Logo Staples

Prosta i bezpieczna alternatywa dla gwoździ i wkrętów

Udostępnij:
  • Tesa

W dobie nowoczesnych zasad funkcjonowania wiele małych i średnich przedsiębiorstw staje dzisiaj przed poważnymi wyzwaniami – szybko zmieniające się rynki, rosnąca konkurencja i zapotrzebowanie na wysoko wykwalifikowanych pracowników nie ułatwiają życia małym i średnim przedsiębiorcom. Aby mimo to małe przedsiębiorstwo mogło skutecznie konkurować na rynku, konieczne jest optymalne wykorzystywanie posiadanych zasobów. W tym kontekście należy również zapewnić pracownikom takie stanowisko pracy, które zostanie optymalnie wykorzystane, a jednocześnie będzie przyjazne i pociągające. Organizacja takiego miejsca pracy może jednak stanowić dla wielu przedsiębiorców wyzwanie: Wprawdzie istnieje zapotrzebowanie na prosto i praktycznie urządzone biuro, ale często nie można odpowiednio zamontować potrzebnych elementów wyposażenia. W przypadku małych przedsiębiorstw problem polega na tym, że ich pomieszczenia biurowe zazwyczaj nie są ich własnością, lecz są wynajmowane. Z tego powodu wiele firm rezygnuje z wiercenia i montowania na stałe, ponieważ nie chcą spowodować szkód w wynajmowanych obiektach.

Wynika z tego jednoznacznie, że klasyczne metody mocowania za pomocą wkrętów i gwoździ przestały spełniać aktualne wymagania dzisiejszych przedsiębiorców. Z tego powodu podczas aranżowania nowoczesnego i uniwersalnego stanowiska pracy wiele firm korzysta z alternatywnych rozwiązań oferujących możliwość dwustronnego klejenia. Zalety są oczywiste:

Prosty montaż bez użycia kosztownych narzędzi
Największą zaletą rozwiązań montażowych opartych na klejeniu jest oczywiście łatwość mocowania. Do bezpiecznego zamontowania elementów wyposażenia nie potrzeba specjalistycznej wiedzy, talentu, drogich narzędzi czy praktyki w wykonywaniu określonych prac. Poza tym szeroka paleta produktów z zakresu rozwiązań opartych na klejeniu oferuje dzisiaj alternatywę dla każdego rodzaju podłoża – niezależnie od tego czy jest to tapeta, glazura, gips czy kamień.

Łatwe usuwanie
Usuwanie jest równie łatwe jak mocowanie. Chociaż wiele produktów zapewnia bezpieczne i trwałe mocowanie, można je w każdej chwili usunąć bez jakichkolwiek pozostałości, a często nawet ponownie wykorzystać. Ważne jest przy tym tylko, żeby zawsze dobrać odpowiedni produkt do odpowiedniego podłoża!

Mniej szkód
Wielu przedsiębiorców unika często kosztownych remontów w wynajmowanych obiektach, ponieważ łatwo można uszkodzić ściany. Szczególnie podczas robót wykonywanych w kuchniach i toaletach niedoświadczeni pracownicy mogą łatwo spowodować trwałe szkody, np. wskutek przewiercenia rur lub przewodów elektrycznych. Poza tym używanie urządzeń elektrycznych w wilgotnych pomieszczeniach zawsze wiąże się z niebezpieczeństwem.

Mniej wypadków
Wielu użytkowników ma obawy przed używaniem ciężkich narzędzi i obawa ta wcale nie jest bezpodstawna: Tylko w samych Niemczech notuje się rocznie około 300 000 wypadków wśród domowych majsterkowiczów. Dlatego też wielu użytkowników woli odłożyć w czasie prace montażowe niż chwycić za wiertarkę czy młotek. Nawet dla bardzo doświadczonych użytkowników wkręcanie wkrętów, wiercenie otworów i prace z użyciem młotków mogą wiązać się z niebezpieczeństwem. Nadmierna pewność siebie podczas używania wiertarek często powoduje zaniedbanie ostrożności, np. wielu użytkowników lekceważy konieczność stosowania okularów ochronnych i odpowiedniej odzieży. Wokół wiertła łatwo mogą się owinąć luźne rękawy, łańcuszki lub długie, rozpuszczone włosy, co może się nieprzyjemnie skończyć.

Mniejsza ilość pyłu
Jednak obrażenia ciała i wypadki to nie jedyne zagrożenia związane z używaniem elektronarzędzi. Oprócz ryzyka bezpośrednich obrażeń ciała istnieje również zagrożenie pośrednie, wynikające ze szkodliwości pyłu dla ludzkiego zdrowia. Wiele tradycyjnych narzędzi montażowych powoduje powstawanie dużej ilości pyłu i brudu podczas ich stosowania. Dla użytkowników, którzy regularnie narażają się na działanie pyłu, może to mieć ogromny wpływ na ich zdrowie, a także konsekwencje długofalowe, takie jak astma lub reakcje alergiczne. Oczywiście nie w każdym przypadku da się zastosować alternatywne rozwiązanie pozwalające zrezygnować z wiertarki, ale użytkownicy powinni starać się unikać takich prac, aby zmniejszyć zagrożenie dla zdrowia.

Udostępnij:

Czytaj dalej

Kontakt
close

Porozmawiajmy osobiście

Skontaktuj się z przedstawicielem Staples, dzwoniąc na numer:

(58) 781 52 00

Możesz również wypełnić poniższy formularz, a wkrótce skontaktuje się z Tobą jeden z naszych przedstawicieli.

Get help PL

Form