Logo Staples

Najprostszy sposób na zwiększenie produktywności firmy

oraz 4 inne niedoceniane zalety wiosennych porządków w biurze

Udostępnij:

Czy wiesz, że miła wiosenna atmosfera jest w stanie zwiększyć wydajność firmy? Pomyśl, jak porządek potrafi wpłynąć na Twoją produktywność! Pamiętaj jednak, że nie jest to jedyny przykład wiosennych porządków. Co ważne, to także doskonały prezent dla Twoich klientów i współpracowników. Dlaczego? Sprawdźmy.

1. Profesjonalny wizerunek

Wszyscy wiemy, jak wiele może zdziałać pierwsze wrażenie. Nasz mózg potrzebuje zaledwie kilku sekund, aby dokonać oceny. Gdy zatem klient po raz pierwszy odwiedzi Twoją firmę, powinien od razu dostrzec jej pozytywne cechy.

Brudne naczynia, przepełnione kosze i bałagan na biurkach wysyłają jasny komunikat: jesteś przytłoczony pracą lub brak Ci profesjonalizmu. W obu tych przypadkach odbiorcy mogą zastanawiać się nad poprawnością Twoich priorytetów – zła organizacja biura może bowiem wpływać na wydajność i efektywność w pracy. A to właśnie to klienci cenią najbardziej, czyż nie? Mimo to wiosenne porządki stanowią doskonałą okazję to ujednolicenia stanu biura i pożądanego wizerunku marki.

2. Mniejsza skala absencji

Wydaje Ci się, że nie ma problemów z czystością, ponieważ  trzy razy w tygodniu odwiedza Cię firma sprzątająca? Niestety – fakty mówią zgoła co innego. Absencja wciąż stanowi znaczący koszt dla wielu pracodawców. Czy wiesz, że przeciętny brytyjski pracownik opuszcza średnio 19 dni w ciągu roku? To prawie 4 tygodnie! Nie każda nieobecność wynika oczywiście ze złego stanu higieny w biurze, jednak w wielu przypadkach mamy do czynienia z przeziębieniami, grypą, problemami żołądkowymi i zatruciami pokarmowymi, wynikającymi z braku dbałości o higienę w miejscu pracy. Czas wziąć sprawy w swoje ręce i przeprowadzić prawdziwą rewolucję! Jesteśmy pewni, że skala absencji w pracy ulegnie zmniejszeniu.

Twój wiosenny niezbędnik

Większe możliwości.


Zamawianie produktów czyszczących

3. Zwiększone bezpieczeństwo informacji

Nikt z nas nie chciałby paść ofiarą dużego wycieku informacji o klientach. Na szczęście nie mamy na swoich biurkach stosów dokumentów i innych objawów chaosu, prawda? Czy wiesz, że 43% wszystkich przypadków naruszenia bezpieczeństwa danych (według *Infosecurity Magazine) wynika z wewnętrznego działania w obrębie organizacji? Ups…

Twojej firmie z pewnością przyda się kurs przypominający o zasadach przechowywania danych. Polityka uporządkowanych biurek to pierwszy krok na drodze do zapobiegania wyciekom informacji. Mówiąc w skrócie: polityka ta zakłada, że z chwilą zakończenia pracy w danym dniu z biurek muszą zniknąć wszystkie dokumenty. Zasady te mogą jednak objąć także inne aspekty:

  • umieść niszczarkę obok każdej drukarki;
  • udostępnij (zamykane) schowki;
  • zabezpiecz wszystkie klucze w odpowiednich miejscach;
  • upewnij się, że liczba koszy na śmieci jest wystarczająca;
  • ogranicz liczbę dokumentów obecnych w biurze – bez względu na fakt, czy zawierają poufne informacje.

4. Wzrost produktywności

"Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, biurko oznaką czego jest zatem puste biurko?" Hmm, no dobrze. Einstein zaciekle bronił swojej tezy, mówiącej, że zaśmiecone biurko stymuluje kreatywność. Czy może jednak równie dobrze wpływać na produktywność w pracy?

Zwiększanie produktywności to żadna filozofia, jednak z pewnością wymaga przemyślanego zarządzania czasem. Uporządkowane biurko pozwala zwiększyć produktywność, ponieważ:

  • nie musisz tracić czasu na szukanie dokumentów;
  • nie musisz robić sobie dodatkowego miejsca na wykonanie pracy;
  • stymuluje do cyfrowego przetwarzania Twojej pracy;
  • Twojej uwagi nie odciągają elementy, które nie są priorytetowe.

5. Zadowolenie współpracowników

Wiosna to idealny czas w roku, aby odetchnąć świeżym powietrzem i wzbudzić w pracownikach entuzjazm do nowych idei oraz inicjatyw. Jeśli zatem chcesz zapanować nad swoim środowiskiem, wykorzystaj tę pozytywną atmosferę i popraw pracę swojej firmy. Przyłóż dużą wagę do stworzenia przyjemnego i czystego miejsca pracy. Pokaż swoim współpracownikom, że chcesz dbać o ich dobre samopoczucie, a – kto wie – może już wkrótce zaczną wesoło gwizdać, wtórując ptakom za oknem?

Udostępnij:

Continue Reading

Kontakt
close

Porozmawiajmy osobiście

Skontaktuj się z przedstawicielem Staples, dzwoniąc na numer:

(58) 781 52 00

Możesz również wypełnić poniższy formularz, a wkrótce skontaktuje się z Tobą jeden z naszych przedstawicieli.

Get help PL

Form