Logo Staples

10 produktów, które uczynią Twoje biuro czystszym i bardziej przyjaznym środowisku.

Udostępnij:
  • Staples_article

Wszyscy pracodawcy doskonale wiedzą, jak istotne jest utrzymanie miejsca pracy w czystości. Wpływa to nie tylko na zadowolenie z pracy (Twoje jak i pracowników), ale także na higienę.

Oczywiście każda firma ma obowiązek dbać o środowisko i przemyśleć wprowadzenie rozwiązań proekologicznych. Bardzo łatwo jest jednak przeoczyć, z jakich produktów czyszczących się korzysta. Te często okazują się być dalekie od przyjaznych środowisku, zarówno jeśli chodzi o warunki produkcji, jak i o zawartość substancji chemicznych, które są uwalniane do środowiska.

Zależy nam, aby pomóc naszym klientom w działaniach proekologicznych. Oto 10 produktów, dzięki którym Twoje miejsce pracy stanie się czystsze i bardziej przyjazne środowisku.

 

Higiena osobista 

Zapewnienie higienicznego miejsca pracy jest bardzo ważne. Twoim obowiązkiem jest zapewnienie dobrego samopoczucia pracowników. Teraz możesz zadbać o czystsze, wolne od bakterii środowisko pracy, używając do tego celu ekologicznych produktów. Częste używanie żelu antybakteryjnego może znacząco ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusów. Szczególnie efektywne są w tym względzie pojemniki z dozownikiem. Uzupełniając wkłady, zaoszczędzisz i ograniczysz ilość opakowań.

Korzystanie z mydeł mineralnych i roślinnych, zarówno w kuchni, jak i w łazience, jest zdecydowanie bardziej ekologicznym wyborem. Co więcej, takie mydła nie są testowane na zwierzętach. Jeżeli pomyślisz o liczbie papierowych ręczników zużywanych każdego roku, łatwo zauważysz, że warto używać ręczników z papieru makulaturowego.

 

Utrzymanie kuchni w czystości

Przestrzeń, w której Twoi pracownicy przygotowują posiłki, musi być dobrze utrzymana i zaopatrzona w odpowiednie środki czystości. Ściereczki ulegające biodegradacji są idealne do wszystkiego: od mycia naczyń po wycieranie brudnych blatów. Wybór różnych kolorów ograniczy ryzyko wzajemnych zanieczyszczeń różnych przestrzeni.

Poza ściereczkami potrzebujesz płynu czyszczącego o ekologicznym składzie, aby usunąć brud i dokładnie umyć naczynia. Istnieje duży wybór płynów nie tylko skutecznie czyszczących, ale też zawierających przebadaną dermatologicznie, delikatną dla skóry serwatkę mleczną.

Wiele odświeżaczy powietrza ma formę aerozolu, który może uwalniać do atmosfery szkodliwe gazy, albo wymaga podłączenia do prądu. Możesz jednak wybrać mały, wolnostojący pojemnik, który nieprzerwanie uwalnia przyjemny, świeży aromat, nie zagrażając środowisku.

 

Nie zapominaj o reszcie

Bardzo ważne jest, aby utrzymywać w czystości całą przestrzeń biura, nie tylko kuchnię i stanowiska pracy, ale też odpływy czy umywalki w łazienkach.

Niezależnie od tego, czy pracownicy szukają za oknem inspiracji, czy też odpoczynku dla zmęczonych oczu, ważne jest, aby utrzymywać szyby w czystości. Ekologiczny płyn do szyb zawiera tylko naturalne składniki i jest bardzo skuteczny w usuwaniu plam.

Niektóre środki czystości przeznaczone do toalet i łazienek mogą zawierać szkodliwe substancje, jednak istnieje cały szereg produktów ekologicznych, bardzo przyjaznych środowisku. 

Kolejna seria ekologicznych produktów czyszczących, to płyny do czyszczenia toalet. Działają skutecznie na porcelanie, stali nierdzewnej, szkle i plastiku. Ich wysokie stężenie powoduje, że pięciolitrowy pojemnik wystarcza na bardzo długo.

Nie jest niczym zaskakującym, że większość środków do czyszczenia odpływów zawiera składniki powodujące korozję. Istnieją jednak środki na bazie czterech składników pochodzenia biologicznego, działające skutecznie i nie niszczące środowiska.

Powyższe 10 produktów to doskonałe połączenie świetnych rezultatów i ekologicznego działania. Dlatego też przy następnym zamówieniu warto się nad nimi zastanowić.

Najlepsze porady dotyczące wiosennych porządków dla osób zarządzających budynkami

Więcej informacji

Szybki sposób na upiększenie biura

Więcej informacji

Czytaj dalej

Kontakt
close

Porozmawiajmy osobiście

Skontaktuj się z przedstawicielem Staples, dzwoniąc na numer:

(58) 781 52 00

Możesz również wypełnić poniższy formularz, a wkrótce skontaktuje się z Tobą jeden z naszych przedstawicieli.

Get help PL

Form