Logo Staples

W jaki sposób Ty i Twoi pracownicy możecie wykorzystać powakacyjną energię w pracy

Udostępnij:

Metody pracy zmieniły się niemal całkowicie przez ostatnie dekady, jednak jedna rzecz pozostała — to letnie wakacje, z których korzysta większość pracowników. Jest to dla nich okazja na zrelaksowanie się, realizację planów i marzeń oraz całkowite oderwanie się od pracy.

Dlatego, przynajmniej teoretycznie, po powrocie do pracy powinni oni tryskać energią i być gotowi na zupełnie nowy rozdział w swojej karierze.

Dla pracodawcy jest to doskonała okazja, aby wykorzystać tę energię do poprawienia atmosfery i produktywności w całym biurze, a jedną z najskuteczniejszych metod, aby to zrobić jest osobiste dawanie przykładu. Oto pięć sposobów na rozpoczęcie ekscytującej pracy po powrocie z wakacji.

podróży, beach, wody, morze, ocean, lato, dorosły, pobrzeże, relaks, wypoczynek, wakacje, ludzie, jeden, piasku, człowiek, na zewnątrz, komputer, Kobieta, rekreacja, laptop

Najpierw posprzątaj

Odpowiednie posprzątanie biurka wraz z wszystkimi szufladami i szafkami to doskonały sposób na łatwy powrót do codziennej rutyny. Pozwala on na skierowanie wszystkich zbędnych już dokumentów prosto do niszczarki.

Bądź zorganizowany

Oczywiście pozostanie też sporo ważnych dokumentów, dlatego po powrocie do pracy można dokładnie przemyśleć sposób ich przechowywania. Może warto użyć kolorowych segregatorów, aby podkreślić swój doskonały, powakacyjny nastrój? Albo jasnych i błyszczących pojemników biurowych, dzięki którym wszystkie niezbędne dokumenty są pod ręką?

Zaplanuj najbliższe tygodnie

Po uporządkowaniu biurka czas na zapoznanie się z terminarzem oraz nadchodzącymi wydarzeniami. To także doskonały moment na określenie priorytetów i oddzielenie rzeczy niezbędnych od mniej ważnych. Kolorowe karteczki Post-it to doskonały sposób na oznaczenie informacji różnymi kolorami przypisanymi do poziomów ważności.

Przeczytaj wiadomości

Po powrocie z wakacji Twoja skrzynka pocztowa może pękać w szwach, dlatego pierwszym odruchem jest niezwłoczne przystąpienie do ich lektury w porządku chronologicznym. Prawdopodobnie jednak bardziej wydajną metodą jest czytanie wiadomości uporządkowanych według nadawców lub tematów. Większa koncentracja pozwala bardziej efektywnie zapoznać się ze wszystkimi kwestiami.

Porozmawiaj z kolegami 

Oprócz wszystkich powyższych czynności pamiętaj też, że przejście od całkowitego zrelaksowania na wakacjach do środowiska biurowego może być trudne. Przygotuj sobie „miękkie lądowanie” — np. podczas przerwy obiadowej porozmawiaj z kilkoma kolegami, aby lepiej poznać bieżące priorytety. 

Powrót do pracy po wakacjach nie musi być przygnębiający — nowe siły i pozytywne emocje pozwolą Tobie oraz Twoim pracownikom na płynne przejście do codziennej rutyny oraz przygotują na kolejne wyzwania.

Udostępnij:

Czytaj dalej

Kontakt
close

Porozmawiajmy osobiście

Skontaktuj się z przedstawicielem Staples, dzwoniąc na numer:

(58) 781 52 00

Możesz również wypełnić poniższy formularz, a wkrótce skontaktuje się z Tobą jeden z naszych przedstawicieli.

Get help PL

Form