Logo Staples

Rewolucja PRZESTRZENI PRYWATNEJ

Udostępnij:

5-sekundowe dotarcie do pracy, elastyczny grafik i więcej czasu z bliskimi to z pewnością niektóre z głównych korzyści, jakie daje praca z domu. Jednak po pierwszej fali zachwytu, po kilku miesiącach brak kontaktu ze środowiskiem firmowym oraz prowizoryczne biuro domowe, przyprawiające o ból pleców, sprawiają, że home office traci swój urok. Firma Staples, jako zaufany przewodnik, zmieni Twoją PRZESTRZEŃ PRYWATNĄ w wygodne i produktywne miejsce pracy z doskonałą łącznością.

1. Skorzystaj z potęgi ergonomii

Ostatnio wielu pracowników spędza godziny przy zaimprowizowanym biurku w postaci stołu kuchennego z dostawionym krzesłem, garbiąc się nad laptopem, a taka zła postawa ma negatywny wpływ na ich wydajność. Poświęcenie czasu na zaprojektowanie PRZESTRZENI PRYWATNEJ, która ograniczy obciążenia, zapewni lepszą postawę, zredukuje ilość niepotrzebnych ruchów oraz zapewni właściwą wysokość i da możliwość wygodnego sięgania po narzędzia do pracy, pomoże wykonywać obowiązki zdrowiej i wydajniej.

Zacznij od podstaw ergonomii. Czy klawiatura i mysz znajdują się na tym samym poziomie, co łokcie lub poniżej?  W przeciwnym razie konieczna może być modyfikacja. Czy Twoje stopy są płasko oparte na podłożu? Jeśli nie, konieczne będzie podstawienie podnóżka pod stopy, by je podnieść. Korzystasz z wielu ekranów lub dokumentów? Ważne, aby móc przeglądać wszystkie wykorzystywane materiały bez wykonywania nadmiernych ruchów szyją. Jeśli normalnie nie pracujesz z domu, prawdopodobnie używasz swojego laptopa biurowego i planujesz dalej go używać. Chroń szyję, inwestycja w dodatkową klawiaturę, regulowaną podstawkę pod laptop lub monitor mogą wydawać się zbędne, ale pracując tygodniami lub miesiącami na samym laptopie, ryzykujesz długotrwałymi urazami. Odczuwany dyskomfort wiąże się również z krzesłem, na którym siedzisz podczas pracy – prawdopodobnie nie da się regulować jego wysokości. „Poświęć chwilę na obmyślenie konkretnych wymagań. Jeśli jeździsz rowerem szosowym, dolna część pleców może potrzebować dodatkowego podparcia, które zapewnia regulacja krzesła na wysokości odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Czy zdarza Ci się odczuwać przewlekły ból szyi? Jeśli tak, odpowiedzią może być krzesło odchylane” - mówi Ewout Paulusma, europejski Vendor Manager w firmie Staples Solutions. Ten idylliczny zestaw do domowego biura można stworzyć w zaskakująco łatwy sposób.

2. Zwiększ wydajność

Jako że ostatnio wszyscy pracowaliśmy w domu, zdajemy sobie sprawę, że biuro w rzeczywistości bardziej sprzyjało produktywności; tablice i markery pod ręką, kiedy czujemy przypływ mocy twórczych; materiały, notatniki i karteczki samoprzylepne, które można wykorzystać do spisania protokołu i planu działania w punktach; drukarka tuż za rogiem, w której w magiczny sposób nigdy nie kończy się papier ani toner; regularne sprzątanie biura i biurek; w łazience zawsze są papier toaletowy i papierowe ręczniki; a kiedy trzeba wysłać list lub paczkę, w pokoju pocztowym lub recepcji są zawsze dostępne odpowiednie pudełka, koperty, znaczki i etykiety. Można by tak wymieniać w nieskończoność. Teraz musimy odtworzyć to produktywne środowisko pracy we własnym domu.

3. Bądź w kontakcie

Jeśli chodzi o komunikację ze współpracownikami, to doskonały czas na wykorzystanie dostępnych technologii. Podczas gdy wiele osób zastanawia się, czy telekonferencjom brakuje wartości, jaką jest kontakt twarzą w twarz, coraz więcej firm przyjmuje w tym nowym świecie strategię nadawania priorytetu komunikacji zdalnej. „Musimy uczyć się od pokolenia, dla którego lokalizacja nie jest ograniczeniem i wykorzystać zdobytą wiedzę w nowym, cyfrowym miejscu pracy. Konieczne jest organizowanie zarówno oficjalnych spotkań zespołu, jak i nieformalnych pogawędek, podczas których pracownicy mogą się po porostu dowiedzieć, co u nich słychać” – mówi Paulusma. Aby było to możliwe, PRZESTRZEŃ PRYWATNA musi oferować odpowiednie zaplecze komunikacyjne, w tym zestaw słuchawkowy, laptop, monitor, system nagłośnienia oraz kamerę internetową. Praca w podróży lub w środkach komunikacji publicznej może być bardziej skomplikowana, ponieważ zalecone maseczki mogą tłumić głos podczas korzystania ze smartfona czy słuchawek. Pozostanie w kontakcie wymaga bezpiecznego przechowywania niezbędnego sprzętu w torbie na laptop, wraz z osobistym zestawem do dezynfekcji.

Chcesz zamienić domowe biuro w dobrze zorganizowaną oazę? Nasz opiekun handlowy Staples sprawi, że będzie to możliwe. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak kształtuje się nowoczesna PRZESTRZEŃ DO PRACY? Przeczytaj nasz artykuł na ten temat.

Zobacz produkty

https://www.gq.com/story/tips-for-an-ergonomic-home-office

http://workplacementalhealth.org/Employer-Resources/Working-Remotely-During-COVID-19

file:///Users/mshardalow/Downloads/p7i6v5ijmfm-Full%20P-%2059-63%20%20Dr%20Nidhi%20Deouskar%20%20%20Jun-2017.pdf

https://www.staples.com/Ergonomic-Office-Chairs/cat_CL166253/856jg

https://www.spine-health.com/wellness/ergonomics/office-chair-ergonomic-chair-alternatives-traditional-office-chairs

https://www.ergonomics.com.au/what-is-ergonomics/

https://inkandvolt.com/blogs/articles/5-ways-to-make-sunday-night-your-power-night

https://www.huffpost.com/entry/coffee-health-body-brain-benefits_l_5ea056b9c5b6b2e5b83b4fcb?guccounter=1&guce_referrer=aHR0cHM6Ly93d3cuZ29vZ2xlLmNvbS8&guce_referrer_sig=AQAAALlXJNsZtA414tMYc7xn4WlnU-8Pntv79fHO0VEFIvF-VjmIpHOaVPShxmhYQho9VvqrJBGP-s0IgruvcgHIe9hO0xstpS2Qi2Yf5k7IW_yv3ryFDiZvY4DrJDp2SD_VmNuq3B4AONvFFFO6bDARzrXDKFWeaWdkdHh6MQ137Z4E

https://www.brookings.edu/blog/the-avenue/2020/03/17/covid-19-makes-the-benefits-of-telework-obvious/

https://www.enotrans.org/article/2018-acs-survey-while-most-americans-commuting-trends-are-unchanged-teleworking-continues-to-grow-and-driving-alone-dips-in-some-major-cities/

https://www.weforum.org/agenda/2020/02/europeans-work-home-careers/

https://www.forbes.com/sites/laurelfarrer/2020/05/14/the-tools-that-will-power-the-remote-work-revolution/#582d2293a4c5

https://marketingassets.staples.com/m/10e6c3a1241e5a6c/original/Simple-Energy-Boosters-to-Rev-Up-Your-Workday.jpg

Udostępnij:

Czytaj dalej

Kontakt
close

Porozmawiajmy osobiście

Skontaktuj się z przedstawicielem Staples, dzwoniąc na numer:

(58) 781 52 00

Możesz również wypełnić poniższy formularz, a wkrótce skontaktuje się z Tobą jeden z naszych przedstawicieli.

Get help PL

Form