Logo Staples

PRZESTRZEŃ SPOTKAŃ: nowy sposób współpracy

Udostępnij:

W miarę jak firmy na całym świecie przygotowują się do powrotu swoich pracowników do biur, sposób, w jaki współpracujemy i nawiązujemy kontakty, wymaga nowego podejścia. Definitywnej zmiany sposobu wykorzystywania i zarządzania PRZESTRZENIĄ SPOTKAŃ – miejscem, w którym ludzie współpracują, aby osiągnąć założone cele. Jako Twój zaufany przewodnik, firma Staples pomoże Ci wdrożyć nowe zalecenia dotyczące PRZESTRZENI SPOTKAŃ.

Ogranicz rozsiewanie zarazków

Podczas przeglądania protokołów ze spotkania, czytania e-maili o wysokim priorytecie czy wspólnej rozmowy na temat tego, co zamówić na lunch, dochodzi do czegoś niewyobrażalnego – ktoś kicha. Do tej pory reakcją było zwykłe „Na zdrowie”, ale obecnie wielu może to zaniepokoić. Nie jest to dziwna reakcja. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) twierdzi, że większość kropelek uwalnianych do pomieszczenia, gdy ktoś kaszle lub kicha, ląduje na pobliskich powierzchniach. Jeśli stoisz w odległości jednego metra od tej osoby, zarazki mogą wylądować na Tobie, co zwiększa ryzyko infekcji. Jednak przy zastosowaniu właściwych środków - ryzyko powinno być niewielkie, zaś pracownicy i klienci mogą w takiej sytuacji bezpiecznie kontynuować swoje czynności. W zmodernizowanym miejscu spotkań, w którym najważniejszy jest dystans i higiena, wirus czy też zwykły katar sienny nie będą stwarzały poczucia zagrożenia dla innych.

Zapewnij bezpieczne przemieszczanie się

Poza samymi salami konferencyjnymi, w biurach znajduje się również wiele innych miejsc ogólnodostępnych, z których korzystają uczestnicy spotkania, o które trzeba zadbać. Dotyczy to między innymi drzwi wejściowych, korytarzy, poręczy, wind lub recepcji. Przemyślane podejście do codziennego poruszania się w obszarze PRZESTRZENI SPOTKAŃ może mieć znaczący wpływ na bezpieczeństwo.

Badania sugerują, że to dłonie w 80% przypadków odpowiadają za rozprzestrzenianie się mikroorganizmów, dlatego zwykłe czynności, do których jesteśmy przyzwyczajeni, takie jak otwieranie drzwi i naciskanie przycisków w windzie, stanowią prawdziwy problem w nowej normalności. O ile to możliwe, należy pamiętać o utrzymaniu otwartych drzwi, a w przypadku drzwi przeciwpożarowych należy rozważyć możliwość zastosowania wolno stojących środków odkażających do rąk usytuowanych w ich pobliżu. 

Chcesz dowiedzieć się więcej o sposobach ochrony miejsc o dużym natężeniu ruchu w biurze? Porozmawiaj o tym już dziś ze swoim zaufanym opiekunem handlowym Staples.

Zobacz produkty

http://www.mkda.com/miami/news/how-covid-19-will-change-the-workplace/

https://www.who.int/docs/default-source/coronaviruse/getting-workplace-ready-for-covid-19.pdf

https://www.who.int/teams/risk-communication/employers-and-workers?gclid=Cj0KCQjw-_j1BRDkARIsAJcfmTG7MHYsdwG9UCMQNVMmtbRhDKYmm1zuCDnB9e5xzQcFdFP0xjbqDFIaAlmaEALw_wcB

https://www.flashpack.com/careers/creative-ways-to-work-from-home-during-coronavirus/

https://www.osha.gov/Publications/OSHA3990.pdf

https://thereceptionist.com/blog/protect-your-office-from-the-risk-of-infectious-disease-starting-in-the-lobby/

https://www.nytimes.com/interactive/2020/03/15/business/economy/coronavirus-worker-risk.html

https://www.brickunderground.com/live/coronavirus-covid-19-rethinking-elevator-etiquette-buildings-nyc

Udostępnij:

Czytaj dalej

Kontakt
close

Porozmawiajmy osobiście

Skontaktuj się z przedstawicielem Staples, dzwoniąc na numer:

(58) 781 52 00

Możesz również wypełnić poniższy formularz, a wkrótce skontaktuje się z Tobą jeden z naszych przedstawicieli.

Get help PL

Form