Logo Staples

Stan miejsca pracy w 2017 r.

Udostępnij:

Co czujesz, kiedy myślisz o swoim biurze? Uwielbiasz je? Nienawidzisz go? A może i to i to? Jeśli masz do swojego biura ambiwalentny stosunek, to nie jesteś w odosobnieniu – właśnie ogłosiliśmy nasz drugi wskaźnik dotyczący korzyści w miejscu pracy (Staples Business Advantage Workplace Index), dokonując przy tym ciekawego odkrycia. Mianowicie, zdecydowana większość pracowników jest najbardziej wydajna w biurze, nawet jeśli spędza tam ponad 40 godzin tygodniowo i czuje się wypalona.

To skomplikowana relacja, ale otwiera ona istotne możliwości przed pracownikami, projektantami przestrzeni roboczej, specjalistami do spraw zaopatrzenia i innymi osobami na stanowiskach kierowniczych. Nawet jeśli praca zdalna i inne elastyczne formy zatrudnienia przeżywają teraz swój rozkwit, pracownicy nadal są najbardziej produktywni w biurze – ale czy kadra kierownicza wyposaża przestrzeń biurową tak, aby ta wydajność była wysoka?

pomieszczeniu, biznesowe, mężczyzna, Kobieta, Biuro, ludzie, korytarzu, dorosły, holu, wewnątrz, nowoczesne, Lotnisko, korporacyjne, pokój, bagaż, miasta, spotkania, odbicie, centrum handlowe, grupy

Nasze badania pokazują, że pracownicy są bardziej wydajni w miejscu pracy przystosowanym do ich potrzeb i zapewniającym dobre samopoczucie. „Biuro wyposażone w przemyślane rozwiązania znacznie poprawia wydajność i zadowolenie pracowników, co ma bezpośredni wpływ na zyski” – przekonuje Neil Ringel, wiceprezes wykonawczy firmy Staples Business Advantage US

Wskaźnik miejsca pracy (Workplace Index) jasno pokazuje, że pracodawca jest w stanie pomóc zestresowanym pracownikom. „Z badania wynika, że organizacje mają do dyspozycji cały szereg możliwości w zakresie projektowania środowisk pracy, do których pracownicy z chęcią będą przychodzić” – mówi Jacob Morgan, autor bestsellera „The Future of Work”, futurysta i współzałożyciel społeczności Przyszłość pracy.

Co jeszcze mogą zrobić pracodawcy, aby pomóc?

Tegoroczny wskaźnik miejsca pracy (Workplace Index) dostarczył nam mnóstwo cennych obserwacji, a w przyszłym roku poddamy wyniki jeszcze dogłębniejszej analizie, tak aby spojrzeć okiem eksperta na pojmowanie miejsca pracy przez dzisiejszych pracowników i znaleźć odpowiedź na pytanie, w jaki sposób kierownicy mogą kształtować te miejsca pracy, aby osiągnąć jak najwięcej korzyści biznesowych.

Więcej informacji można uzyskać pobierając pełny raport Wskaźnika Miejsca Pracy.

Udostępnij:

Czytaj dalej

Kontakt
close

Porozmawiajmy osobiście

Skontaktuj się z przedstawicielem Staples, dzwoniąc na numer:

(58) 781 52 00

Możesz również wypełnić poniższy formularz, a wkrótce skontaktuje się z Tobą jeden z naszych przedstawicieli.

Get help PL

Form