Logo Staples

Okrutna prawda o czystości biurka, i jak rozwiązać ten problem

  • Staples_article

Większość firm bardzo przejmuje się tym jak wyglądają ich biura i pragną stworzyć środowisko, które jest stymulujące, produktywne i zdrowe. Ale przyjrzyjmy się trochę bliżej, a makabryczne fakty zaczną się ukazywać jak niehigieniczne są niektóre przestrzenie biurowe, pomimo iż gołym okiem mogą wydawać się być czyste i higieniczne.

Nie zawsze jest tak, że w pomieszczeniach taki jak kuchnia czy toaleta można się spodziewać, że zbierające się zarazki, są najgorszymi przestępcami - często jest nim biurko. I faktycznie jedno z badań dowiodło, że gdzie przeciętna deska sedesowa ma 8 drobnoustrojów na centymetr kwadratowy, to klawiatura może mieć ich aż 510.

Biorąc ten fakt pod uwagę, przedstawionych jest tutaj pięć kluczowych aspektów życia biurowego, które mogłyby poważnie zaszkodzić zdrowiu pracowników biurowych.

Brudne ręce na klawiaturze i myszce
Ocenia się, że 80% infekcji przenoszonych jest przez dotyk, tak więc jakakolwiek powierzchnia, która jest w kontakcie z ludzkimi rękoma jest potencjalnym punktem problemu. Dwa przedmioty, z którymi twoi pracownicy mają najprawdopodobniej najczęstszy kontakt to klawiatura i myszka. Przy coraz bardziej popularnej praktyce „hot desking”, kilku pracowników może potencjalnie używać tego samego przedmiotu biurowego w ciągu dnia.

Chociaż zagrożenia złapania infekcji z naszej klawiatury lub myszki są realne, metoda kontroli problemu jest prosta. Kombinacja mycia rąk lub odkażania, razem z częstym czyszczeniem klawiatur i myszek przy pomocy antybakteryjnych ściereczek, może wyraźnie zmniejszyć to ryzyko.

Wspólne telefony
Dla wielu odeszły już czasy, kiedy każdy miał swój własny telefon na biurku. Zwiększone wykorzystanie e-maila i telefonów komórkowych zamiast stałych linii telefonicznych jest wszechobecne. Dzielenie telefonu pomiędzy dwóch lub więcej ludzi jest wspólną praktyką i stanowi wyraźne zagrożenie dla zdrowia. Mając dłonie i usta w tak bliskiej odległości od siebie, przeniesienie zarazków jest bardzo proste. I tutaj ponownie, połączenie mycia rąk i regularnego czyszczenia aparatów telefonicznych może znacząco obniżyć ryzyko.

Koledzy przy nie swoich biurkach

W każdym biurze zawsze będzie pewna ilość zamiany i wymiany pomiędzy biurkami. Niestety takie przemieszczanie pomaga rozprzestrzenianiu się bakterii. A biorąc pod uwagę to, że niektóre z najpoważniejszych rodzajów takich jak bakteria E-coli jest w stanie przeżyć dobrze ponad rok, powinno uczynić się wszystko co możliwe, aby powstrzymać i zwalczać bakterie. Tak więc regularne czyszczenie, stworzenie neutralnych obszarów na przerwy pomoże rozwiązać ten problem.

Pracownicy jedzący przy swoich biurkach
Szacuje się, że około 67% z nas je swój lunch przy swoich biurkach, dzieje się tak ponieważ mamy albo bardzo ograniczony czas, albo brakuje odpowiednich alternatyw, takich jak jadalnie czy pokoje odpoczynku. Sprawia to nie tylko, że wydaje się, że nie ma prawdziwej przerwy w ciągu dnia, ale może się wydarzyć, że coś się ukruszy bądź wyleje, co staje się podatnym gruntem dla bakterii. Oczywistym rozwiązaniem dla tego jest stworzenie wspólnego miejsca do jedzenia, które może zostać dokładnie wyczyszczone na koniec każdego dnia.

Pracownicy zostawiający brudne sztućce i naczynia na swoich biurkach
Razem z jedzeniem przy biurkach połączona jest kwestia brudnych naczyń i sztućców, które często są zostawiane na biurkach całymi popołudniami. Poza tym, że jest to idealne miejsce do rozwoju bakterii, mogą one jeszcze zachęcić potencjalnie szkodniki takie jak muchy. Jedyną realną odpowiedzią na to jest wprowadzenie polityki zero tolerancji – upewnij się, że każdy wie, że musi umyć naczynia po skończonym posiłku lub umieścić je w biurowej zmywarce.

Oczywiście nie są to tylko sugestie jak uczynić biuro bardziej higienicznym. Sprawią one także, że będzie to bardziej przyjemne miejsce do pracy. Tak więc, czy może być lepszy powód dla Twoich pracowników, żeby ich wesprzeć?

Przerażająca prawda o higienie w biurach

Więcej informacji

Najlepsze porady dotyczące wiosennych porządków dla osób zarządzających budynkami

Więcej informacji

Czytaj dalej

Kontakt
close

Porozmawiajmy osobiście

Skontaktuj się z przedstawicielem Staples, dzwoniąc na numer:

(58) 781 52 00

Możesz również wypełnić poniższy formularz, a wkrótce skontaktuje się z Tobą jeden z naszych przedstawicieli.

Get help PL

Form