Logo Staples

Odkrywanie sekretów zdrowego miejsca pracy

Udostępnij:
Staples_article

Będąc pracodawcą, Twoja siła robocza jest bez wątpienia jednym z największych kapitałów i opłaca się dobrze o nią dbać. Niezdrowe miejsce pracy może być kosztowne dla biznesu. Badania dowodzą, że szacowany koszt nieobecności dla pracodawcy w Wielkiej Brytanii wynosi ponad 690 funtów na pracownika rocznie. Szacuje się również, że 29 miliardów funtów jest tracone każdego roku na produktywności w firmach w Wielkiej Brytanii z powodu nieobecności związanej z chorobą.

Biorąc pod uwagę, że 1,9% pracowników z Wielkiej Brytanii rzekomo bierze czas wolny od pracy z powodu jednego lub więcej problemu zdrowotnego powiązanego z pracą, co wygląda podobnie w innych krajach europejskich takich jak Włochy (1,9%), a co stanowi o wiele mniej niż w innych krajach, w tym Hiszpanii (2,8%) i Polsce (7,7%), tworzenie i utrzymanie zdrowego miejsca pracy może przynosić wiele korzyści. Na szczęście może to być prostsze niż Ci się wydaje, jeżeli zwracasz uwagę na cztery kluczowe obszary:

Dbanie o aktywność i zdrowie pracowników
Aktywność i ćwiczenia przez długi czas były kojarzone z byciem bardziej bystrym umysłowo, bardziej dynamicznym i utrzymującym dobre zdrowie fizyczne. Istnieje wiele sposobów, na jaki można je promować, od oferowania członkostwa w siłowni ze zniżką, aż po organizowanie zajęć fizycznych w trakcie pory lunchowej. Koordynowanie dobroczynnych spacerów lub biegów dla zabawy może również pomóc rozwinąć poczucie koleżeństwa i pracy zespołowej poza czterema ścianami biura.

Coraz więcej firm oferuje również dodatkowe korzyści w postaci darmowych badań zdrowotnych i porady na temat zdrowego stylu życia, jak również darmowe szczepionki przeciw grypie w okresie zimy.

Zdrowe odżywianie
achęcanie do zdrowego odżywiania może spowodować realną różnicę w generalnym samopoczuciu Twoich pracowników. Główna siedziba Google jest znana z zapewnienia, że jest tam szeroka różnorodność darmowej, zdrowej żywności, która jest zawsze dostępna dla pracowników w ich biurach. Chociaż, może nie będziesz w stanie pójść tak daleko poprzez zapewnienie Twoim pracownikom dziennej dawki jedzenia w trakcie godzin biurowych, to dostarczenie darmowych owoców, aby pomóc im zjeść „pięć owoców dziennie” z pewnością będzie docenione.

Jeżeli w biurze znajduje się automat sprzedający, może spróbuj zaoferować zdrowszy wybór i upewnij się, że jest dużo automatów z chłodzoną wodą, aby każdy był dobrze nawodniony.

Ćwiczenie uwagi i odporności
Nie ma wątpliwości, że dzisiejsze miejsce pracy może być bardzo stresującym środowiskiem, które zbiera swoje żniwo na zdrowiu psychicznym pracowników. W rzeczywistości liczby z HSE pokazują, że każdego roku w Wielkiej Brytanii więcej dni na osobę jest straconych z powodu stresu, niepokoju czy depresji niż z powodu mięśniowo-szkieletowych kwestii. Dalsze badania pokazują, że 60% firm w Wielkiej Brytanii ma ustawiony plan działania, aby zapobiegać stresowi związanemu z pracą, łącznie z innymi krajami, które również aktywnie zajmują się tą kwestią; Włochami (50%), Francją (30%) i Niemcami (20%).

Dowiedziono, że nawet bardzo krótki okres medytacji, może często zmienić stan psychiczny osoby. Ważne również jest zapamiętanie przysłowia Zen „Powinieneś medytować 20 minut dziennie, chyba, że jesteś zbyt zajęty – wtedy powinieneś medytować godzinę dziennie.” Niewiele organizacji zachęca personel do praktykowania samoświadomości i innych form medytacji, aby pomóc w radzeniu sobie ze stresem. Niemiecka firma Daimler Financial Services oferuje darmową terapię w postaci jogi i masażu, aby pomóc w radzeniu sobie z codziennym napięciem w pracy, tak samo jak to robi Deutsche Bank.

Zachęcanie do przerw
Branie regularnych, krótkich przerw i pełnej godziny na lunch jest innym niezawodnym sposobem, aby pracownicy pozostali wypoczęci i skupieni na pracy – jak również ważne jest upewnienie się, że personel wykorzystuje w pełni swoje uprawnienia urlopowe. Postaraj się stworzyć miejsca na przerwę, gdzie personelowi będzie miło pójść na przerwę z dala od ich biurek oraz często rozsyłaj przypomnienia na temat wykorzystania ich rocznego urlopu.

Każde z powyższych to mały krok do zrobienia czegoś dobrego dla Twoje firmy – nawet kilka niewielkich zmian może pomóc stworzyć bardziej przyjazne i produktywne środowisko. Ponadto, nie tylko poprawi to zdrowie Twoich pracowników, ale także może postawić na nogi Twoją firmę.

Udostępnij:

Czytaj dalej

Kontakt
close

Porozmawiajmy osobiście

Skontaktuj się z przedstawicielem Staples, dzwoniąc na numer:

(58) 781 52 00

Możesz również wypełnić poniższy formularz, a wkrótce skontaktuje się z Tobą jeden z naszych przedstawicieli.

Get help PL

Form