Logo Staples

W jaki sposób możesz urozmaicić spotkania biurowe

Udostępnij:
staples

Spotkania to nieodzowny element życia biurowego. Mogą to być codzienne spotkania organizacyjne w dziale, sesje zespołu kierowniczego lub ważne spotkania biznesowe czy też prezentacje dla klientów.

Ich prawidłowy przebieg jest niezwykle korzystny dla firmy, ponieważ uczestnicy czują się odpowiednio poinformowani, zmotywowani oraz dokładnie wiedzą, jakie działania powinni podejmować. Jeśli jednak nie będą oni mogli odpowiednio się zaangażować, może to być dla nich niezwykle wyczerpujące i demotywujące wydarzenie.

Oczywiście efektywność spotkania zależy od osób je prowadzących oraz w nim uczestniczących, ale przydatnych może być również kilka technik oraz elementów wyposażenia.

ludzie, dorosły, wewnątrz, Kobieta, mężczyzna, pokój, wnętrze, meble, sit, moda, dwa, styl życia, tabela, zabawa, wypoczynek, magazynie, osoba, na co dzień, dziecko, sklep

Planuj z myślą o sukcesie Jeśli elementem spotkania jest formalna prezentacja, upewnij się, że dostępny jest odpowiedni projektor lub monitor, oraz że umiesz go obsługiwać. Nic tak nie psuje atmosfery, jak marnowanie czasu na zabawę kablami i ustawieniami, gdy publiczność może jedynie odczytać na ekranie napis „Brak sygnału”. Jeśli chcesz, aby Twoja prezentacja wyróżniała się spośród setek innych, możesz skorzystać z wielu programów alternatywnych do aplikacji PowerPoint.

Pomyśl o interaktywności
Jeśli podczas spotkania chcesz poznać opinie innych osób lub przeanalizować temat w zupełnie nowy sposób — postaw na interaktywność. Pomyśl, w jaki sposób zapisywać pomysły i opinie podczas spotkania. Można do tego użyć zwykłej tablicy, flipcharta samoprzylepnego, ekranów interaktywnych a nawet produktów prezentacyjnych z profesjonalnych serii Nobo Prestige lub Legamaster.

Tablica jest najlepsza w przypadku zapisywania punktów lub szkicowania schematów podczas prezentacji, gdy prelegent nie oczekuje wielu komentarzy od uczestników, podczas gdy mobilny flipchart samoprzylepny z dużym zapasem papieru zapewnia elastyczność oraz dużą ilość miejsca dzięki możliwości odrywania samoprzylepnych stron. Możesz również używać różnokolorowych pisaków do zaznaczenia wybranych punktów, ale upewnij się, że są one sprawne i nie zabraknie w nich tuszu.

Zaangażuj publiczność
Wydaje się to takie oczywiste. Zaangażuj wszystkich uczestników spotkania, aby wykorzystać je w maksymalny sposób. Do zapisywania pomysłów i opinii doskonałe są duże karteczki samoprzylepne, które można następnie przyczepić do ściany w pokoju konferencyjnym.

Na początku spotkania warto zastosować jedną z metod pozwalających na rozluźnienie atmosfery. Może to być opowiedzenie żartu lub niesamowitej historii, która się przydarzyła uczestnikom. Oczywiście nie będzie to odpowiednie np. na prezentacji dla klientów, ale może doskonale pomóc w stworzeniu dobrej atmosfery wśród osób, które spotykają się po raz pierwszy.

Narzędzia do prezentacji dostosowane do danej sytuacji oraz odpowiednie zaangażowanie uczestników stwarzają szansę na doskonałe wyniki spotkania oraz pozwalają wzbudzić entuzjazm przed kolejnymi.

Udostępnij:

Czytaj dalej

Kontakt
close

Porozmawiajmy osobiście

Skontaktuj się z przedstawicielem Staples, dzwoniąc na numer:

(58) 781 52 00

Możesz również wypełnić poniższy formularz, a wkrótce skontaktuje się z Tobą jeden z naszych przedstawicieli.

Get help PL

Form