Logo Staples

4 porady dotyczące wystroju sal konferencyjnych, które sprzyjają współpracy

Udostępnij:

Współpraca podczas spotkań prowadzi do lepszych pomysłów i umożliwia podejmowanie trafniejszych decyzji w Twojej firmie. Jednak współpraca nie zawsze jest łatwa, szczególnie jeśli ludzie czują, że ich głos nie jest słyszany.

Dzięki dobrze zaprojektowanej sali konferencyjnej, możesz przekształcić jej przestrzeń w miejsce, które sprawi, że współpraca stanie się priorytetem. Te zmiany i ulepszenia mogą ułatwić interakcję i wymianę pomysłów na każdym spotkaniu.

1. Stwórz strefę bez telefonów komórkowych

Według niektórych danych sprawdzamy nasze telefony średnio 28 razy dziennie. Ten nieświadomy nawyk może wpłynąć na spotkania, zmniejszając produktywność i utrudniając współpracę, a także sprawiając, że mówiący mogą czuć się tak, jakby ich pomysły nie były ważne lub warte wysłuchania. 

Zapobiegaj takiemu rozpraszaniu, zanim się zacznie. Poproś, aby wszyscy umieścili telefony na tacy lub w koszyku przy wejściu. Bez pokusy sprawdzenia telefonu wszyscy uczestnicy spotkania będą bardziej skupieni i skłonni do aktywnego uczestniczenia w rozmowie.

2. Zachęć ludzi do mówienia i pisania

Sposób, w jaki urządzasz, a nawet zaopatrujesz salę konferencyjną, może pomóc ludziom poczuć się bardziej komfortowo podczas dzielenia się swoimi pomysłami. Tradycyjne materiały do pisania zachęcą uczestników do odwrócenie wzroku od ekranów ich komputerów i aktywnej współpracy z grupą.

Od białych tablic na ścianach po różnej wielkości karteczki Post-it® na środku stołu – im więcej powierzchni do pisania, tym lepiej. Ludzie mogą szybko szkicować lub zapisywać pomysły. I nie zapomnij o przyborach do pisania! Pomyśl o markerach suchościeralnych, kolorowych długopisach, ołówkach i permanentnych markerach. Powinny być one łatwo dostępne, tak aby uczestnicy spotkania mogli zacząć pisać w chwili, gdy poczują inspirację.

Staples_Meeting-Room_IN-TEXT.jpg

3. Wybierz okrągły stół

Pomyśl, w jaki sposób prostokątny stół może pomóc określić hierarchię ważności. Ludzie w naturalny sposób przyjmują strony. Członkowie jednego zespołu skłaniają się do wspólnego siedzenia po jednej stronie, automatycznie tworząc „my” w opozycji do „oni”. Najwyższa szczeblem osoba prawdopodobnie zajmie miejsce u szczytu stołu. Ludzie siedzący z jednej strony mogą zacząć rozmawiać ze sobą, nie uwzględniając osób siedzących po drugiej stronie.

Aby prawdziwa współpraca mogła być możliwa, każdy powinien czuć się równy i widoczny. Badania pokazują, że siedzenie przy okrągłym stole zwiększa poczucie przynależności i i prowadzi do zmniejszenia liczby przeciwieństw. Przy okrągłym stole wszyscy widzą się nawzajem. Poboczne rozmowy są trudniejsze. Nie istnieją żadne strony, co zachęca do mieszania się między zespołami. Gdy tylko ludzie zajmą swoje miejsca, wszystko będzie sprzyjało współpracy.

Poznaj rozwiązania Staples dotyczące mebli biurowych, aby znaleźć idealne ustawienie sali konferencyjnej dla Twojej firmy. 

4. Zastosuj żywą kolorystykę

Monotonna przestrzeń spotkań może okazać się mało inspirująca. Kolor wystroju i mebli może mieć wpływ na nastroje ludzi. Rozważ włączenie kolorów do sali konferencyjnej za sprawą mebli, sztuki lub akcesoriów. Kolor nie tylko ożywi przestrzeń, ale również może prowadzić do lepszych wyników spotkań. W badaniu University of British Columbia odkryto wpływ niektórych kolorów na produktywność ludzi. Niebieski pozytywnie wpływa na kreatywność, natomiast czerwony pomaga zwiększa dbałość o szczegóły.

Gotowi na lepszą współpracę w biurze? Zacznij od wspólnych pomieszczeń, takich jak sale konferencyjne, a wkrótce zaczniesz dostrzegać pozytywne efekty lepszej współpracy pomiędzy ludźmi. 

Udostępnij:

Czytaj dalej

Kontakt
close

Porozmawiajmy osobiście

Skontaktuj się z przedstawicielem Staples, dzwoniąc na numer:

(58) 781 52 00

Możesz również wypełnić poniższy formularz, a wkrótce skontaktuje się z Tobą jeden z naszych przedstawicieli.

Get help PL

Form