Logo Staples

5 wskazówek, jak osiągnąć sukces w biznesie w roku 2018

Udostępnij:
staples

W obliczu zbliżającego się nowego roku każda firma będzie szukać sposobów na osiągnięcie sukcesu i zwiększenie produktywności... ale od czego warto zacząć? Nadszedł czas na nowy początek i wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań do biura i organizacji pracy – czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak możesz usprawnić działalność swojej firmy.

biznes, symbol, edukacja, rozwiązanie, znak, ręka, inspiracji, sukces, koncepcyjne, wynalazek, kreatywności, komunikacji, urzeczywistnienia, pracy zespołowej, sukces, tablica, ludzi, opcja, zdjęcia, przyszłość

1.Bądź w pełni wyposażony 

Upewnij się, że pracownicy mają odpowiednie narzędzia do pracy, aby utrzymać ich motywację i zminimalizować ryzyko szukania przez nich zatrudnienia w innym miejscu. Najważniejsze materiały biurowe sprawiają, że firma działa płynnie i bezproblemowo. W związku z szybkim spadkiem cen laptopów, tabletów i oprogramowania biurowego oraz z upowszechnieniem się usług hostingu w chmurach, dzięki którym pracę można wykonywać z dowolnego miejsca z połączeniem internetowym, Twoja firma nie musi już opierać się na przestarzałej technologii wstrzymującej jej rozwój. Niemniej jednak 66 proc. ankietowanych twierdzi, że nieodpowiednie lub słabe wyposażenie uniemożliwia im wydajną pracę i przekłada się na spadek ich produktywności. 

2. Zwiększ bezpieczeństwo cybernetyczne 

Dzisiejsze firmy, które w coraz większej mierze polegają na rozwiązaniach komputerowych, są silnie uzależnione od technologii, dlatego też warto – jeśli jeszcze nie przeszło Ci to przez myśl – skupić się w nowym roku na bezpieczeństwie cybernetycznym i upewnić się, że wszystkie komputery są odpowiednio chronione. Ponadto ważne jest odpowiednie szkolenie pracowników, którzy powinni być świadomi zagrożeń związanych z pracą w sieci. Należy przekazywać im na bieżąco informacje dotyczące najlepszych praktyk związanych z bezpieczeństwem, aby systemy pozostały bezpieczne i wolne od wirusów.  

3. Wykorzystaj przestrzeń

Rozważ stworzenie otwartej przestrzeni biurowej, aby zachęcić personel do pracy zespołowej i dzielenia się pomysłami, a zobaczysz, jak zwiększy się zaangażowanie i motywacja Twoich pracowników. Aż 70 proc. ankietowanych twierdzi, że przestrzeń biurowa, w której można łatwo i efektywnie współpracować z innymi osobami, przekłada się na zwiększenie produktywności, a 39 proc. uznało, że otwarta przestrzeń jest niezwykle ważnym elementem pozytywnej kultury pracy. 

4. Promuj najlepsze postawy

Jeśli zależy Ci na utrzymaniu pracowników, rozmawiaj z nimi o tym, co mogą zrobić, aby ich praca była jeszcze lepsza. Nasza ankieta wykazała, że dla 38 proc. pracowników jednym z głównych czynników utrzymujących ich lojalność wobec pracodawcy jest satysfakcja z wykonywanej pracy i zajmowanego stanowiska. Upewnij się, że najlepsi pracownicy obejmują stanowiska (i otrzymują wynagrodzenie), na które zasługują.

5. Mów „dziękuję” 

Ostatni, ale równie ważny element: pamiętaj, aby doceniać dobrą pracę, zarówno w przestrzeni prywatnej, jak i publicznej. Dzięki temu Twoi pracownicy poczują się docenieni. Dobre słowo nic nie kosztuje, a 26 proc. ankietowanych stwierdziło, że uznanie pomaga im wykonywać jeszcze lepiej swoją pracę.

Udostępnij:
Kontakt
close

Porozmawiajmy osobiście

Skontaktuj się z przedstawicielem Staples, dzwoniąc na numer:

(58) 781 52 00

Możesz również wypełnić poniższy formularz, a wkrótce skontaktuje się z Tobą jeden z naszych przedstawicieli.

Get help PL

Form