Logo Staples

Tworzenie zabezpieczeń i środków bezpieczeństwa

Udostępnij:
staples

Kierownicy zakładów mają bardzo trudne zadanie – muszą mieć pewność, że cały zakład i należące do niego budynki i przestrzenie spełniają wymagania zawarte w regulaminie i przepisach prawnych.

Oto kilka kwestii, które warto wziąć pod uwagę:

Bezpieczeństwo przeciwpożarowe

Regularne kontrole pozwalają określić potencjalne zagrożenia pożarowe, które mogą się pojawić w toku pracy danego zakładu. Ponadto należy sprawdzić, czy pracownicy wiedzą, co należy robić w przypadku wystąpienia pożaru. Regularnie sprawdzaj działanie alarmów i drzwi przeciwpożarowych; w razie potrzeby poddawaj je konserwacji. Czy dysponujesz najnowszymi tablicami informacyjnymi i ostrzegawczymi, które są wymagane w danym kraju i regionie? Brak regularnych kontroli w połączeniu ze starym sprzętem przeciwpożarowym może przełożyć się na wysokie kary finansowe, a w razie pożaru – na ofiary w ludziach. Jest to kwestia szczególnie ważna w przypadku firm, na teren których wstęp nie jest w żaden sposób ograniczony dla osób spoza firmy. 

Przepisy BHP

Czy wszystkie pomieszczenia biurowe nadal spełniają normy BHP? Czy nowi pracownicy znają i przestrzegają ustalone w firmie procedury? Dokładnie sprawdź, czy przewody i inne przedmioty nie stwarzają ryzyka upadku, a konstrukcja poręczy jest solidna i bezpieczna. Ponadto upewnij się, że od ostatniej kontroli nie pojawiły się inne zagrożenia.  W razie potrzeby dostosuj wytyczne odnośnie przepisów BHP do aktualnej sytuacji – takie zmiany są niezbędne np. przy zmianie zakresu działalności firmy. Pamiętaj, aby apteczki pierwszej pomocy nie straciły ważności. Uzupetniaj ich zawartość zaraz po zużyciu. Dopilnuj, aby kadra była wyszkolona i znała procedury na wypadek zagrożenia.

Bezpieczeństwo budynku 

Czy wiesz, kto wchodzi do budynków zakładu i kto z nich wychodzi? To niezwykle istotna kwestia. Identyfikatory, kamery przemysłowe i czujniki elektroniczne – wszystko to pomaga w tworzeniu bezpiecznego środowiska pracy. Jest to szczególnie ważne, jeśli firma zajmuje się przetwarzaniem danych szczególnie chronionych. 

Udostępnij:

Czytaj dalej

Kontakt
close

Porozmawiajmy osobiście

Skontaktuj się z przedstawicielem Staples, dzwoniąc na numer:

(58) 781 52 00

Możesz również wypełnić poniższy formularz, a wkrótce skontaktuje się z Tobą jeden z naszych przedstawicieli.

Get help PL

Form