Logo Staples

5 wskazówek pomagających w uzyskaniu maksymalnej produktywności po świętach

Udostępnij:
Staples_article

Rozpoczyna się styczeń 2018 roku — świąteczne dekoracje zostały już zdjęte, a choinki czekają w schowku na kolejny rok. To oznacza, że nasze myśli znów zaczynają skupiać się na pracy. Wiele osób właśnie w tym okresie odczuwa największy przypływ sił i energii. Dłuższa przerwa w połączeniu z pewną obietnicą, jaką niesie ze sobą nowy rok, daje nam bardzo potrzebny zastrzyk inspiracji i entuzjazmu na lodowato zimne styczniowe poranki. Jak jednak najlepiej uwolnić tę energię w swoim biurze i przekształcić ją w większą produktywność biznesową? Oto 5 sposobów na osiągnięcie tego celu. 

1. Zachęcaj do wyznaczania jasnych, osiągalnych celów

W dążeniu do poprawy produktywności zwiększanie nacisku i wydłużanie pracownikom czasu pracy o kolejne godziny po prostu nie przynosi efektów. Zestresowanym, zmęczonym pracownikom będzie trudno wnieść wartość dodaną do jakiegokolwiek projektu. Zachęcaj ludzi do zapisywania jasnych celów w wyraźnych przedziałach czasowych. Te noworoczne cele będą dla pracowników swoistą podstawą wyznaczającą wymierne punkty docelowe, do których należy dążyć. 

2. Wyposaż swoje biuro w niezbędne narzędzia organizacyjne

To idealna pora roku na zainwestowanie w kilka elementów, które sprawiają, że efektywna praca staje się nieco łatwiejsza. Kup nowe artykuły papiernicze, notesy i kalendarze. Zainwestuj też w przejrzysty system przechowywania danych oraz rzeczy niezbędne w codziennej pracy, takie jak karteczki samoprzylepne, planery i nożyczki. Wyposażenie biura w narzędzia potrzebne do efektywnego zarządzania czasem i wykonywania pracy może podnieść morale oraz zwiększyć produktywność. 

3. Dostrzegaj i świętuj sukcesy

Liczne badania wykazały, że dostrzeżenie dobrej pracy danej osoby może spowodować wytworzenie w niej silnych pozytywnych uczuć i tym samym zwiększyć produktywność. I na odwrót — pracownicy, którzy poświęcają wiele czasu i wysiłku, aby dobrze wykonywać swoją pracę, a jednocześnie czują, że nie jest to zauważane, mogą szybko ulec zniechęceniu i rozczarowaniu. Zachęć swoją firmę do cieszenia się sukcesami i przyznawania za nie nagród. Dostrzeżenie sukcesu może polegać na powiedzeniu po prostu „Dobra robota!”, ale można też zasugerować wprowadzenie systemu „Pracownik miesiąca” — niezależnie od tego, co wybierze firma, możesz wiele zyskać. 

4. Sprawdź, czy systemy biurowe pracują sprawnie 

Nie ma nic bardziej frustrującego niż sytuacja, gdy produktywność jest dławiona przez starą, zablokowaną kserokopiarkę. Albo gdy podczas pracowitego tygodnia praca nagle się zatrzymuje, ponieważ trzeba wezwać specjalistów IT, aby naprawili niesprawną drukarkę. Aby zaznaczyć początek wydajnego nowego roku, warto wykonać w całym biurze „audyt” w celu sprawdzenia, czy wszystkie systemy spełniają swoje funkcje. Jeśli uważasz, że firma musi zainwestować w nową niszczarkę, drukarkę lub faks, poświęcenie temu czasu na początku roku to mądry wybór. Być może warto również przyjrzeć się szerszemu środowisku pracy, aby sprawdzić, czy jakiś inny sprzęt również nie wymaga aktualizacji. Pomyśl na przykład o nowych urządzeniach kuchennych, nowych rozwiązaniach do magazynowania i nowym oświetleniu. Kiedy zespoły wrócą do pracy po świątecznej przerwie, z pewnością poprawi im nastrój fakt, że ich miejsce pracy wchodzi w 2018 rok bez usterek. 

5. Dodaj szczyptę świeżej inspiracji 

Chociaż wiele biur i innych miejsc pracy jest celowo wizualnie stonowanych, tak aby jak najmniej elementów rozpraszało uwagę, być może nutka inspiracji będzie dokładnie tym, czego potrzeba. Na podstawie dokładnych badań obecnie wiele osób uważa, że oszczędny wystrój wnętrza i neutralne kolory w żaden sposób nie stymulują produktywności. Zamiast tego może lepiej wprowadzić trochę kolorów, umieszczając obrazy lub fotografie w kluczowych miejscach firmy? Dzięki bardziej stymulującej przestrzeni pracownicy mogą poczuć się szczęśliwsi i tym samym zwiększyć swoją wydajność. 

Wprowadzenie w biurze odpowiedniej atmosfery i zakupienie właściwego wyposażenia na samym początku nowego roku to doskonały sposób na stworzenie fundamentów dla stałej poprawy produktywności. Czas poświęcony teraz na uporządkowanie wszystkich kwestii bez wątpienia okaże się świetną inwestycją w kolejnych miesiącach. 

Udostępnij:

Continue Reading

Kontakt
close

Porozmawiajmy osobiście

Skontaktuj się z przedstawicielem Staples, dzwoniąc na numer:

(58) 781 52 00

Możesz również wypełnić poniższy formularz, a wkrótce skontaktuje się z Tobą jeden z naszych przedstawicieli.

Get help PL

Form