Logo Staples

Wyzwania komunikacyjne, z którymi codziennie stykają się pracownicy pracujacy zdalnie

Udostępnij:
  • Plantronics

W obecnych czasach pracownicy nie są już przywiązani do swoich biurek od poniedziałku do piątku, od 9:00 do 17:00 (lub dłużej). Zgodnie z ostatnimi badaniami na temat współpracy mobilnej przeprowadzonymi przez firmę Plantronics, osiem na dziesięciu pracowników twierdzi, że ich firmy pozwalają na elastyczną i mobilną prace.  

Możliwość pracy z dowolnego miejsca może zwiekszyc produktywność i wydajność pracownika, nie mówiąc już o zaangażowaniu. Stwarza tez jednak wyzwania, zwłaszcza dla profesjonalistów z działów IT.

Kolejne badanie dla firmy Plantronics, przeprowadzone przez agencję Spiceworks, objęło 400 profesjonalistów IT z USA. Według 60% respondentów ich organizacje nie w pelni rozumieją wyzwań stojących przed pracownikami zatrudnionymi zdalnie, dla których właśnie kluczowa jest możliwość współpracy ze sobą niezależnie od lokalizacji. W związku z tym działy IT obsługują coraz większą liczbę zgłoszeń od osób oddelegowanych do pracy poza biurem. Aż 92%  pracowników zdalnych kontaktuje się z działami IT w przypadku problemów technicznych.  Dlatego zespoły IT próbują zapewnić tym osobom najlepsze wyposażenie, umożliwiające najwyższą efektywność w pracy. Jak wskazuje badanie 44% respondentów zwiększyło poziom wsparcia dla pracowników mobilnych w ostatnich dwóch latach, a 53% spodziewa się, że trend ten będzie trwał przez kolejne dwa lata.

Badanie wskazuje, że kluczowymi kwestiami technologicznymi dla pracowników zdalnych są:

• Zawodne połączenia internetowe (49%)
• Hałas otoczenia podczas rozmów telefonicznych (28%)
• Czynniki rozpraszające uwagę (16%)

Pracownicy zdalni pracują w dużym stopniu na aplikacjach dedykowanych do współpracy, średnio korzystając z trzech z nich jednocześnie.  W celu wykorzystania pełnego potencjału tych narzędzi przez użytkownika każde z nich wymaga pewnej znajomości. Najpopularniejsze narzędzia to Skype for Business, GoToMeeting, Dropbox, Skype i WebEx. Jednakże tylko 50% profesjonalistów IT oferuje użytkownikom wskazówki na temat tego jak optymalizować środowisko pracy zdalnej.

Badaniami zostaly objete takze male firmy. Z zebranych informacji wynika, ze przedsiębiorstwa te również wspierają pracowników mobilnych, zapewniając:

• Pakiet transferu danych w telefonie komórkowym
• Mobilny dostęp do internetu/punkty hotspot
• Zestaw słuchawkowy do laptopa/urządzenia mobilnego (76% organizacji kupiło słuchawki profesjonalne, a połowa z nich pochodziła od firmy Plantronics)
• Dostęp do internetu w domu 

Mobilność pracowników jest wyrazna droga przyszłości dla małych firm. Dzięki zapewnieniu personelowi właściwych urządzeń mobilnych oraz dostępu do sieci w dowolnym miejscu (jak również dzielenie się najlepszymi praktykami) pracownicy mobilni firm, nigdy nie będą czuli, że pracują  poza biurem.

Z jakimi wyzwaniami mierzą się współcześni zatrudnieni, jakie są dostępne rozwiazania?
Sposób naszej pracy się zmienia. Wyższa mobilność i współpraca oznacza szerszą gamę stylów pracy. Współpraca polega na wspólnym dążeniu do wykonania zadania. Jest ona możliwa tylko, jeśli pracownicy mogą dzielić się pomysłami, opiniami i informacjami — innymi słowy, gdy mogą komunikować się ze sobą.

Nasze badania dostarczyły także ważnych informacji na temat pracowników wykorzystujących dostepne technologie do pracy zdalnej. Pracowników tych według badań można podzielić na trzy kategorie: pracownicy elastyczni, wojownicy dróg i połączeni menadzerowie.

Elastyczni profesjonaliści 
Elastyczni profesjonaliści mogą pracować przy stalym biurku, ale znacznie częściej poruszają się po biurze i pomiędzy biurami. Często takze zabierają pracę do domu. Zawsze dostosowują się do różnych miejsc pracy, muszą sobie radzić z różnymi poziomami hałasu i zmiennymi możliwościami łączności. Pracownicy ci mierzą się z wyzwaniami takimi jak: hałas otoczenia podczas rozmów telefonicznych, współpraca z osobami, które znajdują się w dużej odległości, a także brak dostępu do bieżących informacji podczas pracy zdalnej. 

Nasze rozwiązanie dla pracowników elastycznych to:
Voyager Focus UC — słuchawka Bluetooth stereo do pracy z komputerem i urządzeniami mobilnymi, z zaawansowanymi funkcjami redukcji szumu i doskonałym dźwiękiem.

Wojownicy drog - mobilni profesjonalisci
Niezależnie od tego, czy są w drodze na spotkanie sprzedażowe; czy jadą do klienta w celu   naprawy sprzętu lub zmierzają na konferencję lub wystawę, są zawsze w ruchu. Problemy z lacznoscia moga zdarzyc sie zarówno podczas podróży, jak i w biurach klientów. Jednym z największych wyzwań tych pracowników jest brak kontroli nad hałasem otoczenia. Osoby te muszą sobie radzić z komunikacją przy dużym poziomie hałasu i słabej łączności, jak również wykonywać połączenia telefoniczne będąc w ruchu. 

Nasze rozwiązanie dla profesjonalistów mobilnych to:
Voyager 5200 UC — zestaw słuchawkowy Bluetooth z najbardziej zaawansowaną, adaptacyjną technologią redukcji szumów otoczenia i technologią WindSmart®, która tłumi hałas otoczenia, pozwalając tym samym na wyraźną komunikację w każdym miejscu.

Połączeni menadzerowie
To osoby decyzyjne biorące często udział w ważnych spotkaniach. Są głównymi graczami zajmującymi się najważniejszymi kwestiami, a także tworzącymi projekty na wysokim szczeblu organizacji. Słabe połączenia i nieaktualne informacje mają ogromny wpływ nie tylko na ich produktywność, ale również na wizerunek firmy. Pracownicy ci mierzą się z wyzwaniami takimi jak łączność na wszystkich urządzeniach, dobra jakość dźwięku podczas rozmów oraz hałas otoczenia. 

Nasze rozwiązanie dla połączonych menadzerów to:
Savi W740 — system bezprzewodowy, który pozwala pracownikom na równoczesne słuchanie i komunikowanie się przez komputer i telefon stacjonarny, co zapewnia pełną mobilność w biurze.

Współpraca z firmą Plantronics to znacznie więcej niż zakup słuchawki.
Zapewniamy kompleksową gwarancję na wszystkie produkty. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie www.plantronics.com/warranty. 

Udostępnij:

Czytaj dalej

Kontakt
close

Porozmawiajmy osobiście

Skontaktuj się z przedstawicielem Staples, dzwoniąc na numer:

(58) 781 52 00

Możesz również wypełnić poniższy formularz, a wkrótce skontaktuje się z Tobą jeden z naszych przedstawicieli.

Get help PL

Form