Logo Staples

Najlepsze porady dotyczące wiosennych porządków dla osób zarządzających budynkami

6 porad ułatwiających wiosenny przegląd budynków

Udostępnij:

Teraz gdy zima już się skończyła, firma może zabłysnąć na nowo — w szerokim znaczeniu tego słowa. Wiosna jest doskonałą okazją do wykonania przeglądu. Brzmi skomplikowanie? Nic podobnego! Wystarczy rozpocząć konserwację budynków, korzystając z tych prostych porad. Budynek jest wizytówką Twojej firmy, ale często jest on ignorowany w procesie konserwacji. Sam przyznaj — kiedy po raz ostatni sprawdzano stan budynku oraz wykonano prace konserwacyjne? Tak zwana „kontrola stanu” pozwala uniknąć sytuacji, w której małe problemy zamieniają się w duże. Zatem na co czekasz? Do pracy! Wiosna jest tuż-tuż!

1. Zaproś podwykonawcę w celu wykonania przeglądu

Wszyscy znamy to uczucie: gdy naprawiono jedną rzecz, zaraz zepsuła się druga. Przejdźmy od razu do rzeczy — warto zwrócić uwagę na drobiazgi, zanim zmienią się one w poważne problemy. Nie musisz zajmować się tym osobiście, wystarczy zaprosić firmę zewnętrzną (lub zatrudnić własnego technika) w celu wykonania obchodu budynków oraz ich wyczyszczenia i konserwacji. Wykonaj listę wykrytych problemów, zanotuj niezbędne naprawy i zaplanuj doprowadzenie budynku do doskonałego stanu. 

Systematyczne realizowanie rejestru drobnych usterek pozwala na znaczące udoskonalenie wyglądu i funkcjonalności budynku. Dodanie regularnych czynności zapobiegawczych do corocznych planów konserwacji pozwala na nieustanne doskonalenie.

2. Spójrz na swój budynek cudzymi oczami

Jak myślisz, co myślą goście o Twoim budynku? Jakie pierwsze wrażenie odnoszą po wejściu do niego? Czy pasuje ono do wizerunku Twojej marki?

Zima zwykle zostawia swój ślad na wejściach i podłogach. Śnieg, deszcz oraz sól, zabrudzone wykładziny i porysowane podłogi. Wyobraź sobie, co to oznacza dla wejść i podłóg w Twoim budynku! Gdy zima wreszcie się skończy, czas wyczyścić parowo wykładziny i wypolerować podłogi. Nie zapomnij — liczą się szczegóły. Drobiazgi mogą mieć ogromny wpływ na pierwsze wrażenie, jakie stwarza Twój budynek. A co z tą starą, zużytą wycieraczką? Chyba nadszedł czas na jej wymianę!

3. Upewnij się, że dysponujesz odpowiednim wyposażeniem

Solidne wiosenne porządki mogą zrobić wiele dobrego dla Twojej firmy. To także doskonały prezent dla Twoich klientów i współpracowników.

Podobnie jak inne ważne projekty, wiosenne porządki wymagają użycia stosownego wyposażenia. Aby zamówić wszystkie niezbędne produkty, najlepiej sporządzić listę wszystkich czynności, jakie muszą zostać wykonane w danym budynku. Następnie należy sprawdzić dostępne wyposażenie i środki czyszczące oraz upewnić się, że mopy, szczotki i odkurzacze nie są uszkodzone i nie wymagają wymiany. Jest to także doskonała okazja, aby odnowić wyposażenie do sprzątania.

Twój wiosenny niezbędnik

Większe możliwości.


Zamawianie produktów czyszczących

4. Znajdź głęboko ukryte zabrudzenia

Zima odcisnęła swoje piętno na budynkach oraz oknach. Jedną z największych zalet wiosennych porządków jest ich zakres, wykraczający poza cotygodniową rutynę sprzątania, co umożliwia wykrycie zabrudzeń w trudno dostępnych miejscach. Przyjrzyj się na przykład markizom. Rozłóż je i sprawdź, czy nie wymagają wyczyszczenia. Porozmawiaj z wykonawcą — większe firmy zajmujące się myciem okien oferują także specjalistyczne usługi czyszczenia zadaszeń.  Innym sposobem na przywrócenie blasku budynkowi jest użycie myjki ciśnieniowej. Twoi pracownicy z pewnością docenią rezultaty!

5. Nie zapomnij o terenach otwartych i parkingach 

Wejścia, trawniki oraz parkingi to pierwsze elementy, na które Twoi goście zwracają uwagę — możesz tutaj uzyskać duże efekty przy minimalnych nakładach. Rozważ następujące kwestie:

  • Regularnie usuwaj opadłe liście i gałęzie.
  • Czy wyposażenie, jakim dysponujesz, jest nadal kompletne?
  • Jak rozwiązano miejsca dla palaczy — czy dostępne są popielniczki oraz odpowiednia osłona?
  • Czy moduły klimatyzacji nie wymagają konserwacji?

(Nie zapomnij — po wiośnie nadejdzie lato. Czy urządzenia są nadal w pełni sprawne? Jakość powietrza ma duże znaczenie dla zdrowia pracowników.  Sprawdź wymagania dotyczące obsługi serwisowej i upewnij się, że budynek jest gotowy na pierwszą falę upałów w tym roku!)

6. Upewnij się, że używane są ekologiczne metody czyszczenia

Pod względem wpływu Twojej firmy na środowisko naturalne mamy nadzieję, że poważnie podchodzi ona do realizacji celów klimatycznych wyznaczonych przez Unię Europejską na rok 2030. Ale co tak naprawdę robisz w tej materii?

Pod względem sprzątania wkład Twojej firmy w ochronę środowiska może być ogromny. I wiesz co? Możesz zacząć już od najbliższych wiosennych porządków! Na przykład wybierając ekologiczne środki czyszczące. Czy wiesz, że dostępne są całkowicie biodegradowalne substancje czyszczące umożliwiające uzyskanie rezultatów co najmniej tak samo dobrych, jak tradycyjne środki chemiczne?  To kolejna przyczyna, dla której warto sprawdzać etykiety produktów, aby na wiosnę użyć tych bardziej ekologicznych. Nawet jeśli nie chcesz zastępować swoich ulubionych produktów, dostępne są alternatywne rozwiązania umożliwiające skompensowanie emisji szkodliwych substancji, której nie można ograniczyć, takie jak program Easy on the Planet.

Wiosenna kontrola stanu budynku pozwala przywrócić jego najwyższą jakość. Utrzymanie obiektu w dobrym stanie nie tylko zapobiega drobnym usterkom, które mogą zamienić się w poważne problemy, ale także poprawia pierwsze wrażenie, jakie wywiera Twój budynek na gościach oraz zwiększa zadowolenie wszystkich pracowników. Wystarczy poświęcić mu trochę uwagi, aby stał się bardziej przyjaznym miejscem dla wszystkich!

Udostępnij:

Continue Reading

Kontakt
close

Porozmawiajmy osobiście

Skontaktuj się z przedstawicielem Staples, dzwoniąc na numer:

(58) 781 52 00

Możesz również wypełnić poniższy formularz, a wkrótce skontaktuje się z Tobą jeden z naszych przedstawicieli.

Get help PL

Form