Logo Staples

Potęga PRZESTRZENI HIGIENY

Udostępnij:

Obecnie, topowe firmy są często tak samo dobrze znane ze swoich powierzchni biurowych, jak ze swoich produktów. Miejscom pracy poświęca się dużo uwagi — znajdziemy w nich od zjeżdżalni, przez rury strażackie, baseny piankowe, wykwintne bary kawowe czy gry wideo po wędrujące po korytarzach psy.

Ale co z najważniejszym dla wszystkich miejscem: łazienką? Ta niepozorna przestrzeń to jedyny obszar w biurze, który wszyscy, od dyrektora generalnego po stażystę, odwiedzają kilka razy dziennie. Mimo to łazienka nie jest zazwyczaj uznawana przez kierownictwo za przestrzeń, którą warto udoskonalać i optymalizować.

Wygodne i czyste toalety przyczyniają się do ograniczenia negatywnie wpływających na wydajność, a co za tym idzie kosztownych chorób, zwiększenia zadowolenia pracowników i wywarcia pozytywnego wrażenia na klientach i osobach odwiedzających biuro. Tutaj zaczyna się nasza rola.

W Staples mamy takie powiedzenie: lepsza przestrzeń to lepsza praca. Takie stwierdzenie jest prawdziwe również w przypadku PRZESTRZENI HIGIENY.

Najważniejsze jest zapobieganie

Black Woman Working from Home And Sneezing For Cold

Według Światowej Organizacji Zdrowia przeciętny pracownik UE opuszcza ponad 11 dni pracy w roku ze względu na choroby. Inne badania wykazały, że koszty spadku wydajności nimi spowodowane wynoszą około 2,5% europejskiego PKB, co w sumie przekłada się na miliardy Euro rocznie.

Ponadto nastąpił wzrost prezenteizmu — praktyki polegającej na przychodzeniu do pracy podczas choroby. Ponad połowa pracowników przyznała, że zdarzyło im się pójść do pracy z objawami grypy lub innych zaraźliwych chorób. Wpływa to nie tylko na wydajność chorującego pracownika, ale również naraża innych na kontakt z wirusami, co skutkuje kolejnymi nieobecnościami lub kontynuacją cyklu prezenteizmu.

Co gorsza, ludzie mogą roznosić choroby, nawet o tym nie wiedząc. Wirus grypy może przetrwać na twardych powierzchniach, takich jak klamki, stoły konferencyjne i sprzęt biurowy, nawet przez 72 godziny. Skutkuje to rozprzestrzenianiem się wirusa w całym biurze, zanim jeszcze wystąpią objawy.

Dzięki schludnej i dobrze zaopatrzonej PRZESTRZENI HIGIENY pracodawcy mogą pomóc w powstrzymaniu rozprzestrzeniania się wirusów w biurze. Badania pokazują, że mycie rąk zmniejsza ryzyko zarażenia grypą nawet o 50%, a ryzyko przeziębienia o 70%. Wystarczy zaledwie 45 sekund skutecznego mycia rąk wysokiej jakości mydłem, aby zabić do 99,9% wirusów na dłoniach. Z kolei stosowanie ręczników papierowych ogranicza ilość zarazków prawie o 80%. Jeśli organizacja chce poprawić ogólny stan zdrowia i samopoczucie swoich pracowników, PRZESTRZEŃ HIGIENY to miejsce, od którego należy zacząć.

Ocenianie firmy po toaletach

Public modern restroom , 3d rendering

Znakomita PRZESTRZEŃ HIGIENY pozwala dbać o zdrowie pracowników, ale jest również ważna dla klientów. Jedno z badań wykazało, że niemal trzy czwarte klientów uważa, iż brudna toaleta wskazuje na nieudolne zarządzanie firmą. Dwie trzecie klientów stwierdziło, że zaniedbana toaleta pogorszyła ich opinię o firmie, świadczyła o braku dbałości o klientów i wskazywała na lenistwo lub niechlujność.

Cała praca i inwestycje firmy związane z budowaniem marki i przyciąganiem klientów mogą zostać spłukane razem z wodą, jeśli PRZESTRZEŃ HIGIENY nie spełnia wysokich standardów.

Zasłużona przerwa

Wiele firm stawia na bardziej otwartą przestrzeń. Rezygnuje się w nich z drzwi i boksów, aby ułatwić współpracę. W takich warunkach znalezienie czasu na przerwę i chwilę refleksji może być trudne. Łazienka to prawdopodobnie jedyne miejsce w biurze, w którym pracownik może zamknąć drzwi, mieć trochę prywatności i bez zakłóceń porozmyślać. W tym kontekście dzisiejsza PRZESTRZEŃ HIGIENY jest tak samo ważna, zarówno dla zdrowia psychicznego, jak i dbałości o higienę ciała.

Co więcej, łazienka to często miejsce, w którym pracujemy: prawie 40% ankietowanych przyznało, że sprawdzało i wysyłało maile, będąc w toalecie. Smartfony, tablety i laptopy to urządzenia, które pracownicy często noszą ze sobą przez cały dzień. Aby wykorzystać to, że wiele osób zabiera swoje urządzenia do toalety, niektóre firmy instalują półki w kabinach i zapewniają tam dostęp do Wi-Fi.

Gdy PRZESTRZEŃ HIGIENY jest czysta i dobrze zaopatrzona, pracownicy i klienci mogą skutecznie działać i dobrze się czuć. Dowiedz się więcej o naszych rozwiązaniach do łazienek i o tym, jak można zadbać o dobrą atmosferę i zdrowie w biurze.

Udostępnij:

Czytaj dalej

Kontakt
close

Porozmawiajmy osobiście

Skontaktuj się z przedstawicielem Staples, dzwoniąc na numer:

(58) 781 52 00

Możesz również wypełnić poniższy formularz, a wkrótce skontaktuje się z Tobą jeden z naszych przedstawicieli.

Get help PL

Form