Logo Staples

Pięć sposobów na stworzenie i promowanie zdrowego miejsca pracy

Udostępnij:
  • Staples_article

Pięć sposobów na stworzenie i promowanie zdrowego miejsca pracy. Firmy czynią ogromne postępy w tworzeniu zdrowych miejsc pracy, pozbywając się kichających i zasmarkanych nosów, a także zmniejszając bóle. Promując zdrowe środowisko pracy firmy mogą zmniejszyć liczbę nieobecności, zwiększyć wydajność i zatrzymać odchodzących pracowników. Poniższej przedstawiamy pięć sposobów na to, jak firma może zadbać o zdrowie pracowników oraz zintegrować inicjatywy promujące zdrowie w środowisku pracy.

1. Biura projektowane z myślą o zapewnieniu dobrego samopoczucia

Podczas tygodnia pracy biuro nierzadko staje się naszym drugim domem. Wiele pracowników spędza w biurach przynajmniej połowę swojego dnia, nierzadko spędzając w krzesłach biurowych więcej czasu, niż we własnych łóżkach. Firmy mają wiele możliwości usprawnienia przestrzeni roboczej swoich pracowników, od krzeseł biurowych i klawiatur, po oświetlenie sufitowe oraz ogólne zasady projektowania biur pod kątem dobrego samopoczucia.

Aby stworzyć biuro, w którym pracownicy czują się lepiej, należy pamiętać o następujących zasadach:

 

 

2. Dbaj o czystość

 

 

3. Lepiej zapobiegać niż leczyć

 

Zdrowa dieta jest jednym z warunków utrzymania silnego układu odpornościowego oraz wysokiego poziomu energii w organizmie. Zachęcanie pracowników do zdrowego odżywiania się pozytywnie wpłynie na ich samopoczucie. Od dawna wiadomo, że złe odżywianie się może skutkować nadwagą i zmęczeniem – problemami, które dodatkowo pogłębia siedzący tryb życia. Firmy oferujące pracownikom możliwość sięgnięcia po zdrowszą żywność mogą poprawić ich samopoczucie. Oto kilka porad, które warto przetrawić:

 

 

4. Walcz z przeziębieniami

 

Przeziębienia i grypa potrafią gwałtownie rozprzestrzenić się w miejscu pracy (szczególnie w ciasnych pomieszczeniach), znacznie zmniejszając wydajność pracowników. Pierwsze zimne dni nie muszą jednak być zwiastunem zasmarkanych nosów i kichania –

wystarczy zadbać o poniższe kwestie, aby utrudnić zarazkom rozwój i zadbać o zdrowie pracowników.

 

5. Wykorzystaj technologię

 

Około 65% procent pracowników twierdzi, że przychodzi do pracy mimo choroby, pracując ze zmniejszoną wydajnością i narażając współpracowników na kontakt z zarazkami. W czasach coraz krótszych terminów coraz trudniej o dzień wolny na chorobę; jednak dzięki nowoczesnej technologii pracownicy wciąż mogą pracować bez roznoszenia chorób w miejscu pracy. Udostępnienie narzędzi oraz wiedzy umożliwiającej wygodną pracę w domu znacznie ułatwia życie pracowników i zapewnia oszczędności firmie.

 

Praca jest zespołowa

 

Promowanie dobrego samopoczucia w miejscu pracy powinno być zadaniem wszystkich pracowników. Inicjatywy, procedury oraz działania obejmują całą organizację, dlatego logicznym jest, że powinny w nich brać udział różne osoby. Promowanie i dbanie o zdrowe miejsce pracy to świetna propozycja dla firm, które chcą pokazać swoje zaangażowanie w dobre samopoczucie pracowników, a jednocześnie zmniejszyć liczbę ich nieobecności, zwiększyć wydajność oraz zachęcić do prowadzenia zdrowszego trybu życia. Prawda, że to zdrowa opcja?

Udostępnij:

Czytaj dalej

Kontakt
close

Porozmawiajmy osobiście

Skontaktuj się z przedstawicielem Staples, dzwoniąc na numer:

(58) 781 52 00

Możesz również wypełnić poniższy formularz, a wkrótce skontaktuje się z Tobą jeden z naszych przedstawicieli.

Get help PL

Form