Logo Staples

Hałas w miejscu pracy

Udostępnij:
Tesa

Hałas w miejscu pracy

Głośne dźwięki i hałas są częstym problemem w dużych biurach wielu firm. Jest to kwestia problematyczna szczególnie w przypadku małych i średnich przedsiębiorstw, które często nie mają wystarczających środków na zapewnienie dodatkowych pomieszczeń na czynności stanowiące źródło hałasu.

Kwestie związane z problemem, jakim jest hałas, i jego uciążliwością, były szeroko omawiane i analizowane, między innymi przez Federalny Instytut Bezpieczeństwa i Higieny Pracy. W listopadzie 2015 roku Federalny Instytut zwołał spotkanie ekspertów w tej sprawie, podczas którego stwierdzono, że hałas w miejscu pracy prowadzi do zmniejszenia wydajności pracy, a tym samym jest przyczyną błędów. Ponadto uznano, że wysoki poziom hałasu ma negatywny wpływ na zdrowie i poziom zadowolenia pracowników.

W kwietniu 2014 roku portal Spiegel Online opublikował wywiad z prof. dr. Jürgenem Hellbrückiem z Katolickiego Uniwersytetu w Eichstätt-Ingolstadt. Profesor Hellbrück jest psychologiem, badaczem oddziaływania hałasu i profesorem w dziedzinie psychologii pracy, zdrowia i psychologii środowiskowej. W jego opinii hałas powyżej 80 decybeli jest szkodliwy dla zdrowia. Samochód poruszający się z prędkością 50 kilometrów na godzinę wytwarza dźwięk o natężeniu 78 decybeli, który jest porównywalny do hałasu wytwarzanego w trakcie głośnego rozwijania rolki taśmy do pakowania. Wniosek jest taki, że oba wyżej wymienione źródła hałasu są szkodliwe dla zdrowia i dlatego hałas wytwarzany podczas rozwijania rolki taśmy do pakowania stanowi problem, który powinniśmy traktować poważnie. Dotyczy to w szczególności firm, które mają niewiele możliwości znalezienia rozwiązań alternatywnych dla czynności będących źródłem hałasu. Aby uniknąć konieczności zapewniania dodatkowych pomieszczeń, małe i średnie przedsiębiorstwa mogą również korzystać z cicho odwijających się taśm opakowaniowych marki tesa®, które gwarantują niski poziom hałasu podczas użytkowania, a tym samym zapewniają ochronę zdrowia Państwa pracowników.

Ponadto w trakcie rozmowy prof. dr Jürgen Hellbrück stwierdza jednoznacznie, że osoby pracujące pod presją i w stresujących warunkach są bardziej narażone na niekorzystny wpływ hałasu. W małych i średnich przedsiębiorstwach odpowiedzialność za sukces całej firmy spoczywa na barkach małej liczby osób, dlatego pracownicy często zmuszeni są pracować pod presją. W związku z tym należy zapewnić im szczególną ochronę przed hałasem, aby zapobiec spadkowi ich wydajności. Cicho odwijająca się taśma opakowaniowa może przyczynić się do obniżenia poziomu hałasu.

Ponadto zgodnie z niemieckim ustawodawstwem pracodawca jest zobowiązany do zapewnienia swoim pracownikom bezpieczeństwa i higieny pracy. Art. 3 i 4 niemieckiej Ustawy o ochronie zatrudnienia (Arbeitsschutzgesetz) szczegółowo opisują obowiązki pracodawcy. Ustawa ta nakłada na pracodawcę obowiązek podjęcia działań niezbędnych do zapewnienia bezpieczeństwa i higieny pracy swoim pracownikom. Jak wyjaśniono powyżej głośne dźwięki są w pewnym stopniu szkodliwe dla zdrowia, dlatego pracodawca obowiązany jest zagwarantować pracownikom ochronę w tym zakresie. 

Taśmy opakowaniowe tesapack® sprzyjają tworzeniu cichego środowiska pracy 
Jako firma produkcyjna, tesa® dba nie tylko o bezpieczeństwo pracy własnych pracowników, ale dzięki cicho odwijającym się taśmom opakowaniowym może również wspierać inne firmy, które chcą chronić zdrowie swoich pracowników. Hałas wywoływany przez głośno odwijające się taśmy opakowaniowe jest problemem dotyczącym każdej firmy, od małych kancelarii prawnych, które odsyłają dokumenty swoim klientom, po duże firmy, zajmujące się sprzedażą online.

Taśma opakowaniowa, stanowiąca źródło uciążliwego hałasu, niekoniecznie jest oczywistym czynnikiem mającym negatywny wpływ na atmosferę pracy. 

Już wiele lat temu firma tesa® dostrzegła problem tzw. „zanieczyszczenia hałasem” w miejscu pracy. W związku z tym 85% rozwiązań oferowanych przez tesapack® zostało zastąpione cicho rozwijającą się taśmą opakowaniową. Gama produktów tesa® obejmuje cicho odwijającą się samoprzylepną taśmę opakowaniową odpowiednią do każdego obszaru zastosowania. W przypadku bardzo ciężkich paczek lub kartonów wykorzystywanych podczas przeprowadzki, o wadze do 30 kg, tesa poleca taśmę opakowaniową tesapack® Ultra Strong, która nie tylko odpowiednio zabezpiecza zawartość kartonu, ale także gwarantuje odpowiednią ochronę jej użytkownikom i osobom przebywającym w ich otoczeniu. W przypadku lżejszych kartonów (do 15 kg) tesa® oferuje odpowiednią cicho odwijającą się taśmę samoprzylepną. Taśmy opakowaniowe Crystal Clear marki tesa® dają wiele wspaniałych możliwości. Są nie tylko ciche w użytkowaniu i nie zawierają rozpuszczalników, lecz także są odporne na starzenie i przejrzyste, dzięki czemu doskonale nadają się do pakowania kartonów wzorzystych lub zadrukowanych.

Również taśmy tesa® wytwarzane zrównoważonymi metodami produkcji (tesa® eco&strong) to połączenie wielu pozytywnych właściwości. Z jednej strony są one szczególnie przyjazne dla środowiska, ponieważ są produkowane z folii polipropylenowej pochodzącej z recyklingu, a z drugiej są ciche w użytkowaniu, dzięki czemu nie są w żaden sposób szkodliwe dla zdrowia użytkownika ani osób przebywających w pobliżu. 

Zachęcamy do kontaktu
Czy chcieliby Państwo skorzystać z wytrzymałych taśm samoprzylepnych marki tesa® i zapewnić swojej firmie lepszą ochronę? Wraz ze Staples chętnie Państwu doradzimy i pomożemy dokonać analizy oraz wyboru odpowiednich taśm samoprzylepnych!

Udostępnij:

Czytaj dalej

Kontakt
close

Porozmawiajmy osobiście

Skontaktuj się z przedstawicielem Staples, dzwoniąc na numer:

(58) 781 52 00

Możesz również wypełnić poniższy formularz, a wkrótce skontaktuje się z Tobą jeden z naszych przedstawicieli.

Get help PL

Form