Logo Staples

Jak przyjazna środowisku jest Twoja firma?

3 sposoby na zmniejszenie wpływu sprzątania na środowisko naturalne

Udostępnij:

Jeśli myślisz, że ochrona środowiska polega tylko na zapewnieniu zgodności z przepisami… pomyśl jeszcze raz. Obecnie klienci oczekują, że firmy będą demonstrować swoje zaangażowanie w zredukowanie wpływu ich działalności na środowisko naturalne. Być może firmy będą nawet oceniane przez klientów pod tym względem.

Niski wpływ firmy na środowisko ma sens, zarówno z punktu widzenia ekologii, finansów, jak i zaangażowania pracowników. A teraz dobre wiadomości: pod względem sprzątania wkład Twojej firmy w ochronę środowiska może być ogromny — możesz zacząć od razu, ponieważ nadszedł czas wiosennych porządków! Dokonaj najlepszych wyborów dla Twojej firmy i popraw zakres jej oddziaływania na środowisko.

3 sposoby na zmniejszenie wpływu na środowisko

1. Wspieraj zrównoważony rozwój, ustanawiając politykę ochrony środowiska

Jednym z ważnych obowiązków każdego przedsiębiorstwa jest wspieranie zrównoważonego rozwoju, uwzględniającego wpływ prowadzenia działalności na środowisko. Czas dokładnie poznać realny zakres oddziaływania Twojej firmy na środowisko oraz sprawdzić, czy stosowana przez nią polityka ekologiczna nadal zapewnia zgodność z obowiązującymi przepisami.

Elementy, które powinny być uwzględnione w polityce ekologicznej:

 • Przepisy oraz wymagania dotyczące ochrony środowiska
 • Cele ochrony środowiska
 • Stale stosowane środki zapobiegawcze oraz plan doskonalenia
 • Szkolenia dla pracowników w zakresie wpływu na środowisko naturalne
 • Odpowiednie uzgodnienia ze wszystkimi udziałowcami

Wyznaczanie celów do osiągnięcia można rozpocząć od wyników osiągniętych w roku poprzednim. Bieżące monitorowane postępów pozwoli uzyskać lepsze wyniki niż w poprzednim roku. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat przygotowywania polityki ekologicznej? Tutaj znajdziesz przydatne informacje!

2. Współpracuj z ekologicznymi dostawcami

Dbanie o ekologię musisz rozpocząć od siebie i poprawienia własnego wpływu na środowisko, w szerokim rozumieniu tego słowa. Jeśli jednak chcesz naprawdę zmaksymalizować swoje wyniki, musisz rozszerzyć swoje działania na cały łańcuch dostawców. Czy Twoi dostawcy są ekologiczni? Czy zwracają uwagę na swój wpływ na środowisko naturalne?

Jeśli firma wykonująca usługi sprzątania dostarcza własne środki chemiczne — co o nich wiesz? Spróbuj zadać swoim dostawcom następujące pytania:

 • Z jakich środków czyszczących korzystacie? Jakie certyfikaty ekologiczne otrzymały te produkty?
 • Czy są one używane w sposób przyjazny dla środowiska?
 • W jakim zakresie opakowania poddawane są recyklingowi?

Dowiedz się, czy Twój dostawca utrzymuje podobnie wysokie standardy, jak Twoja firma, i razem stwórzcie możliwości ustanowienia ekologicznego łańcucha dostaw. Jeśli dostawca nie jest do tego przygotowany, warto zadać sobie pytanie, czy jest to odpowiedni partner, na którym można opierać rozwój firmy.

Twój wiosenny niezbędnik

Większe możliwości.


Zamawianie produktów czyszczących

3. Wybieraj ekologiczne firmy sprzątające

Trzeba to powiedzieć jasno: na pierwszym miejscu znajdują się Stany Zjednoczone. Przynajmniej jeśli chodzi o branżę sprzątającą i jej poziom dbałości o środowisko. Według badań organizacji Green Cleaning Network od 30% do 50% firm w USA używa do sprzątania swoich obiektów ekologicznych środków chemicznych lub substancji niezawierających wcale środków chemicznych.

Jednym z elementów zrównoważonego rozwoju, który można łatwo przeoczyć, jest użytkowanie produktów do czyszczenia. Często nie są one zbyt ekologiczne. Nie tylko pod względem metod ich produkcji, ale również z powodu substancji chemicznych, jakie za ich pośrednictwem przedostają się do powietrza oraz wody. Dlatego też przy następnym zamówieniu warto się nad zastanowić nad następującymi kwestiami:

 • Jak szkodliwe dla środowiska są substancje czyszczące aktualnie używane w Twojej firmie?
 • Jakie są dostępne produkty alternatywne zawierające składniki naturalne?
 • Jaki wpływ na środowisko ma ich transport?
 • W jaki sposób te produkty są wytwarzane (pod względem odpadów, zużycia wody i energii oraz użycia środków i rozpuszczalników biodegradowalnych, farb ołowiowych, drewna lub produktów drewnianych pochodzących z upraw o zrównoważonym rozwoju).

Dostępna jest szeroka gama środków czyszczących o przyjaznym dla środowiska składzie zapewniającym zrównoważony rozwój. Produkty te umożliwiają uzyskanie doskonałych rezultatów! W celu zneutralizowania szczątkowej emisji szkodliwych substancji, której nie można już bardziej ograniczyć, trzeba poszukać alternatywnych rozwiązań, takich jak program Easy on the Planet.

Ustanowienie ambitnych celów dotyczących zrównoważonego rozwoju pozwala zwykle utworzyć w firmieatmosferę, w której pracownicy są dumni ze swojej pracy, a klienci, dostawcy i partnerzy chętnie nawiązująwspółpracę. Zacznij już dzisiaj, aby Twoja firma była (znów) ekologiczna!

Udostępnij:

Continue Reading

Kontakt
close

Porozmawiajmy osobiście

Skontaktuj się z przedstawicielem Staples, dzwoniąc na numer:

(58) 781 52 00

Możesz również wypełnić poniższy formularz, a wkrótce skontaktuje się z Tobą jeden z naszych przedstawicieli.

Get help PL

Form