraw prowadzonych zgodnie z odpowiedzialną gospodarką leśną!
Nie zawsze mamy możliwość wyboru produktów wykonanych z włókien pochodzących z recyklingu. Czasami potrzebujemy rzeczy, które nie są produkowane z materiałów recyklingowych. Recykling powoduje, że włókna stają się coraz krótsze, co oznacza także, że nie są one już tak wytrzymałe. Aby zapewnić niezbędną wytrzymałość, żywsze kolory czy gładsze powierzchnie, na których można drukować, poszukujemy czasem świeżych (lub pierwotnych) włókien. Nie jest to powód do zmartwień, pierwotne włókna są także ważne dla systemu. Włókna nie mogą być przetwarzane w nieskończoność i musimy do nich dodawać świeże. Używając świeżych włókien w uzasadnionych przypadkach, postępujemy prawidłowo. Kluczem do zagwarantowania właściwego użycia świeżych włókien jest upewnienie się, że pochodzą z odpowiedzialnie zarządzanych upraw, w których drzewostan ścięty jest zastępowany nowym, a naturalne środowisko jest zachowane. Oczywiście ważne jest również, aby produkt po zużyciu została przekazany do recyklingu! 

JAK ZNALEŹĆ WŁAŚCIWY PRODUKT?
Wiele produktów posiada oznaczenie mówiące o tym, w jakim procencie są wyprodukowane z włókien pochodzących z recyklingu. I chociaż najwygodniej jest nam ufać producentowi, który przebadał produkty zgodnie z zadanymi kryteriami, dobrze jest również samemu wiedzieć, co oznaczają różne etykiety środowiskowe: 

W przypadku produktów pochodzących z recyklingu szukaj etykiet:

W przypadku produktów wykonanych ze świeżych włókien szukaj etykiet:

TWÓJ WYBÓR MA ZNACZENIE!
Wybór naprawdę należy do Ciebie! Wybierając właściwe materiały do określonej pracy, pomagasz chronić zasoby naturalne ziemi i zachęcasz producentów, aby dostarczali produkty wyprodukowane odpowiedzialnie. A zatem idź i dokonuj przemyślanych wyborów!

Udostępnij:

Czytaj dalej

Kontakt
close

Porozmawiajmy osobiście

Skontaktuj się z przedstawicielem Staples, dzwoniąc na numer:

(58) 781 52 00

Możesz również wypełnić poniższy formularz, a wkrótce skontaktuje się z Tobą jeden z naszych przedstawicieli.

Get help PL

Form