Logo Staples

Dziesięć sposobów na bardziej ekologiczną firmę i większe oszczędności

Udostępnij:
staples

Prowadzenie firmy szanującej środowisko ma ogromne znaczenie. To nie tylko bardziej ekologiczny system pracy. Taka firma jest również bardziej wydajna, oszczędna, a w dodatku więcej zarabia.

Istnieje wiele obszarów, gdzie można wprowadzać zmiany. Gdy dodamy do siebie wszystkie oszczędności, suma może okazać się znacząca, nie wspominając o ograniczeniu emisji gazów cieplarnianych.

biznes, drewno, tabeli, Kawa, laptop, nie osoby, office, papier, biurka, drewniane, Puchar, skład, edukacja, żywności, napój, wewnątrz, Świt, praca, usługi, pisanie

1. Zmniejsz koszty oświetlenia

Jeżeli w Twoim miejscu pracy jest przestrzeń, z której nie korzysta się przez cały czas (np. magazyny czy toalety), pomyśl o zainstalowaniu czujników ruchu, aby światło zapalało się tylko wtedy, gdy ktoś wchodzi do pomieszczenia. Warto upewnić się również, czy korzystasz z energooszczędnych żarówek.


2. Obniż temperaturę

Czy wiesz, że możesz zaoszczędzić nawet do 1% kosztów ogrzewania na każdym 1 stopniu, obniżając temperaturę w ciągu dnia pracy? Ustawienie termostatu pomoże w utrzymaniu temperatury na odpowiednim poziomie i będzie przyjazne dla środowiska. Zastanów się również nad ustawieniem czasu ogrzewania, aby upewnić się, że budynek jest ogrzewany tylko wtedy, gdy się z niego korzysta. 


3. Wyłącz urządzenia, zamiast zostawiać je w trybie czuwania

Jeżeli firma korzysta z wielu komputerów stacjonarnych czy laptopów, zachęć pracowników, aby korzystali z trybu uśpienia po zakończeniu pracy. Tryb czuwania korzysta z 50% energii potrzebnej do pracy urządzenia. Pozwoli to obniżyć emisję dwutlenku węgla nawet o 136 kg w skali roku.


4. Oszczędzaj na materiałach eksploatacyjnych do drukarek

Po co kupować nowy pojemnik z tuszem lub tonerem, gdy uzupełnienie starego kosztuje mniej, wymaga mniejszej ilości materiałów, a w produkcji zużywa mniej energii? W ofercie produktów Staples znajdziesz tusze i tonery gwarantujące zawsze tę samą, wysoką jakość wydruków.


5. Używaj papieru z recyklingu

Mimo że najlepszym rozwiązaniem, aby obniżyć koszty drukowania, byłoby ograniczenie wydruków i wdrożenie cyfrowego systemu pracy, wydruki zawsze będą konieczne. Nie ma jednak powodu, aby nie zacząć używać papieru z recyklingu. Jego jakość jest tak dobra, że prawie nie da się go odróżnić od „nowego” papieru. Możesz też ustawić domyślnie drukowanie dwustronne.


6. Zorganizuj kuchnię w sposób przyjazny środowisku

Kuchnia również jest ważną częścią Twojego biura. Możesz wprowadzić ekologiczne rozwiązania, zaopatrując ją w kubki ulegające pełnej biodegradacji lub worki na śmieci z materiałów z recyklingu.


7. Wybierz środki czystości przyjazne środowisku

Wiele środków czystości zawiera chemikalia szkodliwe dla środowiska. Możesz jednak wybrać takie produkty, które są równie skuteczne, ale w pełni naturalne.


8. Zamawiaj tylko to, czego potrzebujesz

Istnieje teoria mówiąca, że najbardziej ekonomicznym wyborem jest zamówienie hurtowe, jednak nie zawsze tak jest. Dla przykładu, niektóre produkty, takie jak koperty samoklejące, mają ograniczony okres trwałości, zatem posiadanie dużych ilości takich produktów tylko zajmuje miejsce, które może być lepiej wykorzystywane. Dlatego współpracujemy z naszymi klientami, aby znaleźć rozwiązania najbardziej efektywne pod względem pochłanianej energii, kosztów i ekologii.


9. Zacznij używać akumulatorów

Wiele przedmiotów, takich jak kalkulatory czy myszy bezprzewodowe, szybko wyczerpuje baterie, które należy często wymieniać. Standardowe baterie są drogie i wymagają odpowiedniej formy utylizacji, lepiej więc używać akumulatorów. Możesz ich używać setki razy, ponosząc jednorazowy koszt zakupu.


10. Nie wyrzucaj – utylizuj

Jeżeli jeszcze nie segregujesz odpadów, zorganizuj w swoim biurze oddzielne kosze na papier, plastik i metal. Jeśli posiadasz stary sprzęt elektroniczny do wyrzucenia, taki jak monitory i komputery, oddanie go do lokalnego punktu utylizacji odpadów zapobiegnie pozostawieniu na wysypisku niebezpiecznych substancji, takich jak ołów, kadm czy arszenik.

Korzystając z tych wskazówek, sprawisz, że Twoja firma stanie się nie tylko bardziej ekologiczna, ale też bardziej dochodowa. To doskonałe rozwiązanie, korzystne na każdej płaszczyźnie.

Udostępnij:

Czytaj dalej

Kontakt
close

Porozmawiajmy osobiście

Skontaktuj się z przedstawicielem Staples, dzwoniąc na numer:

(58) 781 52 00

Możesz również wypełnić poniższy formularz, a wkrótce skontaktuje się z Tobą jeden z naszych przedstawicieli.

Get help PL

Form