Logo Staples

Jak skuteczniej zarządzać zdalnymi pracownikami

Udostępnij:
staples

Pojawienie się na rynku pracowników wirtualnych ma ogromny wpływ nie tylko na system pracy, ale i na styl zarządzania. Współcześni pracodawcy wiedzą, że bardziej elastyczne warunki pracy przyciągają najlepszą kadrę i zapewniają przewagę nad konkurencją. To także nowe spojrzenie na relacje pomiędzy szefem a podwładnymi. Zmniejszenie nadzoru to jedno. Nie oznacza ono jednak rzadszych kontaktów czy braku dialogu.

Nasza ankieta dotycząca miejsc pracy (Staples' Workplace Index Report) wykazała, że zdaniem 37% pracowników większa elastyczność czasu pracy zwiększyłaby ich wydajność. Około 63% najbardziej zadowolonych pracowników twierdzi, że mają możliwość pracy zdalnej lub elastyczne godziny pracy.

drewno, nie osoby, firmy, tekst, moduł, wypoczynek, alfabet, drewniane, edukacji, zabawki, dziecko, gra, sukces, ryzyko, pisania, pieniądze, zamówienie, papier, zarejestruj, tworzenie

Zarządzanie kadrą zdalną oznacza konieczność zdobycia nowych umiejętności kadry kierowniczej. Oto kilka wskazówek:

Nie wysyłaj co chwila maili

50% pracowników uważa, że dostaje za dużo wiadomości, a 68% z nich twierdzi, że są przez to mniej produktywni. Ponadto musisz zaufać swoim zdalnym podwładnym, pozwalając im na pewien zakres dowolności w zarządzaniu swoim czasem pracy. Poproś ich o codzienne aktualizacje lub raporty z postępu prac. Wysyłaj im wiadomości tylko wtedy, gdy zgłosił się klient lub masz dla nich pilny dokument. 

Korzystanie z systemu zarządzania urządzeniami mobilnymi 

Umożliwia pracownikom skupienie się na pracy i lepszy kontakt z Tobą i pozostałą kadrą. Technologia umożliwiająca komunikację, współpracę i udostępnianie informacji, zarówno w postaci sprzętu, jak i oprogramowania, ma tutaj kluczowe znaczenie.

Rozmowa to podstawa

Regularne rozmowy w cztery oczy lub w grupach pozwalają być na bieżąco z postępami pracowników. Ponadto w ten sposób wszyscy czują się częścią zespołu. Rotacja pracowników zwiększa się wtedy, gdy nie czują się zaangażowani w swoją pracę. 

Miej to na piśmie

Ustalenie regulaminu pracy zdalnej to rozsądny krok, który pozwoli jasno określić zakres kompetencji i obowiązków. Sporządź nową umowę, określając, ile godzin kadra zdalna musi spędzić na pracy, jak często mają się do Ciebie zgłaszać i w jaki wyposażysz ich sprzęt. 

Poznajcie się lepiej

Przedstawienie nowych pracowników kolegom na terenie firmy pozwala lepiej zrozumieć daną kulturę pracy i tworzy podstawę przyszłych relacji ze współpracownikami i kierownikami.  

Zarządzanie pracownikami, którzy nie są obecni na miejscu, to duże wyzwanie, któremu muszą sprostać firmy myślące o sukcesie. Kilka zmian w myśleniu i organizacji pracy pozwolą kadrze zdalnej na bardziej twórczą, wydajną i komfortową pracę. 

Udostępnij:
Kontakt
close

Porozmawiajmy osobiście

Skontaktuj się z przedstawicielem Staples, dzwoniąc na numer:

(58) 781 52 00

Możesz również wypełnić poniższy formularz, a wkrótce skontaktuje się z Tobą jeden z naszych przedstawicieli.

Get help PL

Form