Logo Staples

Ustalmy to raz na zawsze: elektryczne suszarki do rąk czy papierowe ręczniki?

Udostępnij:

Wszyscy wiemy, jak ważne jest mycie rąk. Dobra higiena rąk pomaga zapobiegać rozprzestrzenianiu się chorób i utrzymać się w dobrym zdrowiu. W Europie, około osiemdziesiąt procent ludzi myje ręce po skorzystaniu z toalety publicznej, a między 63 a 71 procent suszy je, według ankiety przeprowadzonej przez firmę Katrin. W przypadku wyboru w toalecie publicznej, według tej samej ankiety, większość ludzi woli używać papierowych ręczników zamiast suszarki do rąk, ale czy naprawdę jest to najlepszy wybór?

Higiena

W tej kategorii ręczniki papierowe posiadają wyraźną przewagę. Badanie przeprowadzone przez Uniwersytet w Westminster wykazało obecność co najmniej sześciu gatunków bakterii jelitowych w strumieniu powietrza z suszarek, w tym próbki kałowe. Suszarki do rąk wydmuchują te patogeny dookoła i na ręce. Podczas sympozjum European Tissue Symposium stwierdzono, że suszarki z silnym strumieniem powietrza faktycznie zwiększają ilość bakterii na rękach z 42 procent do prawie 200 procent, podczas gdy ręczniki papierowe zmniejszają je nawet o 77 procent.

Wpływ na środowisko

Suszarki do rąk mogą być bardziej przyjazne dla środowiska, ponieważ nie wytwarzają odpadów, ale wciąż wykorzystują dużą ilość energii. W badaniu przeprowadzonym przez Environmental Research Management w Oksfordzie odkryto, że suszarki do rąk mają mniejszy wpływ na środowisko niż stosowanie ręczników papierowych, przy założeniu, że ludzie zużywają dwa papierowe ręczniki do wysuszenia rąk. Automatyczne dozowniki ręczników papierowych mogą ograniczyć ilość odpadów, dostarczając odpowiednią ilość. Producenci ręczników papierowych, tacy jak firma Katrin, zobowiązują się do bycia tak przyjaznymi dla środowiska, jak to możliwe w trakcie produkcji oraz propagowania zrównoważonej gospodarki leśnej. 

Wydajność

Aby czerpać korzyści zdrowotne z mycia rąk, należy je dokładnie wysuszyć, ponieważ zarazki rozprzestrzeniają się szybciej na wilgotnej powierzchni. Suszarki z ciepłym powietrzem suszą pełne 30 sekund, podczas gdy suszarki strumieniowe są szybsze. Jednakże, ponieważ osuszenie rąk suszarką trwa dłużej niż papierowym ręcznikiem, ludzie często wychodzą z mokrymi dłońmi. Ręczniki papierowe zapewniają szybsze schnięcie rąk, a pocieranie wykonywane podczas używania ręczników papierowych, umożliwia także usuwanie innych groźnych zarazków. 

Koszt

Koszt każdego ze sposobów zależy od zachowania użytkowników oraz liczby osób, które z nich korzystają. Chociaż ręczniki papierowe muszą być wymieniane regularnie, elektryczne suszarki mogą być kosztowne i istnieje wiele ruchomych części, które mogą wymagać naprawy. 

Zwycięzca?

10 milionów zarazków żyje na przeciętnym biurku – najważniejszym powodem suszenia dłoni jest bez wątpienia zapobieganie rozprzestrzenianiu się drobnoustrojów. Chociaż każda z opcji ma wady i zalety, ostatecznie ręczniki papierowe dają więcej korzyści w porównaniu do suszarki do rąk. Są bardziej higieniczne i bardziej wydajne, a także sami użytkownicy preferują tę metodę. Jakie korzyści zapewnia wisząca na ścianie suszarka, której nie używają pracownicy, a jeśli używają, to zdecydowanie za krótko, aby mogła być efektywna?

Sprawdź rozwiązania  do łazienek Staples, w których znajdziesz produkty, które pomogą zadbać o zdrowie pracowników, w tym ręczniki papierowe i dozowniki firmy Katrin.

Udostępnij:

Czytaj dalej

Kontakt
close

Porozmawiajmy osobiście

Skontaktuj się z przedstawicielem Staples, dzwoniąc na numer:

(58) 781 52 00

Możesz również wypełnić poniższy formularz, a wkrótce skontaktuje się z Tobą jeden z naszych przedstawicieli.

Get help PL

Form