Logo Staples

W jaki sposób kolory mogą podnieść Twoją wydajność w pracy

Udostępnij:
  • Exacompta

Jak wynika z niedawnego badania przeprowadzonego przez University of Texas, przebywanie w beżowych i białych biurach wywołuje uczucia smutku i przygnębienia, w szczególności u kobiet.

Podobne badania naukowe dowodzą, że kolory mogą nie tylko zmieniać nasz nastrój, ale też w dużym stopniu wpływać na naszą produktywność — zarówno pozytywnie, jak i negatywnie. Kolory achromatyczne jak biel i czerń nie są pobudzające ani produktywne. Co więcej, taka kolorystyka zwiększa o 25% ryzyko wypalenia zawodowego.

Przekonaj się, jak na poziomie podświadomości kolory wpływają na podejmowanie decyzji, produktywność, szczęście, kreatywność i komunikację.

CZERWIEŃ
Ciepłe barwy są bardzo stymulujące. Czerwień jest kolorem produktywności! 

Urozmaicenie estetyki biura odrobiną czerwieni, na przykład poprzez pomalowanie ściany czy wprowadzenie czerwonych artykułów biurowych, będzie pobudzało lewą półkulę mózgu, tworząc środowisko przepełnione energią.

ŻÓŁĆ i POMARAŃCZ
Żółte otoczenia są radosne, podnoszą samoocenę, a nawet wspomagają proces podejmowania decyzji. Jeśli odpowiadasz za ważne lub trudne wybory, staraj się przebywać w neutralnym otoczeniu i korzystaj z żółtych artykułów biurowych.

Pomarańcz to kolor komunikacji i radości. Pomarańczowe akcesoria, na przykład meble czy segregatory, doskonale nadają się do przyjmowania gości w recepcji.

BŁĘKIT
Jeśli chcesz być twórczy tak jak naukowcy, architekci czy projektanci, wybieraj niebieskie artykuły biurowe, ponieważ ta barwa stymuluje kreatywność (prawa półkula mózgu). Błękit ma uspokajające działanie i sprzyja powstawaniu najlepszych pomysłów.

Należy jednak pamiętać o połączeniu błękitu z innymi kolorami, takimi jak czerwień, limonka czy róż. Nadmiar błękitu może mieć efekt wygaszający!

ZIELEŃ 
Zieleń zawsze była kolorem relaksującym. Barwa zielona pomaga w skupieniu (poprzez równoczesne pobudzenie obu półkul mózgowych). To także idealny kolor do czytania! Pamiętaj więc, aby ważne dokumenty przechowywać w zielonych segregatorach sprzyjających lekturze.

RÓŻ i FIOLET
Róż wywołuje pozytywne uczucia, uspokaja i zmniejsza stres. Z kolei fiolet zwiększa produktywność.

Wpływ kolorów ma prawdopodobnie charakter podświadomy, niemniej jego znaczenie jest dużo większe, niż się nam wydaje. Pamiętaj o tym, kiedy następnym razem będziesz wybierać meble i artykuły biurowe.

Jeśli właściwie dobierzesz kolory artykułów biurowych, tak aby wykorzystać pełny potencjał barw, produkty Exacompta, wykonane z marmurkowego preszpanu gładzonego, pomogą Ci zwiększyć wydajność i osiągać cele w przyjemnej atmosferze roboczej.

Udostępnij:

Czytaj dalej

Kontakt
close

Porozmawiajmy osobiście

Skontaktuj się z przedstawicielem Staples, dzwoniąc na numer:

(58) 781 52 00

Możesz również wypełnić poniższy formularz, a wkrótce skontaktuje się z Tobą jeden z naszych przedstawicieli.

Get help PL

Form