Logo Staples

Jak pracować efektywnie w domu? Inspiracje Post-it.

Udostępnij:

Praca z domu może być wyzwaniem – niezależnie, czy jesteś freelancerem, czy okazjonalnie pracujesz  z domu. Jak pozostać skupionym i produktywnym?

ZORGANIZUJ PRZESTRZEŃ

Musisz mieć miejsce w domu, które będzie gotowe do pracy w dowolnym momencie. I nie powinna to być kanapa, na której zazwyczaj odpoczywasz. Wstaw małe biurko lub przekształć kawałek szafy w sprytne mini-biuro.

USTAW CELE I OGRANICZENIA

Na początku każdego dnia określ 3 do 5 „zadań do wykonania” i oznacz je kolorami według ważności. Możesz wykorzystać do tego standardowe karteczki samoprzylepne Post-it® Super Sticky lub stworzyć listę  z pomocą karteczek samoprzylepnych Post-it® Super Sticky w formacie XXL i oznaczyć zadania znacznikami Post-it® . Sprawdzaj swoje postępy na bieżąco i weryfikuj ich ważność.

ODETCHNIJ

Opracowania naukowe pokazują, że 15-minutowa przerwa co jakiś czas, może podnieść Twoją wydajność i pomóc przygotować cię do następnego projektu. Wybierz swój ulubiony kolor spośród dostępnej palety karteczek samoprzylepnych Post-it® Super Sticky i zapisz sobie przypomnienie, aby przejść się po bloku, zjeść smaczną przekąskę lub poświęcić trochę czasu na rozciąganie. Umieść karteczkę w widocznym miejscu – najlepiej na ścianie na wysokości wzroku, abyś nie zapomniał o przerwie.

„NIE PRZESZKADZAĆ”

Praca w domu, gdy inni domownicy też w nim przebywają bywa wyzwaniem. Aby zachować skupienie, możesz poprosić ich o stworzenie list zakupów, planów na weekend czy rozpisanie domowych obowiązków. Rozdaj domownikom bloczki samoprzylepne Post-it® Super Sticky w formacie XL, aby zanotowali ich pomysły na obiad na najbliższy tydzień, aktywności na weekend - wieczorem zrobicie burzę mózgów i ustalicie plan działania na kolejne dni. Możesz też wykorzystać karteczki samoprzylepne Post-it® Super Sticky jako informacje dla domowników na drzwiach o tym, że jesteś tymczasowo niedostępny, np. czerwone karteczki Post-it® Super Sticky z linii Barbados oznaczają pilną telekonferencję i brak możliwości wejścia do pokoju.

DZIEL SIĘ SUKCESAMI

Na koniec pracy poświęć kilka chwil na podsumowanie tego, co udało Cię dokonać. Możesz wysłać maila do przełożonego z informacjami lub z pomocą aplikacji Post-it® przenieść analogowe notatki do telefonu.

Udostępnij:

Czytaj dalej

Kontakt
close

Porozmawiajmy osobiście

Skontaktuj się z przedstawicielem Staples, dzwoniąc na numer:

(58) 781 52 00

Możesz również wypełnić poniższy formularz, a wkrótce skontaktuje się z Tobą jeden z naszych przedstawicieli.

Get help PL

Form