Logo Staples

Potęga PRZESTRZENI SPOTKAŃ

Udostępnij:

Mit o samotnym geniuszu odchodzi w zapomnienie — współczesny biznes opiera się na współpracy. Według analiz innowacyjna współpraca biznesowa zwiększa wydajność nawet o 30%. Z kolei badanie przeprowadzone przez Deloitte wykazało, że 60% pracowników działa w bardziej innowacyjny sposób, gdy może współpracować z innymi osobami.

Przynosi to korzyść firmom, a i sami pracownicy są żywo zainteresowani współpracą ze sobą. Według Kelly Services Inc 60% pracowników w Europie uznaje środowisko umożliwiające współpracę za kluczowy element idealnych warunków do działania. Coraz więcej organizacji odkrywa, że działanie zespołowe bardzo często jest jedynym sposobem na skuteczną pracę.

W Staples mamy takie powiedzenie: lepsza przestrzeń to lepsza praca. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku miejsca, w którym ludzie współpracują, czyli w PRZESTRZENI SPOTKAŃ.

Elastyczność to klucz 

Serious man working on his project

Elastyczność przełożonego w stosunku do sposobu wykonywania pracy zespołu sprzyja współpracy. Z tego samego raportu agencji Kelly Services wynika, że ponad dwie trzecie europejskich managerów potwierdziło, iż elastyczne środowisko pracy ma większy wpływ na dobry wynik finansowy niż redukcja kosztów operacyjnych.

Firmy tworzą wygodne przestrzenie do kreatywnej współpracy w salach konferencyjnych i innych miejscach w biurze, aby zachęcić pracowników do przeprowadzania dynamicznych burz mózgów. Ponadto inwestują w cyfrowe narzędzia, dzięki którym osoby z różnych kontynentów mogą spotykać się i pracować nad tymi samymi plikami równie łatwo, jak pracownicy siedzący tuż obok siebie.

Niezależnie od tego, czy współpraca ma formę bezpośrednią, czy odbywa się przy użyciu ekranów, trzeba ją doskonalić, bo tylko w ten sposób można sprostać szaleńczemu tempu współczesnych działań biznesowych. 

Gdzie spotykają się umysły

two people drawing on whiteboard

Wspaniałą cechą współpracy jest to, że może się ona odbywać w dowolnym czasie i miejscu — wystarczy, że wybierzesz pracowników. Można zrobić wiele, aby zachęcić ludzi do współpracy i zwiększyć jej zakres.

Sala konferencyjna jako główny element PRZESTRZENI SPOTKAŃ zawsze stanowiła epicentrum współpracy w firmie. Chociaż wciąż jest to miejsce, w którym pracownicy i przedstawiciele kierownictwa zbierają się, aby przeprowadzać prezentacje i podejmować decyzje, sala konferencyjna musi dziś pełnić dwie funkcje w kontekście przestrzeni do pracy. Białe tablice, duże karteczki samoprzylepne, montowane na ścianach telewizory i sprzęt telekonferencyjny są fantastycznymi narzędziami pomagającymi w przeprowadzaniu burz mózgów, udostępnianiu ekranów i łączeniu się z osobami spoza biura.

Współpraca w biurze jest bardzo ważna, ale nie można zapominać, że równie duża ilość pracy jest wykonywana poza nim. Według danych zebranych przez Eurofound trzech na dziesięciu pracowników w całej Europie pracuje głównie poza biurem — w domu, biurze klienta, miejscu publicznym czy samochodzie. Aby zapewnić wirtualną PRZESTRZEŃ SPOTKAŃ, która połączy tych pracowników, trzeba mieć nie tylko oprogramowanie typu Skype dla firm, Google Docs czy Dropbox, ale także odpowiedni sprzęt, taki jak zestawy słuchawkowe i dodatkowe baterie do telefonów.

Współpraca jest kluczowym aspektem pracy

Gdy pracownik ocenia przyszłego pracodawcę, nie ogranicza się do analizy pensji i świadczeń. Ocenia również zaangażowanie firmy we współpracę. Zgodnie z Kelly Global Workforce Index 84% europejskich pracowników twierdzi, że praca dla innowacyjnej i postępowej firmy jest dla nich ważna. Jednak tylko 14% zdecydowanie zgadza się ze stwierdzeniem, że struktura ich obecnego pracodawcy sprzyja współpracy i integracji pracowników.

Kiedy pracownicy cenią sobie współpracę, a ta potrzeba nie jest spełniana, prawdopodobieństwo tego, że będą szukać zatrudnienia w innym miejscu, rośnie. Kultura współpracy i inwestycja firmy w PRZETRZEŃ SPOTKAŃ może nie tylko przyczynić się do poprawy jakości pracy, ale także obniżyć koszty działu kadr związane z pozyskiwaniem nowych pracowników i zapobieganiem ich rotacji.

W przypadku każdej PRZETRZENI SPOTKAŃ ważne są następujące kwestie: przemyślana aranżacja wnętrza, wygodne meble, odpowiednie narzędzia do pracy i najnowsze technologie umożliwiające jak najskuteczniejszą współpracę. Staples pomoże polepszyć współpracę między Twoimi pracownikami i wykorzystać ich potencjał.

Poznaj więcej inspiracji związanych z PRZESTRZENIĄ SPOTKAŃ i rozwiązań Staples, które umożliwiają efektywną współpracę.

Udostępnij:

Czytaj dalej

Kontakt
close

Porozmawiajmy osobiście

Skontaktuj się z przedstawicielem Staples, dzwoniąc na numer:

(58) 781 52 00

Możesz również wypełnić poniższy formularz, a wkrótce skontaktuje się z Tobą jeden z naszych przedstawicieli.

Get help PL

Form