Logo Staples

W jaki sposób koronawirus wpłynie na sposób pracy w firmach?

Udostępnij:

W miarę jak na całym świecie ograniczane są obostrzenia, pracodawcy muszą starannie rozważyć powrót swych pracowników do miejsc pracy z okresu przed koronawirusem. Większość biur nie jest obecnie przystosowana do wymogu zachowywania bezpiecznego dystansu ani nie oferuje zaplecza, spełniającego nowe rygorystyczne wymogi w zakresie higieny osobistej, która jest tak ważna w tej nowej rzeczywistości. Dotychczasowe biura wymagają adaptacji i przemodelowania. Kompleksowa oferta rozwiązań firmy Staples - Twojego zaufanego doradcy - pomoże Ci przystosować PRZESTRZEŃ DO PRACY do nowych przepisów.

PRZESTRZEŃ DO PRACY – wciąż otwarta i wygodna

Od lat biura starały się być elastycznymi, otwartymi i sprzyjającymi współpracy przestrzeniami. Obecnie dystans społeczny wymusza przeprojektowanie planu piętra w celu uzyskania przestrzeni przypominającej boksy z ubiegłego wieku. „Powrót do pracy to nie tylko nowe plany pięter i listy kontrolne sprzątania. Ludzie muszą być bezpieczni i czuć się komfortowo w swoich nowych środowiskach pracy. Można to zapewnić za pomocą nowoczesnych rozwiązań” – mówi Ewout Paulusma, Category Manager na Europę w firmie Staples Solutions. Pomożemy Ci w dostosowaniu przestrzeni, tak aby zapewnić pracownikom jak największe bezpieczeństwo i możliwość pracy zgodnie z najnowszymi wytycznymi.

Całkowicie sterylna PRZESTRZEŃ DO PRACY nie jest ani praktyczna, ani realistyczna, dlatego niezbędne jest regularne sprzątanie. Właściwe ustalenie częstotliwości sprzątania ma kluczowe znaczenie dla zwalczania infekcji. W celu ułatwienia utrzymania czystości, firmy muszą rozważyć umieszczenie ściereczek i sprayów do czyszczenia na każdym biurku. Nasze doświadczenie uczy, że zapewnienie każdemu pracownikowi osobistego zestawu do sprzątania jest postrzegane jako pozytywna niespodzianka i przywraca poczucie kontroli nad PRZESTRZENIĄ DO PRACY.

Każda firma będzie musiała wyedukować swoich pracowników w zakresie sposobu zachowania się w tej nowej i nieznanej im PRZESTRZENI DO PRACY, do której wracają. Nie będą oni już mogli poklepać kolegi po ramieniu, aby poprosić o pomoc. Subtelne, acz wyraźne znaki i wskazówki wizualne, wyznaczające odległość między pracownikami, wszystkim pomogą w codziennej pracy. Przezroczyste, akrylowe osłony ochronne na biurkach - zwisające z sufitu lub przytwierdzone do monitora, zapewnią bezpieczne środowisko, nie blokując przy tym widoku na współpracowników.

Zasada czystego biurka

Kompleksowe czyszczenie i porządkowanie bałaganu może wydawać się oczywiste, ale od tego właśnie trzeba zacząć. Wiodący konsultanci z branży inteligentnych biur od dawna opowiadają o zaletach eleganckiego, nowoczesnego miejsca pracy i uważają, że pozbycie się zbędnych przedmiotów z biurka może pomóc zaoszczędzić czas i pieniądze. Prawdopodobnie najważniejsze jest to, że pozbycie się zbędnych przedmiotów z miejsca pracy sprawia, że łatwiej jest je sprzątać, mniej jest też potencjalnych ognisk infekcji. Wszyscy uczymy się najważniejszych zasad właściwej higieny.

Chcesz się dowiedzieć, czy Twoje biuro podejmuje właściwe środki przed powrotem do pracy? Skontaktuj się ze swoim opiekunem handlowym Staples.

Zobacz produkty

Udostępnij:

Czytaj dalej

Kontakt
close

Porozmawiajmy osobiście

Skontaktuj się z przedstawicielem Staples, dzwoniąc na numer:

(58) 781 52 00

Możesz również wypełnić poniższy formularz, a wkrótce skontaktuje się z Tobą jeden z naszych przedstawicieli.

Get help PL

Form