Logo Staples

Wskazówki, które pomogą utrzymać czystość i zredukować stres w dobie pandemii koronawirusa

Udostępnij:

Większość pracowników nie uważała dotychczas przerwy na skorzystanie z toalety za skomplikowaną czynność, jednak dziś, w dobie pandemii koronawirusa, proste zadanie, jakim jest udanie się do toalety, zmieniło się w starannie zaplanowaną operację. Jako Twój zaufany doradca, firma Staples przeprowadzi Cię przez nowe zalecenia dotyczące PRZESTRZENI HIGIENY, które odnoszą się do łazienek, pryszniców i szafek pracowniczych.

1. Zapewnij czyste środowisko pracy

Badanie opublikowane przez The Lancet Microbe - czasopismo naukowe na temat drobnoustrojów, pozwoliło ustalić, ile czasu mija zanim wirus zniknie z różnych powierzchni. Upłynęły 2 dni w przypadku tkanin i drewna oraz 7 dni w przypadku tworzyw sztucznych i stali nierdzewnej. Naukowcy dowiedzieli się, że szczep koronawirusa z Wuhan szybko się rozprzestrzenił, ponieważ może przetrwać na powierzchniach, zwłaszcza na często dotykanych przedmiotach i powierzchniach, takich jak uchwyty na papier toaletowy, umywalki, kabiny do toalet, klamki do drzwi i dozowniki mydła. Pracodawcy muszą zdawać sobie sprawę, że łazienki trzeba sprzątać z większą częstotliwością, muszą też przeformułować swoją strategię dbania o higienę, aby sprawniej rejestrować poszczególne cykle sprzątania.

2. Promuj właściwą higienę rąk

Obecnie wszyscy wiedzą, że higiena rąk jest priorytetem, a ich regularne mycie pomaga zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Drobnoustroje, czyli bakterie i wirusy, których nie widać gołym okiem, w 80% przypadków rozprzestrzeniają się poprzez nasze dłonie. Z uwagi na ten sposób przenoszenia drobnoustrojów, należy zminimalizować czas kontaktu dłoni z powierzchniami. 

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca kierownikom biur umieszczenie znaków dotyczących mycia rąk i higieny dróg oddechowych w ważnych miejscach. Oznaczenia takie należy połączyć z innymi jasnymi komunikatami, takimi jak doradztwo specjalistów ds. BHP, spotkania edukacyjne i informacje w intranecie. Dr Evelien Rutgers podkreśla, że mokre ręce mogą roznosić do 1000 razy więcej bakterii niż suche. Nawet odrobina wilgoci może szybko przenieść bakterie z toalety na inne powierzchnie, dlatego osusz dłonie raz, a potem ponownie. Jeśli to możliwe - zastąp suszarki na papier ręcznikowy. „Tarcie pomiędzy papierem a dłońmi zapewnia zmniejszenie ilości bakterii” – wyjaśnia Rutgers. Co ciekawe, pozwala to uzyskać wynik przewyższający europejską normę EN 1499. Najlepiej będzie użyć bezdotykowego kranu. Jeśli nie jest to możliwe, należy zakręcić kran, używając papierowego ręcznika, a następnie wrzucić zużyty ręcznik do pojemnika na śmieci, którego pokrywę otwiera się stopą, a nie dłonią.

3. Działaj kompleksowo, stosując oznaczenia

Udając się do miejsc, gdzie znajdują się inne osoby, musimy starać się przestrzegać zalecanych wytycznych w zakresie utrzymania właściwego dystansu społecznego, co ma również krytyczne znaczenie w PRZESTRZENI HIGIENY. Poświęć czas na przygotowanie właściwego oznaczenia wejścia do łazienki. Unikanie tłoku jest kluczowe i sprowadza się do jasnych instrukcji umieszczonych w strategicznych miejscach, które określają, ile osób może przebywać w toalecie w tym samym czasie. Zmiana zachowania pracowników i klientów oraz dyscyplina mają kluczowe znaczenie dla spowolnienia rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Chcesz wzmocnić strategię higieniczną, ale nie wiesz, od czego zacząć? Skontaktuj się z opiekunem handlowym Staples już dziś.

Zobacz produkty

Udostępnij:

Czytaj dalej

Kontakt
close

Porozmawiajmy osobiście

Skontaktuj się z przedstawicielem Staples, dzwoniąc na numer:

(58) 781 52 00

Możesz również wypełnić poniższy formularz, a wkrótce skontaktuje się z Tobą jeden z naszych przedstawicieli.

Get help PL

Form