Logo Staples

Badanie wykazało, jakie są najpopularniejsze narzędzia, dzięki którym można być zorganizowanym w roku 2018

Udostępnij:
staples

W biznesie każdy szuka sposobów na zyskanie przewagi nad konkurencją, ale czasem łatwo przeoczyć proste rzeczy (np. dobre zorganizowanie), które mogą znacząco poprawić wyniki. Procedury i systemy to filary każdej korporacji. Ich właściwe wdrożenie pomaga realizować strategię, kierować zachowaniem pracowników i wypracowywać zakładany wzrost. 

Dlatego ostatnio zapytaliśmy w ankiecie 1000 menedżerów biurowych z Wielkiej Brytanii, którzy są odpowiedzialni za codzienne kierowanie firmami podobnymi do Twojej, o sposoby realizacji wyznaczonych celów. Nie jest zaskoczeniem, że niemal trzy czwarte (74 proc.) ankietowanych uznało, że organizacja pracy ma priorytetowe znaczenie. Pomaga w wielu aspektach działalności firmy, takich jak proces rekrutacyjny, relacja z klientami, świadomość marki, rentowność czy wzrost.

Jakie narzędzia mogą pomóc w realizacji celów? Przyjrzeliśmy się uważniej tej kwestii i z chęcią podzielimy się informacjami o produktach, które, według menedżerów biurowych, mogą pomóc Ci w osiągnięciu celów w roku 2018.

biura, komputera, wewnątrz, Kobieta, biznesu, technologii, biurko, dorosły, laptop, internet, telefon, tabela, pokój, sit, pracownika, ludzi, wireless, meble, krzesło, professional

Pięć najważniejszych narzędzi związanych z efektywną organizacją pracy

1. Notesy

Notesy – doskonałe narzędzia komunikacyjne – znalazły się na trzecim miejscu w naszej ankiecie. 27,9 proc. ankietowanych uznało, że są one niezwykle przydatne w kontekście zatrudniania i rozwoju firmy, jako że menedżerowie zapisują w nich swoje przemyślenia dotyczące nowych pracowników i planów firmy. Niepozorny notes to miejsce, w którym zapisujesz wszystko, co robisz: od notatek ze spotkania po robocze kopie ustaleń przed nawiązaniem współpracy z klientem. 

 

2. Teczki i segregatory

Teczki i segregatory to według 26 proc. ankietowanych fundamenty efektywnej organizacji pracy w biurze. Firmy muszą przechowywać informacje o klientach, rozmowach i (o zgrozo) reklamacjach, które – bez zachowania odpowiedniego porządku i struktury systemu przechowywania danych – mogą stać się definicją chaosu. Ponadto dwie piąte (40 proc.) ankietowanych wskazało, że przejrzyste systemy przechowywania danych ułatwiają pracownikom wyszukiwanie i korzystanie z przydatnych informacji biznesowych, co przekłada się na wyższy poziom profesjonalizmu.

 

3. Akcesoria na biurko

Akcesoria na biurko umożliwiają zachowanie porządku w najważniejszym miejscu – na biurku. Bezsprzeczni, niedoceniani bohaterowie dla wielu osób uzyskali drugie miejsce w ankiecie. Aż 28 proc. ankietowanych stwierdziło, że to akcesoria na biurko oszczędzają ich cenny czas i pomagają utrzymać wszystkie przedmioty na biurku w odpowiednich miejscach.

 

4. Kalendarze biurkowe

Kalendarze biurkowe uzyskały uznanie 22 proc. ankietowanych ze względu na możliwość zwiększania produktywności i wydajności. Ponadto stanowią one codzienne przypomnienie o ważnych datach i zbliżających się terminach, dzięki czemu pracownicy mogą ustalać priorytety dla swoich zadań, planować nakład pracy i upewniać się, że cele są osiągane zgodnie z harmonogramem.

 

5. Smartfony

Smartfony zostały uznane za kluczowy element w kwestii wydajności i produktywności firmy przez 44 proc. ankietowanych. Dzięki nim pracownicy mogą śledzić projekty w Internecie, niezależnie od miejsca, w którym się znajdują. Pomagają one pracownikom w zarządzaniu wiadomościami e-mail od klientów i współpracowników, a także eliminują potrzebę korzystania z osobnych urządzeń i pomocy – telefonu komórkowego, kalkulatora, dziennika czy książki adresowej.

W jaki sposób organizacja pracy przekłada się na sukces firmy?

Podczas badania produktów biurowych, które wspierają produktywność, zapytaliśmy też ankietowanych o cele, które efektywna organizacja pracy pomoże im zrealizować w roku 2018:

 

  • Produktywność – 45 proc. ankietowanych odpowiedziało, że efektywna organizacja pracy przełoży się na wzrost produktywności. 
  • Obniżenie poziomu stresu wśród pracowników – 47 proc. ankietowanych stwierdziło, że lepsza organizacja pracy spowoduje spadek nerwowości wśród pracowników.
  • Lepsza obsługa klienta – 52 proc. ankietowanych uważa, że sprawnie działające systemy i procesy przekładają się na lepsze wrażenia klienta.
  • Ponowny wybór oferty firmy – 43 proc. ankietowanych uznało, że dobra organizacja pracy jest w stanie poprawić wskaźnik powtarzalności korzystania z oferty firmy. 

 

Nie można przecenić pozytywnych efektów dobrej organizacji pracy. Z naszej ankiety wynika, że niemal trzy czwarte firm zgadza się, że kwestie organizacyjne będą miały wpływ na realizację celów w roku 2018.

Udostępnij:
Kontakt
close

Porozmawiajmy osobiście

Skontaktuj się z przedstawicielem Staples, dzwoniąc na numer:

(58) 781 52 00

Możesz również wypełnić poniższy formularz, a wkrótce skontaktuje się z Tobą jeden z naszych przedstawicieli.

Get help PL

Form